Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetem ezért?

Feljelenthetem ezért?

Figyelt kérdés

Van egy régi ismerősöm és február elején kért tőlem kölcsön 5ezer forintot 2hétre illetve egy telefon mert az övé tönkrement és azt mondta hogy amint megkapja a fizetését vesz egyet magának és visszaadja a pénzt illetve a telefont is. Azóta már 2x is kapott fizetést hiszen akkor volt 2013 február és most már április van. de hiába keresem meg vagy írok neki emailt vagy közösségi oldalon üzenetet semmi, és a telefont se veszi fel.. a kölcsönadásról írásos bizonyítékom van (facebookon beszéltem meg vele az egészet és a beszélgetést ki is nyomtattam) ezesetben feljelenthetem vagy kénytelen vagyok beletörődni?! a telefon amit adtam neki 15ezer forint értékű így 20ezer forintnyi összggel tartozik (mivel megtudtam hogy a telefont annyiért eladta..) amugysem egy ártatlan ember hisz a napokban megtudtam hogy lopott árukkal kereskedik (mintpl: telefon, autóalkatrész és hasonlók!!) illetve drogfüggő és árul is drogot...


valaki segítsen mert szeretném visszakapni a pénzem hisz a fizetésemből így is alig jövök ki mióta egyedül élek!!!:(


2013. ápr. 16. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Feljelentheted.
2013. ápr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Természetesen feljelentheted.
2013. ápr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Polgári pert indíthatsz ellene, bár én nem hiszem hogy egy facebook beszélgetés bizonyító erejű lenne.
2013. ápr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
remélem elfogadják hiszen rajta van minden.. még annyi kérdésem lenne hogy arra van esély hogy a pénzemet visszakapjam?
2013. ápr. 16. 18:56
 5/12 anonim ***** válasza:
De mégis milyen alapon akarod feljelenteni? Lopni nem lopott, a csalás ténye nem áll meg. Kölcsönkért tőled, amit nem adott meg. Ez nem bűncselekmény! Polgári peres úton követelheted tőle, ő meg évekig húzhatja. Ekkora értéknél felesleges vesződni vele.
2013. ápr. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Több hasonló eset miatt van már ellene eljárás pedig azok kisebb összegek.. Lopott is már tőlem illetve fenyegetett is jelen helyzetben 20 okot is tudnék mondani ami miatt foglalkiznának vele.. Meg a másik hogy nemtudom te mennyit keresel de nekem a 20ezer forint nagyon is sok pénz az 52ezer forintos fizetésemhez.. Ja és az se jogtiszta dolog hogy egy 15ezer forint értékű telefont kölcsömkér valaki aztán eladja mert ezis egyfajta lopásnak minősülő dolog
2013. ápr. 16. 19:45
 7/12 anonim ***** válasza:

"Lopott is már tőlem illetve fenyegetett is "

Vadász! Vadász!


Feljelentheted, de nem ezért az esetért. Hacsak nem tudod igazolni, hogy azzal a szándékkal kérte kölcsön, hogy ne adja vissza.

2013. ápr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De ennek semmi köze ahhoz, hogy te mennyit keresel. Jelen ügyben teljesen mindegy, hogy ő drogozik, vagy éppen lopott árukkal kereskedik. Ő tartozik neked, ha tudod igazolni (a facebook log erre szerintem kevés), akkor van egy menete ennek, ez nem a rendőrség dolga. 5 ezer forintról beszélünk, neked a többszörösébe kerülne behajtani. Ha valóban ennyire sok pénz ez neked, akkor máskor gondold meg 2x is, kinek adsz kölcsön.


A telefon viszont jelenleg is a te tulajdonodban áll, persze csak ha arról is tudsz valami bizonyítékot mutatni.

2013. ápr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 (g)brigi ***** válasza:

A bíróságtól el fognak irányítani a közjegyzőhöz. Minden meghatározott összeg alatti, belföldi pénzkövetelésnél fizetési meghagyásos eljárást kell indítani, és ha abban az adós ellentmond, automatikusan perré alakul.

Ez arra is jó, hogy hátha egy ilyen felszólítástól megijed és kifizeti. A közjegyző azonban nem fogja a bizonyítékokat elbírálni, ő "csak" egy közvetítő, tehermentesítendő a bíróságot ilyen pénzkövetelések esetén, hátha fizet az adós címen.

2013. ápr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 (g)brigi ***** válasza:

Egyébként meg felelőtlen vagy. Írod, hogy legalább 20 okot tudnál felsorolni, miket követett el. Akkor miért kellett kölcsönadni ha tudod, hogy ilyen? Ez se egy ésszerű dolog, na de ehhez persze nincs közöm.

Irány a közjegyző, ha látni akarsz valamit a pénzből, aztán ha nem fizet, bíróság. De lehet nem ér annyit.

2013. ápr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!