Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Utána tudnak nézni hivatalosan...

Utána tudnak nézni hivatalosan, hogy dolgozom-e?

Figyelt kérdés
Diákként dolgozom, teljes munkaidőben, 17 éves vagyok. Apám évekkel ezelőtt külföldre költözött, felém se nézett azóta, még Facebook-on sem... Ha betöltöm a 18-at, tervezek benyújtani egy kérelmet gyerektartásra (mivel továbbra is nappali tagozaton fogok tanulni). Pillanatnyilag nem kell fizetnie, mert nála van öcsém, anyám viszont egy gyereket sem nevel. De ha kiderül, hogy van keresetem, könnyen ellenem fordíthatja, ha ő meg szülőtartást igényel (papíron ők is a helyi szegénységi küszöb alatt vannak). Ki tudja ezt hivatalosan deríteni, vagy csak ha családon belül a fülébe jut? Diákszövetkezetnél dolgozom, a bankkártyám nagymamám nevén van.
2013. ápr. 27. 20:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
55%
Természetesen nem tudod eltitkolni a bíróság elől, hogy dolgozol, ugyanis adózol utána, az adókártya pedig nem a nagymamád nevén van. Teljesen mindegy, kinek a nevén van a bankkártya. A saját személyiddel, diákoddal vagy regisztrálva dolgozóként, a saját neveden az adókártyán!
2013. ápr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Hm, értem. Akkor tegyük fel, hogy megtudja. Esetleg rögtön az elején bevallom, mielőtt elveszítem a hitelem. Tényleg megteheti, hogy szülőtartást követel tőlem? Mint ember, kétségtelen, hogy megteszi, de jogilag lehet? Elméletileg 800 fontot keres havonta, a felesége otthon van a kicsivel, plusz segélyeket kapnak. Évek óta egy karácsonyi üdvözlőlapot sem láttam tőle, anyámról próbálja leperelni még a piszkos bugyit is.
2013. ápr. 27. 20:51
 3/26 A kérdező kommentje:
Gyakorlatban viszont nehezen tudom elhinni, hogy "kajára sincs pénzük", hiszen pl. a 14 éves öcsémnek 2 monitora van, mint egy informatikusnak.
2013. ápr. 27. 20:52
 4/26 anonim ***** válasza:
73%

Nem, nem kérhet.


1. diákmunka, ez semmit nem befolyásol

2. kiskorú vagy, neki kell az ellátásodról gondoskodnia


A szülőtartás nem úgy működik, hogy 18 éves kor után a szülő visszakéri...


Egyébként be vagy jelentve, hidd el.


Szóval nincs mitől tartanod.

2013. ápr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
51%
Teljes munkaidőben (8 óra) nem dolgozhatsz nappali tagozat mellett, ez bűncselekmény. Ezért nagyon csúnyán megbüntetnek mind téged, mind a sulid mind a munkahelyed ha kiderül!
2013. ápr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
39%

a párom 8órásként dolgozik, rendes munkahelyen, az apja mégis fizeti a gyerektartást, mert mellette nappalin tanul az egyetemen.

jogilag jár, úgy tudom. az apjának meg nem kötelező tudnia, h dolgozik. hacsak nincs a NAVnál ismerőse, nem is fog kiderülni.

nem ok nélkül veszi le az apját havonta, volt pár év kihagyás pont mikor még kiskorú volt, és jobban rászorult volna.

2013. ápr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Most még kiskorú vagyok, de ezt 18 éves korom után tervezem, és pillanatnyilag nem kell gondoskodnia rólam, mert állami gondozásban vagyok. Így jön az a felállás, hogy anyámnál nincs gyerek, nála meg van. Illetve valamilyen szinten kellene gondoskodnia, mert fizetnie kéne a gondozási díjat, amit szintén nem tesz. De akkor sem fizetett, amikor még mindketten anyámnál laktunk (te jó ég, de zűrös vagyok). Szóval azért teszem fel ezeket a kérdéseket, mert apám holt biztos, hogy nem fog az első felkérésre fizetni, sőt, simán csinál belőle egy évekig elhúzódó pert. Képben kell lennem, mire számíthatok...
2013. ápr. 27. 20:59
 8/26 A kérdező kommentje:
Egy elég nagy cégnél dolgozom (nemzetközi áruház, és nem a Tesco vagy Auchan), nem hiszem, hogy ilyet megkockáztatnának. Én is hallottam valami ilyesmit, de biztos, hogy van valami kiskapujuk.
2013. ápr. 27. 21:00
 9/26 anonim válasza:
8%
Nincs kiskapu, ez bűncselekmény!
2013. ápr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nem lehet bűncselekmény, akkor nem foglalkoztatnának. Nem érné meg nekik a kockázat.
2013. ápr. 27. 21:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!