Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Utána tudnak nézni hivatalosan...

Utána tudnak nézni hivatalosan, hogy dolgozom-e?

Figyelt kérdés
Diákként dolgozom, teljes munkaidőben, 17 éves vagyok. Apám évekkel ezelőtt külföldre költözött, felém se nézett azóta, még Facebook-on sem... Ha betöltöm a 18-at, tervezek benyújtani egy kérelmet gyerektartásra (mivel továbbra is nappali tagozaton fogok tanulni). Pillanatnyilag nem kell fizetnie, mert nála van öcsém, anyám viszont egy gyereket sem nevel. De ha kiderül, hogy van keresetem, könnyen ellenem fordíthatja, ha ő meg szülőtartást igényel (papíron ők is a helyi szegénységi küszöb alatt vannak). Ki tudja ezt hivatalosan deríteni, vagy csak ha családon belül a fülébe jut? Diákszövetkezetnél dolgozom, a bankkártyám nagymamám nevén van.
2013. ápr. 27. 20:44
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Egyébként meg magántanuló vagyok. Napi 8 óra iskola mellett bizonyára ha nem is bűncselekmény, de minimum kínzás lenne.
2013. ápr. 27. 21:10
 12/26 anonim ***** válasza:
91%

Melyik törvény szerint bűncselekmény nappali tagozat mellett 17 évesen dolgozni?

Sem az oktatási törvény, sem a munka törvénykönyve nem tiltja.

Az MT szerint munkát vállalhat, ha már elmúlt 16 éves. (betöltött 15 után iskolai szünetben, 16 után bármikor)

2013. ápr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
44%

TELJES munkaidős (8 órás) munkát nem végezhet ÁLLAMILAG támogatott (ingyenes) iskola mellett.

De mivel írta, hogy magántanuló így értelét vesztette ez a kérdés is.

De nyolc órás munka nappali tagozat mellett büntetendő.

2013. ápr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Attól, hogy magántanuló vagyok, ez még nappali tagozat. Középiskoláról beszélünk.
2013. ápr. 27. 21:58
 15/26 anonim ***** válasza:
22%
De nem az állam finanszírozza az iskolád költségeit, nem?
2013. ápr. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
De igen. Nem fizetős suli, egyszerűen nem kell bejárnom, csak vizsgázni.
2013. ápr. 27. 22:02
 17/26 anonim ***** válasza:
17%

Most ezt nem értem. Magánsuli de államilag támogatott? Az eléggé lehetetlen szitu. :)

No mindegy, nem igazán értem hogy most akkor te milyen iskolába is jársz, mindenesetre ha államilag támogatott (=a többi adófizető pénzéből és egyéb támogatásokból tartja fenn magát) és számodra ingyenes (=nem kell havonta X összeget fizetned az oktatásért) akkor továbbra is törvénybe ütköző az, hogy te 40 órás munkát vállalsz.

Gondolj bele, így az állam érted 2 intézménynek is küldi a támogatást (a sulinak és a munkahelynek is) valamint felmerül bennük az a kérdés hogy ha naponta 8 órát dolgozol akkor hogy jársz be az órákra?

De én nem tudom te milyen szövetkezeten keresztül intézted az állást, mikor én egyetemista voltam a diákszövetkezet is mondta hogy 8 órás állást nem adhatnak, hisz törvénytelen. Az persze más tészta hogy ha kamu szerződést írnak. Valószínűleg veled is olyat írattak, amire 4 vagy 6 órás munkaviszonyt tüntettek fel. Így lehet, de akkor ez már kétféleképpen szabályba ütköző, szóval ezt, hogy te 17 évesen, suli mellett, végzettség nélkül napi 8 órában dolgozol ne nagyon hangoztasd senki előtt, ez a lényeg!


Mondjuk az érdekelne hogy milyen suli ez, ahová nem kell bejárni annak ellenére hogy államilag támogatott..

2013. ápr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Írd be a Google-ba: magántanulóság. Magántanuló bárki, bármilyen intézményben lehet. Általános 7.-től magántanuló vagyok. Kérelmet kell benyújtani, az igazgató engedélyezheti bárkinek ha indokoltnak találja.
2013. ápr. 27. 22:16
 19/26 A kérdező kommentje:
Tök nem bántásból kérdezem, de ha soha nem hallottál még a magántanulói státusz fogalmáról, miért vagy ennyire biztos abban, hogy ez törvénybe ütköző?
2013. ápr. 27. 22:18
 20/26 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 27. 22:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!