Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Utána tudnak nézni hivatalosan...

Utána tudnak nézni hivatalosan, hogy dolgozom-e?

Figyelt kérdés
Diákként dolgozom, teljes munkaidőben, 17 éves vagyok. Apám évekkel ezelőtt külföldre költözött, felém se nézett azóta, még Facebook-on sem... Ha betöltöm a 18-at, tervezek benyújtani egy kérelmet gyerektartásra (mivel továbbra is nappali tagozaton fogok tanulni). Pillanatnyilag nem kell fizetnie, mert nála van öcsém, anyám viszont egy gyereket sem nevel. De ha kiderül, hogy van keresetem, könnyen ellenem fordíthatja, ha ő meg szülőtartást igényel (papíron ők is a helyi szegénységi küszöb alatt vannak). Ki tudja ezt hivatalosan deríteni, vagy csak ha családon belül a fülébe jut? Diákszövetkezetnél dolgozom, a bankkártyám nagymamám nevén van.
2013. ápr. 27. 20:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%
Most komolyan, mi nem érthető azon amit írtam? Ennél szájbarágósabban már nem tudom magam kifejezni. :)
2013. ápr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
94%

A lepontozás ellenére:

NEM BŰNCSELEKMÉNY!


Aki azt írja, hogy bűncselekmény, legyen szíves és támassza alá törvénnyel, vagy jogszabállyal az állítását!


A munka törvénykönyve alapján:

"A munkaviszony alanyai


32. § A munkaviszony alanyai a munkáltató és a munkavállaló.


33. § Munkáltató az a jogképes személy, aki munkaszerződés alapján munkavállalót foglalkoztat.


34. § (1) Munkavállaló az a természetes személy, aki munkaszerződés alapján munkát végez.


(2) Munkavállaló az lehet, aki a tizenhatodik életévét betöltötte. Ettől eltérően munkavállaló lehet - az iskolai szünet alatt - az a tizenötödik életévét betöltött tanuló, aki nappali rendszerű képzés keretében tanulmányokat folytat.


(3) A gyámhatóság engedélye alapján a jogszabályban meghatározott kulturális, művészeti, sport-, hirdetési tevékenység keretében a tizenhatodik életévét be nem töltött személy is foglalkoztatható.


114. § (1) A fiatal munkavállaló számára éjszakai munka, valamint rendkívüli munkaidő nem rendelhető el.


(2) A fiatal munkavállaló napi munkaideje legfeljebb nyolc óra lehet és a több munkaviszony keretében történő munkavégzés munkaidejét össze kell számítani.


(3) A fiatal munkavállaló számára


a) legfeljebb egy heti munkaidőkeretet lehet elrendelni,


b) négy és fél órát meghaladó beosztás szerinti napi munkaidő esetén, legalább harminc perc, hat órát meghaladó beosztás szerinti napi munkaidő esetén, legalább negyvenöt perc munkaközi szünetet,


c) legalább tizenkét óra tartamú napi pihenőidőt kell biztosítani.


294. § (1)79 E törvény alkalmazásában


a) fiatal munkavállaló: a tizennyolcadik életévét be nem töltött munkavállaló,"


Igaz, hogy sok minden változott az MT-ben az elmúlt évben, de speciel ezek a részek nem.

2013. ápr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
79%

Kedves utolsó! Neked van igazad, de hiába magyarázod.... Ezt nagyon szeretem, amikor én is beírok valamit, törvénnyel alátámasztom, aztán a kötekedők csak mondják a magukét, de törvényt nem tudnak másolni...


A magántanuló pedig ugyanolyan nappalin tanul, csak nem jár be minden nap...

2013. ápr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Most, hogy ezt kiveséztük, valakinek van esetleg hozzászólása az eredeti kérdéshez? :)
2013. ápr. 28. 21:16
 25/26 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom miért nem hiszitek el hogy törvényileg nem megengedett, én végeztem OKJ-s tanfolyamot és egyetemet is, mindkét helyen évnyitókor az igazgató elmondta, hogy ne vállaljunk 8 órás munkát mert akkor a suli is megszívja. Volt olyan, aki emiatt átiratkozott estire sőt olyan is volt, akit időközben pont ezért rúgtak ki.


Három diákszövetkezeten keresztül vállaltam munkákat, mindhárom szerződésemben benne volt hogy 8 órás munkát nem vállalhatok. De akkor biztosan ők tudják rosszul. :)

A magántanulóval nem tudom mi a helyzet, ott nyilván nincs ilyen szabály hisz nem ül a suliban reggel 8tól délután 3ig. De egy nappali tagozatos tanulónál bizony büntetnek. Ha gondoljátok előkeresem a szerződésem ha legközelebb hazamegyek és bemásolom nektek! :)


Egyébként kérdező: igen, persze hogy ki tudja hivatalosan deríteni, nem a bankkártyád/számlád számít ez ügyben, hanem az adókártyád, az pedig nyilván a te neveden van.

Ez viszont nem jelenti feltétlen azt, hogy automatikusan visszautasítják a kérelmed! Függ attól hogy kivel élsz most, milyen körülmények között illetve nyilván figyelembe fogják venni azt is, hogy a felsőoktatás miatt meg fog nőni a kiadásaid száma, pláne ha más városba költözöl.

2013. ápr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%
#22, ebben amit bemásoltál, hol szerepel a nappali tagozatosokra vonatkozó paragrafus?
2013. ápr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!