Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi értelme van a százalékos...

Mi értelme van a százalékos rendszernek, ha teljes mértékben kihasználják az emberek?

Figyelt kérdés

Rengetegen szórakoznak vele, hogy objektívan fogalmazó, hasznos tanácsokat adó embereket pontoznak le a 0-ra, csak mert megcáfolja valakinek az állítását, vagy csak szórakozásból.

A válasz legitimitását úgyis a forrás hitelessége vagy az adott témában való tapasztalat hasznossága határozza meg, nem az, hogy Pista meg Jani hány százalékra pontozta le bosszúból az illetőt. Ha egy kérdésre valaki szándékosan félrevezető választ ad, azt a többi válaszoló úgyis kioktatja/kijavítja. Egy válasz alapján meg senki sem dönthet...


2013. ápr. 7. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem hasznos a százalékos rendszer. Megtanít, hogy ne érdekeljen mások véleménye, ha segíteni akarsz, akkor azért tegyed, mert tényleg akarod, és nem azért mert mások dicséretét, vagy szeretetét akarod elnyerni. Így mondhatnak bármit, vagy nyugodtan nyomhatják a lefelé mutató kezet ez nem érdekel egy idő után, mert te saját magadnak kell megfelelned. Mindenkinek ugyebár nem lehet megfelelni.

Ahogy a való életbe is van sajnos, hogy a másik, csak szórakozásból tesz keresztbe a máiknak, ez itt is így van. Tehát nincs benne semmi különös.

2013. ápr. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy valakiben ez ilyen tudatot kelt, de az eredeti funkciójára használhatatlan, pont ezért kéne egy olyan rendszert kidolgozni, ami valós képet mutat.

Például csak a kérdező pontozhassa az adott választ annak függvényében, hogy mennyire volt számára hasznos. A válaszolók meg úgyis kijavítják, ha nem jó és akkor a kérdező sem fog felelőtlenül pontozgatni.

2013. ápr. 8. 00:05
 3/9 fersk ***** válasza:
95%
A trollok kérdezni is szoktak, így azután továbbra is (le)pontozhatnák a válaszolókat.:(
2013. ápr. 8. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem is helyesebb lenne, ha csak a kérdező pontozhatna, mert valóban vannak itt olyanok is, akik presztizskérdést csinálnak abból, hogy az adott kategóriában hanyadik helyen áll, ezért "nyomja lefelé" azt, aki veszélyezteti a helyét.

Másrészt viszont ez igen veszélyes dolog pl. egy adózás, vagy jogi kérdéskör esetében, mert a tájékozatlan kérdező leginkább (ha józanul gondolkodik) azoknak a válaszát fogja elfogadni, akik a kategória élén állnak, vagy a %-os mutatójuk magasabb. Pedig meglehet, hogy csak mások lepontozása eredménye alapján van jobb helyzetben, magasabb %-kal, stb. stb.

2013. ápr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

"Szerintem is helyesebb lenne, ha csak a kérdező pontozhatna"


Ez egy katasztrófális ötlet.

2013. ápr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Én most mindenkit felpontoztam, mert hasznosak a válaszok. De az ilyen kérdéseknél mindig jön valaki és mindenkit lepontoz. Most is ez történt. Idióták szórakozása, névtelenül, láthatatlanul élik ki magukat.
2013. ápr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen ismét sikerült valakinek lejjebb rontani a szavának hihetőségét csak azért, mert jól esik. Azt se értem, hogy az emberek miért használják úgy ezt az oldalt, mint a facebookot. Ide kérdezni/válaszolni/tanácsot adni szokás jönni nem leszavazgatni a válaszokat aztán röhögni...
2013. ápr. 8. 19:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Az egész rendszer hibás! Azt díjazza, ha valaki olyan, amilyen a többség.
2013. ápr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mint a világban.
2013. ápr. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!