Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van olyan szabály, vagy...

Van olyan szabály, vagy határozat, ami kimondja, hogy a szomszéd kerítésétől hány méterre lehet ásni (pl. vízvezetéket)?

Figyelt kérdés
Már pattogott a szomszéd, hogy beszakad a háza a gödröm miatt, és hogy megy a hatósághoz hogy engedély nélkül ástam. Jogosan fenyeget?

2013. máj. 23. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Közüzemi vezetékek fektetése hatósági engedélyköteles, és mérnök által hitelesített kell, hogy legyen. Még ingatlanon belül is, tehát elvileg konzultálnod kell egy mérnökkel erről. Ha arról van szó, hogy bekötöd a vízet a házba, akkor azt csak úgy találomra nem hiszem, hogy meg lehet csinálni.


De majd mások is megírják, hogy mi a tuti.

2013. máj. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, de azért alap dolog lenne, hogy mielőtt ilyesmit csinálsz utánanézel a dolgoknak.
2013. máj. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Jogosan, és ha beszakad a háza a gödröd miatt, akkor jogosan fognak kártérítést megítélni neki.
2013. máj. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan azt sem írtad le hol az a gödör. 80cmnél közelebb nem áshatsz a házához.
2013. máj. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
eleve volt ott egy cső, ilyen kp cső, ami életveszélyes, mert ha eltörik, akkor nagyobb kárt okoz, ha az kimossa a házuk alól a vizet. szóval nem egy újat kötök be, hanem egy meglévőt cseréljük ki a vízvezeték szerelő tanácsára.
2013. máj. 23. 20:07
 6/8 A kérdező kommentje:
nem a háza van ott, hanem a kerítése. Csak ő meg szabálytalanul odaépített egy bazi nagy támfalat, az tartja a házát, meg a tömérdek földet amit felhordott és a házát építette. Nem ő van veszélyben a 70 cm-es gödrömtől, hanem én vagyok veszélyben a támfalától, hogy rám szakad egyszer a háza. A támfal mellett ástunk kb fél méterre, de a betonaljhoz, és a támfalhoz nem nyúltunk, és még maradt ott föld, ami fogja a támfalát.
2013. máj. 23. 20:09
 7/8 A kérdező kommentje:
mert akkor sem az ő földje süllyedne meg, hanem max a támfal kezdene kifele dőlni felém.
2013. máj. 23. 20:12
 8/8 anonim ***** válasza:

"eleve volt ott egy cső, ilyen kp cső, ami életveszélyes, mert ha eltörik, akkor nagyobb kárt okoz, ha az kimossa a házuk alól a vizet. szóval nem egy újat kötök be, hanem egy meglévőt cseréljük ki a vízvezeték szerelő tanácsára.

"


Akkor nincs semmi köze hozzá a szomszédnak.

2013. máj. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!