Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetértenél azzal, hogy...

Egyetértenél azzal, hogy minden magyar állampolgár a magyar állam tulajdona legyen?

Figyelt kérdés
Fidesz, jobboldal, Magyarország, állami tulajdon
2013. jún. 3. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem
2013. jún. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az lenne a középkor, ott volt valami hasonló (röghözkötés)
2013. jún. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmiképp sem!
2013. jún. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Soha. Ezért szerintem még az is elmenekülne az országból, aki most úgy gondolja, hogy otthon szeretne boldogulni és család/barátok/magyar beszéd/ételek miatt nem költözik ki.
2013. jún. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 ConnectCare ***** válasza:

Amellett, hogy szerintem az egyik létező legrosszabb dolog lenne, érdekes kérdéseket is felvetne. Pl. hogy lenne az, hogy megszületne "Edömér", az állam tulajdonába kerülne, majd elérné mondjuk az 50. életévét és köztársasági elnökké válna. Akkor Edömér, mint állami tulajdon lenne a saját maga tulajdonosának a feje.


Tehát magának az államnak, mint amúgy megfoghatatlan alanynak nem lenne "tulajdonosa", mert akik potenciálisan lennének, azok pont az állam tulajdonában lennének.


Ki adhatna ki így az állam nevében utasításokat, ki mondhatná, hogy "az állam én vagyok", ha mindenki az állam tulajdona lenne?

2013. jún. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Egy ember nem birtokolható.
2013. jún. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 hollófernyiges ***** válasza:
Akkor az állam képviselői, polgármesterek, rendőrök, katonák azt tehetnek a 18 éves, bögyös tulajdonukkal, amit csak akarnak?
2013. jún. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

jelenleg is az

viktor diktál mi meg fizetünk

modern rabszolgaság

2013. jún. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
Már nem azért de nem tűnt fel hogy mi az állam tulajdonai vagyunk?Azt tehetnek velünk amit akarnak
2013. jún. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Pro Patria ***** válasza:
Nem. A dolgok természetes rendje éppen az, ha az állampolgárokért van az állam, és nem fordítva.
2013. jún. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!