Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Reális büntetés ez? Hogy...

Reális büntetés ez? Hogy fizessem be?

Figyelt kérdés
Péntek éjjel haza fele mentem, és a leengedett sorompó mellett átkeltem a vasúti síneken. Amilyen szerencsés vagyok arra jött 2 rendőr, helyszíni bírság 30ezer... Nem túlzás ez? elismertem, hogy szabálysértést követtem el. Mellesleg az egyikük lehülyézett, a másik meg annyira életképtelen volt, hogy még a szemembe sem mert nézni. A másik kérdésem, hogy a csekket ha befizettem a zöld papírt csak tartsam meg? vagy mit kezdjek vele?

2013. júl. 1. 02:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Reális. Csekken.
2013. júl. 1. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

"Mellesleg az egyikük lehülyézett"


Mert az vagy. És ha befigyel oldalról egy tehervonat? Gondolom a keletkezett kárt nem fizetted volna ki, mivel a fejez szétkente volna a ütköző és sz első csavarkapocs :D


A csekket fizesd be 30 napon belül, a zöld papírt kidobhatod, arra nem nagyon lesz szükséged többé.

2013. júl. 1. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem reális. Ugyanis 60000-nek kellene lennie a jelenlegi büntetési tételek alapján (a rendőr meg nem mérlegelhet ebben az esetben). És ez még mindig kevesebb, mintha a vonat büntetett volna. Persze kinek mennyit ér a saját élete...
2013. júl. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Többnek kellett volna lennie. Hogy lehetsz ilyen hülye? Igazuk volt a rendőröknek, ez életveszélyes! Nem is beszélve arról hogy másokat is veszélybe sodortál.


Csekken fizesd be.

2013. júl. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Maximálisan kiszabható helyszíni bírság 50 000 Ft, 6 hónapon belül ismételt elkövetés esetén 70 000 Ft.

1., tényleg hülye vagy, 2., este volt, nem kötelező téged bámulniuk közben 3., ha széttrancsíroz, akkor nem problémáztál volna, de a vezetőt felelősségre vonhatják a hülyeséged miatt.

2013. júl. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Akkor mész át a síneken, mikor ott kolbászol a két rendőr? És még őket nevezed életképtelennek? Nézz inkább tükörbe!
2013. júl. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
1. gyalogosan keltem át. 2. nyílván leengedett sorompón keresztül kocsival nem kelek át :D 3. alaposan körül néztem előtte. Na akkor most kövezzen meg az, aki mindig megvárja a vonatot, míg jön, mikor épp leengedik a sorompót, ráadásul egy jól belátható szakasz. igen, valóban szabálysértést követtem el. De nem vagyok hülye...
2013. júl. 1. 16:05
 8/11 A kérdező kommentje:
Nyílván ha látom őket nem megyek át.
2013. júl. 1. 16:09
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

De, hülye vagy.

Én sosem megyek át. Nem akarom magamat és másokat veszélybe sodorni. Gyalogosan is veszélyeztetsz másokat, ugyanis, ha a vonat vészfékez, az emberek repülnek... Ennyi eszet, komolyan. Szánalmas vagy!

2013. júl. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, te vagy a probléma egyik fele: mert ugye nem elég, hogy a kormány megszabja a bírságbevételeket a minisztériumoknak, de a hülye lakosság meg folyamatosan ekkora felületet is ad, úgyhogy itt lehajoltál a pofonért.

(és igen, mindig messzire kell előre nézni:)

2013. júl. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!