Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apám idegbete, orvoshoz nem...

Apám idegbete, orvoshoz nem megy, mert azt mondja nem hülye. Mit lehet csinálni vele? Éjszaka rájön, és akkor ordítozik, tör-zúz, van hogy nekünk is jön.

Figyelt kérdés
Ma beletérdelt a combomba, meg ledobott, de a lábammal eltartottam, meg felkaptam egy védekező eszközt, és elment. Már mondtuk neki, hogy menjen orvoshoz, de akkor is csak elkezd ordítozni. A rendőrség meg nem sok mindent tudna tenni. Esetleg a mentők elvinnék, mint ön és közveszélyes?
2013. júl. 1. 14:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem értem miért írjátok a rendőrséget. A rendőröket lehet hívni segítségül karhatalmi igénylőlappal a mentősöknek.

Magyarán a rendőr csak megvédi a mentőst.

Sajnos rendőrként volt már dolgom ilyen esettel.

Fel kellene hívni a háziorvosát, ha oda nem akar bemenni, akkor meg mentőt kell hívni.

Az én esetemben az segített intézkedni, hogy a családjával is sikerült beszélni, és nyugodt hangnemben el kell neki magyarázni, hogy megvizsgálják az orvosok. Nem kell vele kiabálni, veszekedni, még ha ő tombol is, nyugodtan beszéljetek hozzá.

2013. júl. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!