Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelező-e biztosítani az...

Kötelező-e biztosítani az ügyvéd jelenlétét, ha a munkavállaló kéri a felmondás átadásakor, az új munkatörvénykönyve szerint?

Figyelt kérdés
A munkáltatóm 2013. márciusban adta át a felmondásom, a felmondás átadásakor szerettem volna, ha jelen van az ügyvédem is, mivel véleményem szerint a nem valós indokot tartalmazta a felmondás. A munkáltató azt állította, hogy az új munkatörvénykönyve szerint nem kell biztosítani az ügyvéd jelenlétét felmondáskor. A nem valós ok miatt szerettem volna jognyilatkozatot is tenni. Mi az igazság ezzel kapcsolatban?

2013. júl. 8. 16:02
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon egyszerű dolgotok lesz, ugyanis az indokolásban világosan ki kell tűnnie a felmondás okának, ráadásul, ha bizonyítani sem tudják azt, amit az indokolásban felsoroltak, akkor ez egy nyert ügy. Az ügyvéded is teljesen jókat mond. Mindenféleképp pereljetek, ez már nyert ügy.
2013. júl. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:
Jó akkor megnyugodtam, hogy az ügyvéd kötelező jelenlétén kívül másban nem tévedett az ügyvédem. Igazából a volt főnökömről azt hallottam hogy egy igazi szemétláda.
2013. júl. 9. 12:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!