Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi tehető akkor ha ügyvédi...

Aneem kérdése:

Mi tehető akkor ha ügyvédi hanyagság miatt rossz egyezséget fogadtunk el?

Figyelt kérdés

Esemény röviden :


Zajlik egy lakás használat megosztási per amit az alkoholista apám inditott édesanyám és én ellenem. Apámról tudni kell hogy agressziv és alkoholista, kötekedő ember aki sehogy sem hagy békén minket, lekapcsolgatja az áramot, dübög beszél órákig az ablak alatt és egyéb háborgatások. A rendőrség így gyakori vendég nálunk. Utolsó pénzből megfogadtunk egy ügyvédet hogy képviseljen bennünket, hozzáteszem édesanyám tüdőrákban szenved és fekvőbeteg.


1984 ben házasodtak össze a szüleim, apámnak volt egy portája ami az övé volt, és anyum amit hozott pénzt abból épitették a nagylakást rá. 1996 os váláskor a válási papirban az van benne hogy a felek közös vagyona az ingatlanban van. A váláskor nem került rá a földhivatalban a tulajdoni lapra édesanyám neve, csak az apámé van rajta. (Ekkor nem kellett volna átiratni ?, Ha igen és nem történt meg utólag mit lehet tenni ennek az érdekében ?)


Apám megajánlotta nekünk hogy fizet számunkra havonta 20 000 forintot ha kiköltözünk a lakásból,illetve követel rajtunk 240 000 forintot, mivel a válásukkor 1996-ban úgy rendelkezett a bíróság hogy a lakáshasználatot aképen szabályozza hogy én és anyukám lakunk a kis szobában míg apám a nagyszobában. Ez a rend fenn is ált addig ameddig többször rá nem támadt anyukámra és 15 napig eltiltották a lakásból. Ezután az történt hogy lepakoltuk őt a melléképületbe mivel veszélyes és összeférhetetlen ember. Ő ott élt több évet és most januárba beadta ezt a pert. Az ügyvédet bíztuk meg a képviseletünkel. Aki az első tárgyalásra nem ment el, majd egy viszont keresetet adott be a bíróságra. Azóta pedig történt újabb 2 tárgyalás. Kértem jegyzőkönyv másolatokat az ügyvédtől hogy mik hangoztak el a tárgyalásokon, de lelettem szerelve azzal az indokkal hogy nem jött meg stb.


Nemrég addig mentünk hogy kénytelen volt adni belőle másolatokat. Ezt aláírással átvettem, és a párom felhivta a figyelmemet hogy irjuk rá a dátumot az aláirás mellé, a titkárnővel kissebb szócsata alakult ki, de végülis keresztülvittük az akaratunkat és rákerült a dátum. Az iratokat átolvasva kiderült hogy az utána következő tárgyaláson az ügyvédnek nem volt ott, hanem egy másik ügyvéd volt ott helyette. Ekkor kiderült hogy a megajánlott 20 000 forint mellett, követeli apám a villanyszámlájának a külömbözetének a kifizetését (A házban ő csak a villanyszámlát fizeti a többit mi fizettük:viz,gáz,biztositás,törlesztő) továbbá az elmondása szerint ő tulajdonát képező konyhabútort az én ágyamat egy sarokülőt és egy szekrénysort is követel rajtunk, hogyha elköltözünk azt haggyuk ott. Az ügyvéd mifelénk csak annyit mondott (többszöri utánaérdeklődésem után hogy ugyanmár mi történik) hogy 20 000 forintot ajánlott meg apám ha kiköltözünk, elfogadjuk-é ezt ? Én rábólintottam mert ugyebár tarthatatlan sajnos a helyzet nálunk és jobbnak látom a költözést, mivel csak egy 10 est kell hozzárakni a pénzhez és megvan az albérletrevaló. Miután ezt elfogadtuk, tehát 8 napon belül rábólintottunk, utána derültek ki ezek az extra követelések is amiről az ügyvéd egyszerűen nem tájékoztatott bennünket, továbbá az is hogy Július utolsó napjáig el kell hagyni a lakást, apám kérdezte a birot mit tehet ha nem megyünk ki addig, azt a választ kapta a biroságon hogy kérhet végrehajtást és akkor kilakoltatnak bennünket.


Mit lehet ilyenkor tenni ? Lehet bármiféle fellebbezést beadni még ? Minősül -e ez ügyvédi hanyagságnak hogy nem tájékoztat a pontos tényállásról, a feltételek változásáról, hogy mást küldött oda maga helyett, hogy egy olyan valamit fogadott el amire gyakorlatilag nem volt felhatalmazása ? Mit lehet ilyenkor tenni ? Kihez lehet fordulni ? Lehet e ezt az egyezséget még megtámadni, semmissétenni hivatkozva a félretájékoztatásra ? Mi történik a költözéskor elvisszük magunkal azokat a bútorokat, mert ugye mi használtuk őket, azok a mi tulajdonunk, bár ha jól tudom a számlát már egyik fél sem tudja felmutatni róluk.


Anyukám nem tud résztvenni a tárgyalásokon mert fekvőbeteg, nekem meg azt mondta az ügyvéd hogy pertaktikai szempontból nem lenne előnyös ha ott lennénk a tárgyaláson. Költségmentességi papirt a második tárgyalás előtt adott nekünk, ami azzal járt hogy bekelett fizetni 10 800 forint eljárási illetéket mert nem egyből ugy inditott hogy adott nekünk költségmentességi papirt hogy töltsük ki. A viszontbeadványról a mai napig nem kaptunk másolatot igy fogalmam sincs mi lehet benne, a legutóbbi tárgyalásról sem kaptunk semmiféle tájékoztatást az ügyvédtől, csak annyit tudtam meg amit apám véletlenül kikotyogott otthon.


Mit lenne érdemes ebben a helyzetben tenni, hová lehetne fordulni ? Sajnos kifogytunk az ötletekből :(



2013. júl. 13. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Már semmit. Előb kelett volna gondolkodni kibe bízol +
2013. júl. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Előbb olvasd el, ne vágd rá rögtön :)
2013. júl. 13. 19:32
 3/4 anonim ***** válasza:
figyelj, te is hanyag voltál és ezzel bizonyos mértékig tisztában is vagy: téged is csak azután izgattak a részletek mikor már késő volt és most mutogatsz az ügyvédre, akit valszeg nem fizettél túl
2013. júl. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most akkor történt egyszer testi sértés, amire 15 napos távoltartást rendeltek el. Mikor letelt kiraktátok a szobájából a bíróság által megállapított lakáshasználat ellenére? Ebben ti vagytok a hibásak.


Tulajdoni igénnyel bármikor felléphettek, ha ez eddig nem kértétek, akkor nincs mit ráírni a tulajdoni lapra.

Ha a megállapodás még nem jogerős, akkor fellebbezhetsz a határozat ellen. Ügy lezártával minden iratot meg kellett volna kapnotok így menj be az ügyvédhez és kérd ki mindet. Vagy az ügyiratszámra hivatkozva a bíróságon másolatot.

Az illetékes ügyvédi kamaránál panaszt tehetsz az ügyvéd ellen, de sokra valószínűleg nem mentek vele, és az ügyet ez nem fogja érinteni.

A tárgyalásokon pedig végig jelen kellett volna lennetek nektek is, tanúként nem hallgattak meg?

2013. júl. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!