Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyi drogteszten, ha...

Munkahelyi drogteszten, ha "elbukok", akkor mi várható a munkaviszony felfüggesztésén kívül és meddig pozitív az eredmény?

Figyelt kérdés

Állítólag valamilyen papírdarab ez a drogteszt, DE NEM VAGYOK BENNE BIZTOS, nem láttam még!


1. Ha füvet szívtam (nem herbált) kb 12-15% THC tartalommal, akkor hány nap után végezhetem biztonságosan el ezt a tesztet?

2. Ha pozitív lesz a teszt, akkor milyen következményei lehetnek ennek? Rendőrségi feljelentést tesz, vagy csak felfüggeszti a munkaviszonyomat?

3. Tesznek-e különbséget a szervezetben található anyag mennyiségében (tehát, hogy ha a munkavégzés előtt szívtam, akkor szigorúbb, ha kb egy hete, akkor "ejnyebejnye")? Mert gondolom nekik az a lényeg, hogy a munkavégzés közben józan állapotban legyek jelen...



2013. aug. 12. 01:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

Meglévő szellemi problémákat ELŐHOZHAT, de épp elméjű emberbe nem ALAKÍT KI!

"Magyarázom a bizonyítványom" ön meg nyugtatás,ön ámítás.

2013. aug. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem felfüggesztik a munkaviszonyodat, hanem azonnali hatállyal megszüntetik.

Amúgy meg büntetőfeljelentés is várható.

2013. aug. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%

Felelősségteljes munkakörben nem fognak olyan embert alkalmazni, aki tudatmódosító szereket használ, főleg, hogy bőven van más, akit alkalmazhatnak helyetted. Nem számít, hogy mennyire hiszed józannak magad, legyen az fű, alkohol, vagy más pszichoaktív szer... kis mennyiségben is kirúgnak miatta.

Mégha gyógyászati célra is használnád (rekreációs cél, na ne röhögtess), akkor is szükség lenne orvosi igazolásra a koncentrált hatóanyagú gyógyszer szedéséhez, de füves cigi szívása nem tartozik ide.

Kik is végzik ezeket a kutatásokat "Cannabis Science INC" másik pedig egy kanadai civilszervezet... így eléggé hiteltelen, esetleg, ha egy komoly gyógyszerkutató cég végezné még hihető is lenne (nyilván más szervezet is foglalkozik a gyógyító hatásával, de nem tartják világmegváltó csodaszernek). Viszont még mindig nincs bejelentve, hogy megtalálták volna a rák ellenszerét, ezért legfeljebb a fájdalomcsillapító hatása miatt alkalmazzák.

2013. aug. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 kovpet ***** válasza:
100%

"Viszont mivel jelenleg bűncselekmény, így kötelessége a hatóságot értesíteni, mivel ha nem teszi, akkor az bűnrészesség. "


Miért kell az ostobaságot terjeszteni? Magyarországon NINCS feljelentési kötelezettség még gyilkosság esetén sem. Az államrend megdöntésére irányuló cselekmény esetén pl van, de ez nem hiszem, hogy olyan lenne :)



Kérdező: amúgy neked orvos írta fel? Mert ha nem, akkor nem értem azt az érvelést, hogy orvosilag is használják...

A szikét is használják, de mégsem szabad felvágni vele a szomszédot, ha nem szimpatikus... :)

2013. aug. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat!


Mint írtam, nem orvosi, hanem rekreációs célból használtam. Aki nincs tisztában a szó jelentésével, annak ajánlanám ezt: [link]


06:45-nek:

Örülök, hogy normálisan tudtál válaszolni és ésszerűen érvelni, de pár részhez azért hozzászólnék.

1. "De te az élvezetért szívod, nem a gyógyhatás miatt"

Mint már írtam, rekreációs célból szívtam.


2. "Csak épp tudatmódosult állapotban sokmindenre képes az ember..."

Én mindig sokkal beszámíthatóbb, nyugodtabb és kedvesebb voltam a szívástól, mint az ivástól, sőt mindenki, akit ismerek és csinálta már. Egy részeg ember mindenkibe beleköt, ki látott már verekedni kívánó beszívott embert? Ha mindenki olyan higgadt és kedves lenne a valóéletben, mint beszívva, akkor állítom, hogy nem itt tartana a világ ahol...


A többiben, amit leírtál azzal nagyjából egyet értek, de felelősségteljes - esetleg otthoni - használattal nem hinném, hogy károsulhat bárki is rajtam kívül (a közlekedési balesetre).

2013. aug. 12. 12:17
 16/20 anonim ***** válasza:
13%

"Amíg nem üti el a gyerekemet 160-nal a zebrán vagy nem jön belém ugyanennyivel mert azt hiszi, hogy elfér fölöttem vagy alattam, addig nincs is vele problémám. Igen, ezt megteszi az alkohol is. De minek sokszorozni egy problémát, ha így is van belőle elég?"


Látszik, hogy mennyire tájékozatlan vagy a témában. Marihuána hatása alatt az ember nem száguldozik 160-nal és nem hiszi azt, hogy elfér alattad, vagy feletted. A marihuánát összehasonlítani az alkohollal pedig kb olyan mint a kenőkést a szamurájkarddal...

2013. aug. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
74%

"Mint már írtam, rekreációs célból szívtam. "


Én száguldozok rekreációs célból (néha tényleg, és drog nélkül). Mert engem meg ez kapcsol ki. Én ettől regenerálódok. Mást az, hogy véresre ver valakit. Szerintem ne ragozd az okot, mert magad alatt vágod a fát.


"Egy részeg ember mindenkibe beleköt"


Látod én meg berúgok, aztán lefekszek aludni, rám meg ilyen hatással van az alkohol. A szervezet általában másképp reagál a különböző anyagokra.


"A marihuánát összehasonlítani az alkohollal pedig kb olyan mint a kenőkést a szamurájkarddal..."


Igen. Az alkohol a kenőkés.

2013. aug. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem az alkohol a kenőkés. :D

Elmondom neked, hogy az alkoholisták kevesebben tudják letenni az alkoholt, mint a heroinisták a heroint. Tény. Az alkohol kb olyan veszélyes mint a speed vagy a kokó. A marihuána ellenben szinte veszélytelen. De mindegy, beszűkült, cső látásmódú ember vagy, ezen valszeg úgyse tudok változtatni.

2013. aug. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"Mint már írtam, rekreációs célból szívtam."


Ezzel semmi gond nincs, a te dolgod. Viszont az a cég joga eldönteni, hogy hajlandó-e olyanokkal dolgozni, akik így pihenik ki a munka után a fáradalmaikat, amikor egy munkavállaló mögött ott sorakoznak a helyére.

2013. aug. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
De okoz problémákat lásd az ilyen kérdések kiírását is pl.
2013. aug. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!