Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit szóltok hogy megengedhető...

Mit szóltok hogy megengedhető lesz az AKTÍV EUTANÁZIA Magyarországon? Pro/kontra vélemények?

Figyelt kérdés

2013. aug. 25. 13:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Egyet értek vele. Igazából úgy érzem, hogy én is örülnék, ha átsegítenének a túlvilágba, ha már csak vegetatív szinten tudok létezni. Ezt inkább elfogadom, mint az abortuszt.
2013. aug. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
100% egyetértek az eutanáziában.
2013. aug. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek vele, de csak addig, amíg CSAK nekem van jogom dönteni róla, magyarul más nem nyilatkozhat a nevemben, akkor sem, ha már cselekvőképtelen vagyok.
2013. aug. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
Egyet értek, támogatom.
2013. aug. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Vajon nem fognak visszaélni vele a kedves rokonok?


Én úgy tudom hogy ma rokonok engedélyével a passzív eutanázia engedélyezett, pl. ha valakinek kómában van évek óta a rokona, akkor a gépről lekapcsolják..

2013. aug. 25. 14:33
 6/18 rémuralom ***** válasza:
70%
Nem bánom az aktív eutanáziát sem, de én is csak úgy tartom elfogadhatónak, ha csak saját nyilatkozat alapján lehet végrehajtani, rokonok kérése alapján nem.
2013. aug. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
22%
A passzív eutanázia teljesen legális, bárki megtagadhatja a műtétet és a gyógyszeres kezelést, ha úgy akarja. Az aktívot viszont ellenzem, és nem hiszem, hogy hamarosan bevezetésre kerülne itt Magyarországon. Európában csak 3 országban legális: Belgiumban, Hollandiában és Svájcban, tehát az európai országok túlnyomó többsége nem engedélyezi.
2013. aug. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Nem értek vele egyet, és nem gondolom, hogy a belátható jövőben megengedhető lesz Magyarországon.
2013. aug. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Egyetértek vele, valami olyan módon, ahogyan a szervek felhasználása történik. Ha az illető még korábban nyilatkozik, hogy kéri, akkor azt kötelesek legyenek megtenni, akkor is, ha az adott pillanatban ezt nem tudja már az illető kijelenteni. Én biztos nem szeretnék egy cserép muskátli módjára milliós gépek által "életben maradni". A rokonaimat sem akarom azzal terhelni, hogy arra várjanak, mikor patkolok el, meg nekem is jobb lenne már akkor odaát. A gépek meg lehet, mást megmenthetnek, ahelyett, hogy én foglalom a helyet.
2013. aug. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%

Előre rögzített nyilatkozatban utólag felülbírálhatósági lehetőséggel az alany számára, támogatom.


Teológiai okokon kívül nincs egyéb indok a tiltására, egy szekuláris államban a törvényhozásnak nem kell az ilyesmit figyelembe vennie.

2013. aug. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!