Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon élő szlovák a...

Évucika84 kérdése:

Magyarországon élő szlovák a állampolgárságom igényelhetek a kicsi baba után valamit?

Figyelt kérdés

2013. aug. 20. 13:33
1 2
 1/12 anonim válasza:
51%
keress inkább munkát, ne mások adójából akarj megélni.
2013. aug. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem a gyes jár, de más nem igazán.
2013. aug. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a védőnőt. Miért nem igényelsz valamit inkább Szlovákiában, ha szlovák állampolgár vagy. Adót és TB-t hova fizettél?
2013. aug. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak az egyik országból igényelhetsz, ellenőrzik. Ha már Szlovákiából kapsz, akkor itt nem kaphatsz. Ha ott megszünteted, kaphatod innen, ha itt dolgoztál előtte.

Nekünk csak apuka szlovák állampolgár, de még így is leellenőriztek (én voltam az igénylő), hogy nem igényeltünk-e onnan is, mert nem történhet kettős kifizetés. Ami logikus.

2013. aug. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha itt dolgozol...amúgy a saját államodtól kell
2013. aug. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Csak magyar állampolgár jogosult az állam által juttatott segélyekre.
2013. aug. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%
1. válaszoló. Itt él Magyarországon, lehet, hogy itt dolgozik évek óta, ide adózott. Vegyél vissza. Annyi a rosszindulatú!
2013. aug. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem szedek semmi meg ugyanis meg nem született meg a baba. a tb itt fizetem.És meg nem dolgoztam itt mert most jöttem ide lakni a páromhoz.Nem terveztük a babát csak jött.És most csak informaciokat akarok szerezni.
2013. aug. 20. 13:45
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
Csaladipotlekot es gyedet, ha megvan hozza a munkaviszonyod. Ha a parod agyar allampolgar, akkor o alanyi jogon igenyelhet gyest.
2013. aug. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok: az jutott még eszembe, hogy hívd holnap fel az Államkincstárat. Ha Gyed-et ők adják, szerintem tudni fogják. A védőnőnél is érdemes futni egy kört, az enyém pl nagyon jól tájékozott, persze sajnos van olyan is aki semmit sem ér. Azt is nézd meg, hogy esetleg hogyan jársz jobban, ha itt kéred (ha kaphatsz) vagy Szlovákiában.

Egyébként EU-ban van mindkét állam, lehetséges más EU tagállamban Gyest kérni, eltérőek a feltételek, de lehet.

2013. aug. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!