Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit szóltok hogy megengedhető...

Mit szóltok hogy megengedhető lesz az AKTÍV EUTANÁZIA Magyarországon? Pro/kontra vélemények?

Figyelt kérdés

2013. aug. 25. 13:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Andizsuzsu: de magyarazd is meg , hogy mert nem tamogatod!

Most hat nem a betegek dolga eldonteni?

2013. aug. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Hát a súlyos betegek szemszögébõl megfontolandó.

És szerintem is a beteg maga dönthesse el!

2013. aug. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Mert emberéletet elvenni gyilkosság akkor is, ha az az illető kérésére történik. Az én meggyőződésemmel ez nem fér össze. Lehet újra lepontozni csak azért, mert a véleményem eltér a tietekétől.
2013. aug. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%

" Mert emberéletet elvenni gyilkosság akkor is,

ha az az illető kérésére történik."


Még ez miatt vitatható is lenne a dolog, de ha olyasvalaki nézetébõl nézzük a dolgokat akkor meg az engedélyezés felé billen a mérleg.

2013. aug. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Andizsuzsi!


Az élethez való jog az emberi méltósághoz való joggal egyenrangú, amibe viszont beletartozik a méltó halálhoz való jog is. A kérdés az, hogy hol húzzuk meg a vonalat.

Abortuszellenes is vagy (a vita lényege ott is hasonló, bár ott inkább arról megy a vita, hogy mikortól lehet a magzatot "életnek" tekinteni, és ennek megfelelően védeni)?

2013. aug. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Andizsuzsi ***** válasza:
A kérdés nem az abortuszról szólt. És igen, az a kérdés, hogy hol húzzuk meg a határt. Nagyon fontos kérdés. Pont ezért én nem tartom elfogadhatónak. A határt mindig az aktuális politikai vezérelv határozza meg. Valóban, a méltó halálhoz joga van az embernek. Viszont szerintem nincs az az ember, akinek joga lenne eldönteni, hogy én mikor vagyok méltó a halálra. A méltóságot az élőknek kellene megadni a kórházakban, az otthoni ápolással. Nem az élet kiontásával.
2013. aug. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Miért? Akkor most lesz aktív eutanázia Magyarországon? Vagy miért így van feltéve a kérdés. Egyébként szerintem ha a passzív eutanáziát engednék meg korlátlanul, akkor az is elég lenne. (mert most még az is korlátozva van, igaz valamennyira megengedett)
2013. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem szükség lenne rá; mivel:

túl sokan vagyunk, túl sokáig élünk és egyre hitványabb az emberi "állomány".



Én nem engedném be az életbe az egy minimális optimumot el nem érő szintű embereket,

valamint mindenképpen létrehoznám az eutanázia intézményét.


Amikor a tudati folytonosság egyre kevésbé van jelen, akkor az egyén gyakorlatilag már szinte nincs is.

(=van is meg nincs is)

2013. okt. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!