Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Még sincs a törvényben megszab...

Még sincs a törvényben megszabva hogy a felsőoktatásban tanulóknak a szakmai gyakorlatuk alatt mennyi lehet a fizetése?

Figyelt kérdés

Amikor én voltam szakmai gyakorlaton - két éve, önkormányzatnál - akkor mutatta a HR-es hogy ő bárhogyan akarna nem adhat nekem többet heti 11.400 Ft-nál, még valami törvényt is mutatott nekem ahol ez le volt írva.

Akkor mégis hogy kereshet a minisztériumban egy egyetemista gyakornok havi több mint 200 ezret bruttóban????


2013. aug. 27. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Mutyival. Te meg azért nem kapsz annyit, mert dolgozni akarsz. Ez nehogy azt hidd, csak a gyakornokoknál van így, a legtöbb munkahely, ahol én voltam, így működött(nem voltak államiak)
2013. aug. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a 6 hetes gyakorlatra nem kötelező fizetést adni, hosszabb munka esetén viszont már kell legalább minimálbért.

Felső határ szerintem nincs.

Az utóbbi években annyi változott, hogy már a diákmunka is adóköteles.

Ösztöndíjas foglalkoztatás esetén a minimálbérig adómentes, de ott sincs felső határ a juttatásokra.

2013. aug. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát nálunk a 300 órás nyári gyakorlatért egy fillért nem kaptunk, még örültünk hogy fogadtak minket.
2013. aug. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az, amiről a HR-es beszélt, az a minimum. Ez ma kb 60e huf. tényleg van törvény, de az nem a maximumot, hanem a minimumot szabja meg. Mindenesetre sokan ingyen mennek, azonban az nem törvényes.


Mindig az aktuális minimálbér 15%-a hetente, legalábbis a törvény szerint ahogy én tudom.

2013. aug. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én örültem annak is amit kaptam. Csak most amikor láttam hogy azok akik a minisztériumba mentek gyakornoknak kapnak havi bruttó 214 ezer forintot... Rosszul esik na.
2013. aug. 27. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!