Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 17 évsen elköltözöm anyámék...

Ha 17 évsen elköltözöm anyáméktól, milyen anyagiakat kell adjanak? Gondolom csp az enyém, de kell nekik még vmit fozetniük? Nagyszülőkhöz mennék.

Figyelt kérdés
2013. aug. 28. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
18éves korodig szülői engedély nélkül nem költözhetsz el, vagyis a kérdésednek értelme nincs. A családi pótlékhoz meg semmi közöd, mert az a szülőt, gyámot, stb., magyarul a gyereket nevelő személyt érinti. A te vagyonod, ami felett szabadon rendelkezhetsz, az a zsebpénz (és ez nem irónia, hanem tényleg így van).
2013. aug. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Semmit.
2013. aug. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Húde naiv vki itt.:) Már itt toporog pár nagy pofon az élettől. Jobb lesz ha visszaveszel picit, és hallgatsz a szüleidre, nem futhatsz mindig el a problémák elől.
2013. aug. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid valóban kötelesek eltartani 18 éves korodig, de erre csak addig kötelezettek, amíg egy háztartásban élsz velük!...


A Gyámhivatalon keresztül kérvényezheted, hogy elköltözhess a szüleidtől, de onnantól kezdve nem kötelesek téged eltartani!...

Megkaphatod a családipótlékot is, abban az esetben, ha

- külön laksz a szüleidtől...

- saját keresettel nem rendelkezel...


Ja, és csak szólok, hogy a családipótlék (ha esetleg megkapod) nem lesz több max. 14.800 forintnál, ezzel nem sokat fogsz érni...

Nehezen hiszem, hogy a nagyszüleid el fognak tudni tartani...

2013. aug. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18 éves korodig nem költözhetsz el, rokontartásra kötelezheted őket elvileg bíróságon ha tovább tanulsz nappalin.
2013. aug. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Semmilyen anyagiakat sem kell adjanak.
2013. aug. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
16. évesen gyámügy hozzájárulásával elköltözhetek. Ezzel együtt a csp nekem (nagyszükőknek) járna, de ezen felül gyerektartásra jogosult vagyok, mert még tanulok. (és még jópár évet fogok is, gimibe járok, most leszek 2.os, 16 múltam, de még nemtudom mi akarok lenni) Ez nem így van? Hisz ha 18 évesen elköltözök, de iskolába járok, akkor is jár a gyerektartás.
2013. aug. 28. 21:08
 8/11 anonim ***** válasza:
18 év felett nem gyerektartás hanem rokontartás aminek feltételi is vannak pl hogy tartsd velük a kapcsolatot.
2013. aug. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Gondolom a ,,szülői ház elhagyása'' nevű jogoddal akarsz élni a gyámhatóságon. Valóban szüleid engedélye nélkül elköltözhetsz (gyámhatóság engedélyével), ha a költözés fontos okból érdekedben áll.

Ha otthon valamiféle bántalmazás is volt, az (szerintem) még összetettebbé teszi az ügyet.

Szerintem kérdezd meg ezt a kérdést mindenképp szakértőktől (pl. a gyámhatóságon is, vagy ha a családsegítő/önkormányzat ingyenes ügyvédjével beszélsz, tőle is), mert szerintem az ilyen ügyeknek sok konkrét részlete van, lehet, hogy tényleg vannak komoly lehetőségeid.

A kapcsolattartás meg gondolom attól is függ, milyen jellegű volt a bántalmazás, remélem, hogy elvtelen vagy tarthatatlan kapcsolattartásra nem fognak kötelezni.

2013. aug. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tudok erről a lehetőségről de csak címszavakban. Semmi konkrét ismeretem nincs a részletekről. A törvény szövegében egyelőre ennyit találtam, ami laikus szemmel úgy tűnik, mintha a kérdésedről szólna:


,,Ha a gyámhivatal a szülői ház elhagyását engedélyezi, egyúttal megállapítja, hogy a szülői ház elhagyásának engedélyezése - a gondozás, nevelés kivételével - a szülők szülői felügyeleti jogát és tartási kötelezettségét nem érinti.''

[link]


Szerintem kérdezz rá, mit is jelent, mert ez így elég fontosnak hangzik, szóval kérdezd meg szakembertől!

2013. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!