Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nekem lesz egy cégem és a...

Ha nekem lesz egy cégem és a cég nevére veszek egy 80-90 ezer forintos cuccot (ugye lecsalom az áfát), és azt nem is a cégnek viszem be hanem otthon megtartom, vagy odaadom a haveromnak és LEBUKOM, akkor milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
És egyáltalán mikor jöhetnek ezt ellenőrizni a céghez hogy hol a holmi?

2013. szept. 27. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Ha olyat veszel, ami nincs a tevékenységi körödbe, mondjuk lépcsőházakat takarítasz, és veszel egy led tvt, annak nem írhatod le az áfáját.

De ha mondjuk ebbe a cégbe veszel mondjuk hypot, akkor azt nem tudják megtalálni.


Két vallalkozó bukik le, akinek sz@r a könyvelője (egy jó könyvelő elmond mindent, hogyan is kell csinálni), a másik, hogy a vállalkozó kinyitja a száját.

Van még egy harmadik eset, de az nagyon ritka, mikor egy haragosa nyomja fel. Mivel a Navnak bizonyítani kell,hogy honnan van info.


De ha megdőlsz, akkor vagyonosodási vizsgálat is szóba jöhet.

Legrosszabb esetben rádverik, hogy számlagyáros vagy, onnantól kezdve nem lesz életed, szó szerint. Az ismertségi körben, pont van egy ilyen 100 milliós céggel. Kapzsi volt, megszívta. Jobb esteben egy pár százezres büntivel megúszod.

Függ a könyvelődtől, aki megvéd saját magadtól is.

2013. szept. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%
De mondhatod azt, hogy a Led Tv-n kamerázod be a lépcsőházat, hogy hol kell takarítani. Meg beírsz olyan tevékenységet amit nem csinálsz úgysem és összefügg a Led Tv-vel.
2013. szept. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 rendkívül életszerű
2013. szept. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

értem :D de azt hallottam hogy 100 000 Ft alatt nem jönnek ki ellenőrizni, ha mondjuk olyat veszek ami illik a céghez :D

ez igaz így?

2013. szept. 28. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!