Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen szankciókkal jár ha...

Milyen szankciókkal jár ha nem írom alá a közmunka szerzödés hosszabbítását?

Figyelt kérdés
3 éve közmunkás vagyok ugyanannál a cégnél. Kizárólag közmunka szerzödést kötnek velem. Meguntam hogy hü..nek néznek és kihasználnak. Mi van ha nem írom alá többet a közmunka szerzödés hosszabbítását? A munkaügyi központ ez esetben is megvon minden támogatást?
2013. okt. 14. 12:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%

igen, azonnal megvonná!

(és nem a munkaügyi központ vonná meg, (az csak jelentené az aktuális hivatalos szervek felé) hanem az Önkormányzat szociális osztálya.

2013. okt. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Magyarán mondva jogilag kötelezhetnek arra hogy életem végéig közmunkás legyek?????
2013. okt. 14. 13:50
 3/23 anonim ***** válasza:
37%

Dehogy kötelezhetnek, de ezt a múltkor már leírtuk.

Én csak azt tudom mondani ami velem történt 3 éve. 90 napig voltam közmunkás - akkor még a valós minimálbérért - majd felajánlották, hogy hosszabbítsak 30 napot, de megköszöntem a lehetőséget (most mindegy miért) és nemet mondtam. Semmi probléma nem volt belőle, mehettem leszámolni. Nem, hogy nem vonták meg a támogatást, de utána még kaphattam keresetpótló juttatást (akkor még 28 ezer forintot).

Nem tudom ma mi a helyzet, de én kizártnak tartom, hogy tőled megtagadnák a TB-t vagy a keresetpótlót, csak azért, mert nem hosszabbítottál, miközben aki meg 60 napot volt közmunkás, az mindent kap.

2013. okt. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
Mindent megvonnak, ha visszautasítod a közmunkát! 1 évig semmilyen támogatás nem jár! Amúgy pedig nem kötelező közmunkásként dolgozni, csak akkor ne is tartsd a markod az állam felé, hogy tartson el.
2013. okt. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
60%

"Mindent megvonnak, ha visszautasítod a közmunkát!"


Nem a közmunkát utasítja vissza te agyonkiskolázott. Olvasd már el mit ír. 3 éve közmunkás.

2013. okt. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

itt:

[link]

tedd fel a kérdésed, szak-jogász fogja megválaszolni.

2013. okt. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Sikerült beszélnem egy munkajogásszal. A válasz: igen mindent megvonhatnak ha nem írom alá a közmunka hosszabbítását! Tehát jól gondoltam, akár életem végéig is kötelezhetik így az embereket a közmunkára!!! Ezt vajon hányan tudják??? Keresek másik munkát, de: a közmunka alatt mégis hogyan járjak rl állásinterjúkra? Szabi korlátozva van erösen a közmunkásnak, van hogy hétvégén is dolgozni kell (nekem egyik héten szimbaton másik héten vasárnap) Felteszem a nagy kérdést: hogyan legyen így rendes állásom??? Ha visszautasítom a közmunkát, megvonnak mindent. Ha továbbra is kényszerböl elfogadom, akkor ilyen körülmények között hogyan lesz normális nem közmunkás munkám???
2013. okt. 14. 15:10
 8/23 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék elmondani, hogy két közmunkás volt "nálunk" 5 hónapon keresztül napi 6 órában. Öket nem foglalkoztatták tovább. Elmentek a munkaügyibe hogy vmit mondjanak nekik. Munkát persze nem ajánlottak, söt!!! közölték velük hogy 5 hónap közmunkára semmilyen segély vagy támogatás nem jár!! mert nem dolgoztak az elözö évben. Ennyit a híres közmunka programról!!!
2013. okt. 14. 15:16
 9/23 anonim ***** válasza:
56%

"Sikerült beszélnem egy munkajogásszal. A válasz: igen mindent megvonhatnak ha nem írom alá a közmunka hosszabbítását! "


Akkor valamit nagyon rosszul tud. Ha felmondanak, vagy te felmondasz, akkor igen. De ha van indoklás és "rendes" a munkáltató, akkor az elszámoláskor is a közös megegyezés lesz odaírva és akkor mehetsz a munkaügyi központba.

Ne hidd már azt, hogy kötelezhetnek a szerződéshosszabbításra, ez nem Vietnám. Menj be egy munkaügyi központba, ott érdeklődj, ne pedig az interneten kérdezősködj. Helyetted senki nem fogja elintézni.

2013. okt. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Személyesen beszéltem a munkajogásszal, nem pedig neten! Egyszer sem kérdezték meg hogy továbbra is akarom-e ezt így, hanem már névre szólóan hozták a hosszabbítást. Amúgy az önkormányzat foglalkoztat, az meg föleg azt tesz amit akar...
2013. okt. 14. 16:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!