Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen szankciókkal jár ha...

Milyen szankciókkal jár ha nem írom alá a közmunka szerzödés hosszabbítását?

Figyelt kérdés
3 éve közmunkás vagyok ugyanannál a cégnél. Kizárólag közmunka szerzödést kötnek velem. Meguntam hogy hü..nek néznek és kihasználnak. Mi van ha nem írom alá többet a közmunka szerzödés hosszabbítását? A munkaügyi központ ez esetben is megvon minden támogatást?
2013. okt. 14. 12:40
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Igen, Magyarország valóban nem Vietnám. Hanem rosszabb!
2013. okt. 14. 16:56
 12/23 anonim ***** válasza:

"Személyesen beszéltem a munkajogásszal, nem pedig neten! Egyszer sem kérdezték meg hogy továbbra is akarom-e ezt így, hanem már névre szólóan hozták a hosszabbítást. Amúgy az önkormányzat foglalkoztat, az meg föleg azt tesz amit akar..."


Itt elég nagy a baj, te nem kicsi tévedésben vagy.

Hogy megkérdezésed nélkül(!) hosszabbítanak szerződést(?!) ?

Tudod ezt, hogy hívják, mikor a felek nem egyenrangúként, közös megegyezéssel "szerződnek"? Rabszolgaságnak. 700 évvel ezelőtt, Angliában a földbérleti szerződés lejárta után is a felek közös megegyezéssel szerződtek, ha akartak.

Ha a munkaügyi jogász neked azt mondta, hogy a munkáltatónak joga van a megkérdezésed nélkül hosszabbítani, akkor jobb ha visszaadja a diplomáját.

De tudod mit, legyen úgy ahogy te akarod. Remélem még bért sem fognak neked fizetni és majd arra is azt mondod, hogy joguk van hozzá.

2013. okt. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Utolsó! A kormánynak ahhoz is joga volt hogy a közmunkásokra más munkajogi törvényeket helyezzenek hatályba mint a "normális" munkavállalóké. Azaz a közmunkásokra nem vonatkozik a munka törvénykönyve. Úgyhogy hidd el hogy egy közmunkással jogilag büntetlenül mindent megtehetnek.
2013. okt. 14. 17:44
 14/23 A kérdező kommentje:
Egyébként látszik hogy szerencsére nem voltál (még) közmunkás. Senkinek sem kívánom hogy az legyen.
2013. okt. 14. 17:46
 15/23 anonim ***** válasza:

1. Mint már leírtam, voltam közmunkás, 90 napig. Miután letelt, megkérdezték hosszabbítanák e, mondtam nem, megindokoltam, elfogadták, mehettem Isten hírével.

2. A kormány és az önkormányzat (a kettő nem ugyanaz!) nem tehet meg akármit, mert létezik magyar és európai jogrendszer, ami nem engedi a rabszolgatartást. Ebből kifolyólag bárki mondhatja azt a munkáltatójának, hogy nem szeretne tovább dolgozni. Ami utána következik, azt már leírtam hogy gondolom.


Egyébként hozzátenném, hogy azért "tehet meg bármit" a kormány vagy egy egyszerű munkáltató, mert a munkavállaló ezt engedi. Az a baj, hogy a magyar ember túl sokat tűr, bármit aláír és bármit elfogad, ha munkáról, megélhetésről van szó. Nyugat-Európában kicsit másképp megy ez, ott egyrészt a munkáltató sem mer megtenni bármit (kivéve a kelet-európaiakkal, mert tudják, hogy nekik mindegy) és a munkavállaló is lelkiismeret furdalás nélkül megy a munkaügyi bírósághoz.

2013. okt. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem mikor voltál közmunkán? Ugyanis 2013-tól nem a 90 nap számít. Az semmi

Azért egy fillér segélyt sem kapsz.

2013. okt. 14. 19:05
 17/23 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve hogy 2013-tól megváltoztak a közmunka "törvényei".
2013. okt. 14. 19:17
 18/23 anonim ***** válasza:
52%

2010-ben.

És azt is rosszul tudod, hogy semmilyen segély nem jár.

A keresetpótló juttatás feltétele, hogy munkaügyi központban regisztrálva vagy és az elmúlt egy évben a munkaviszonyban töltött napjaid száma eléri a 30-at. De ha a törvényt bemásolnám neked, azt se hinnéd el, mert szerinted az állam és az önkormányzatok törvények felett állnak.

De felőlem azt hiszel amit akarsz, az ver át aki akar, én veled nem foglalkozok.

2013. okt. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Csak arra kérlek hogy olvasd el a keresetpótló juttatás feltételeit. (2013-at nézd ne az "1000" évvel ezelöttit) Köszi!
2013. okt. 14. 22:59
 20/23 A kérdező kommentje:
Egyébként fht a neve már. (Foglalkoztatást helyettesítö támogatás)
2013. okt. 14. 23:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!