Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elővásárlási jog házrészesedés...

Elővásárlási jog házrészesedésnél hogy van?

Figyelt kérdés
Van egy ház, 2/10 tulajdonosa vagyok. Ha még egy 2/10-ed részes tulajdonos el akarná adni a tulajdonrészét, akkor az fel kellene ajánlani mindenkinek, vagy elég volna, ha nekem felajánlaná? Vagy hogy működne ez? Ha én az 1/10-ed részéért adnék neki 200.000 Ft-ot, akkor arra rátromfolhatna egy másik tulajdonos 250.000-rel? És én arra 300.000-rel? Vagy hogy működne?
2013. okt. 21. 22:56
 1/5 tomala ***** válasza:
A tulajdonostársakat az elővásárlási jog csak harmadik személyekkel szemben illeti meg, tehát egyik tulajdonostárs a másiknak eladhatja a tulajdonrészét a többi tulajdonostárs értesítése nélkül.
2013. okt. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lindmayer ***** válasza:

attól hogy nincs elővásárlási joga még körbeérdeklődhet, hogy ki mennyiért hajlandó megvenni, és nyilván a legmagasabb ajánlatot tevő személlyel köt üzletet


de ettől most még tisztázhatjuk az elővásárlási jogot

van egy ház, aminek van 2 tulajdonosa(csak hogy egyszerübb legyen a helyzet), és az egyik te vagy. az másik al akarja adni a részét egy harmadik félnek. megalkudnak az árban, megkötik a szerződést, ahol írják, hogy neked elővásárlási jogod van, és ha nem lépsz semmit x napig, akkor az üzlez megköttetik(értesíteni köteles téged). ezután te eldöntheted, hogy azért az árért megveszed vagy sem- nem kell fölé licitálni, azért az árért viheted

2013. okt. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha van egy háznak 5 tulaja, ebből az egyik odaadja 250.000 Ft-ért a saját részét egy másik résztulajdonosnak, akkor arról köteles értesíteni a többi 3 résztulajdonost, akik pl ráalkudhatnak 300.000 Ft-tal? Vagy ha ő nekem adja 250.000-ért, akkor a többieknek nem is kell tudni róla? Mert nekem kéne a ház, ki is fizetném őket, csak nem a felbecsült értékkel, mert az irreálisan sok. Én a jelenlegi értékét adnám, csak van ám egy olyan jómadár, aki nagyon szeretne az orromnál fogva vezetni. Tehát ha pl neki tudni kell róla, hogy egy harmadik résztulaj nekem eladja a részét, ő azért is ráígérne. De amikor mondtuk neki, hogy fizesse ki, akkor nem volt hajlandó, mert neki nem kell. És jelenleg sem kell neki. Nekem viszont igen, így jó lenne tudni, hogy tudnám megvenni így? A lényeg, hogy az egyik alkoholista, ő ideadná olcsón, a másik meg megint alkoholista, a családja elhagyta már annyira, ő is ideadná, kicsit drágábban talán de nem sokért. Így lenne 3/5-öd részem, és kb 1 millióból. Ezután már én lennék a főnök, és úgy tudom, hogy ezután ha azt mondom, hogy kerítés kell, mert a régi rossz, akkor ők kötelesek fizetni a rájuk eső részt, vagy terhelik a részükre, nem jól tudom?
2013. okt. 22. 23:33
 4/5 tomala ***** válasza:

Én megismétlem, hogy egyik tulajdonostárs a másiknak eladhatja a tulajdonrészét a többi tulajdonostárs értesítése nélkül! Ennél nem tudok többet mondani erről.


A többségi tulajdonos hatalmáról pedig igen, jól tudod.

2013. okt. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2013. okt. 23. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!