Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A facebookon való túl sok...

A facebookon való túl sok írogatás valakinek honnantól számít zaklatásnak?

Figyelt kérdés
2013. okt. 30. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Onnantól, hogy elkezdi zavarni.
2013. okt. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
viszont kb 1 kattintás és letiltja.
2013. okt. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

most ez olyan dolog, hogy ha nagyon szigorúan jogilag nézzük, akkor attól a ponttól kezdve számít zaklatásnak a tényállásban, ha az illető felszólított téged az üzenetek küldésének befejezésére, és te ezek után is írogatsz neki.

na ez az a pont, amikor már feljelentést tehet és innentől kezdve megvalósul a bűncselekmény.

ha nem szólított fel, akkor elvileg te nem ismerheted az ő szándékát.

2013. okt. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekelne, hogy volt-e már ilyen jogi eset.

Az, hogy a Facebook felülete egyszerű lehetőséget nyújt a zavaró személyek letiltására, nem tudom mennyire számít.

De ha valakit letiltasz, és ő megkerüli ezt, például azzal, hogy újra regisztrál, vagy kamu nevekkel akarja, hogy ismerősnek felvedd naponta kétszer, akkor simán megállhat a zaklatás.

2013. okt. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 balkalolka ***** válasza:
66%

Zaklatáshoz azért kell az is hogy a sértett ne tudjon könnyedén mentesülni a zaklatástól. Tehát ha a százezer éve mindenki által ismert vonalas telefonszámodon hívogat valaki napközben (éjszaka félretehető a telefon, tehát van lehetőséged elkerülni) sokszor, akkor az zaklatás.


Facebookon viszont eleve csak ismerőseid (barátaid) írhatnak rád, az ő oldalukat látod, ők chatelhetnek. Senki nem kötelez hogy vedd fel a címlistádra a zaklatót. Ha valaki elkezd zaklatni akkor törölheted a barátaid közül, nincsen semmi olyan külső körülmény ami gátolna téged abban hogy a zaklatásnak könnyedén véget vess.

2013. okt. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
64%
Nem kell ismerősnek lenni ahhoz hogy írni lehessen.
2013. okt. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ez igaz, (utolsó), csak éppen akkor nem kapja meg az illető, mert a FB egy külön "egyéb" mappába teszi ezeket a leveleket, próbáld csak ki, már én is megjártam h vkinek írtam (na nem zaklatásból), aztán csak hónapokkal később sikerült nagy nehezen valamik al-al-al-almappából kivarázsolni ...

szóval összetett kérdés ez, de tény ami tény, ha valaki naponta 2 másik álnéven próbál ostromolni téged, és nem győzöl már szelektálni, na azért akkor megvalósulhat ismét a zaklatás. elég szubjektív a megítélés.

2013. nov. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Bizony szubjektív a megítélés.


Azonban átlag emberek

ingerküszöbét sem

közelíti meg ennyire kis bosszúság - mivel

nagyon könnyű védekezni ellene.

(Letiltható, mellesleg elolvasni sem muszáj, aki nem tudja lazán kezelni, az inkább

túl kíváncsi, mint zaklatott...... hátha végre valami hasznos levelet kap.)


Nem nyilvános, senki sem látja, hogy valakit ilyen zaklatás ér, tehát

nincs megszégyenítés....., ja az már megszégyenítés, rossz hír keltés lenne. - Az már komoly bűn lenne.

2013. nov. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Megszégyenítés

helyett másodjára

becsületsértést akartam írni.

2013. nov. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hmm…ha mondjuk valaki meztelen képeket küldözget magáról obszcén szövegekkel kísérve :D Igazából sztem csak akkor amikor fenyeget valaki, hogy bántani fog, vagyis okod van félteni a testi épségedet. De ugyebár nem muszáj elolvasni, megnézni, plusz még letiltani is lehet, szal...
2014. máj. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!