Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez szexuális zaklatás?

Ez szexuális zaklatás?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok. Ma 6-os villamossal utaztam a Blaháig. Nagy tömeg volt a buszon. Egy zöld táskás férfi hozzám préselődött. Nem nézett rám, viszont pár perc múlva éreztem egy érintést a hogyismondjam, alsóbb nőiességemnél. Megijedtem, lejjebb húztam a kabátomat, de ott volt a férfi hideg keze. Egy perc múlva a kapaszkodón lévő kezemet megfogta. Kiszedtem a kezem, menekültem volna, d tele volt a busz....nem ismertem a környéket....többször is megérintett. A Blahánál szint menekülve távoztam a buszról, és ahogy leszálltam, megfogta a fenekem. Nagyon meg voltam ilyedve. Átrohantam a Blahán, figyeltem, hogy nem követ-e. Szerencsére elég gyors voltam, elvesztett a szeme elől.

Nem értem, miért csinálta ezt. Az öltözködésem a legnagyobb rosszindulattal sem mondható extravagánsnak, nem vagyok szép, nem sminkelem magam. Fehér edzőcipő volt rajtam, fekete farmer, barna, fenék alá érő kabát és drapp sál. Semmi figyelem felkeltő.

Esetleg valami betegség? Nem pedofília, hisz az fejletlen testek iránt való vonzalom, de valami hasonló. Sajnálnom kéne?

Nagyon megijedtem.

De tényleg: ez büntetendő, nem? Javitsatok ki, de nem 14 éves kor a beleegyezés alsó határa, azalatt büntetik? Vagy ez csak a "valódi" szexuális érintkezésre vonatkozik?



2013. nov. 5. 21:12
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
66%
Adj róla nekem személyleírást privátban! A munkám szerint tudok neked segíteni.
2013. nov. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez 18 éves kor felett is büntetendő de úgysem lesz büntetve mert tudja, hogy nem tudsz ellene semmit sem tenni.

Ha esetleg legközelebb hasonló történne akkor hangosan szólj rá még a buszon.

2013. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
51%

Kijavítalak: 14 éves kor alatt a közösülést és fajtalanságot (orál, anál) büntetik.

Továbbá kortól függetlenül büntetik a nemi erőszakot, újabban asszem szexuális visszaélés néven említik.

Igazából jogilag még nem lépte át azt a határt, hogy büntethető legyen, amit művelt. Ettől függetlenül egy mocsadék, te meg legközelebb inkább sikíts egyet, ha ilyet csinál, csak lesz valaki, aki ellátja a baját.

2013. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
100%

Ez szexuális zaklatás de ennek nincs köze a 14 éves alsóhatárhoz. Ezt 14 alatt, felett is büntetik, és még 18 év felett is.


Feljelentést lehet tenni, általában nem éri meg. Legközelebb legyél jó hangos ha megtörténik, sikíts vagy kiabálj. A tömeg lehet, hogy nem fog megvédeni, de a zaklató garantáltan megijed és visszakozik majd.


...


+: Nem betegség, és nem is efebofília (erre gondoltál amikor nem pedofíliát mondtál). Szerintem szimplán nagyon kanos volt a csávó. Mint mondtam legközelebb ha megesik legyél hangos.

2013. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim válasza:
100%
Legközelebb ordíts egy nagyot a buszon, és kiabáld hogy fogdos az a férfi. Tuti nem fog többet.
2013. nov. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

#1 megpróbálok, nem biztos hogy minden menni fog emlékezetből.

#2,#3,#4 jó, akkor majd sikítok, és gondoltam, hogy z annyia nem törvénytelen. Csak annyira gusztustalan!

2013. nov. 5. 21:22
 7/33 A kérdező kommentje:
#5 oké :)
2013. nov. 5. 21:23
 8/33 anonim ***** válasza:
71%
"Ma 6-os villamossal utaztam a Blaháig. Nagy tömeg volt a buszon." WTF????
2013. nov. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
#8 látom felfogtad a lényeget. Elírtam. Elnézést kérek a bkv nevében is.
2013. nov. 5. 21:31
 10/33 anonim ***** válasza:
67%
Szövegértésből mindig is 5-ös voltam. Nem tehetek róla. :)
2013. nov. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!