Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez szexuális zaklatás?

Ez szexuális zaklatás?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok. Ma 6-os villamossal utaztam a Blaháig. Nagy tömeg volt a buszon. Egy zöld táskás férfi hozzám préselődött. Nem nézett rám, viszont pár perc múlva éreztem egy érintést a hogyismondjam, alsóbb nőiességemnél. Megijedtem, lejjebb húztam a kabátomat, de ott volt a férfi hideg keze. Egy perc múlva a kapaszkodón lévő kezemet megfogta. Kiszedtem a kezem, menekültem volna, d tele volt a busz....nem ismertem a környéket....többször is megérintett. A Blahánál szint menekülve távoztam a buszról, és ahogy leszálltam, megfogta a fenekem. Nagyon meg voltam ilyedve. Átrohantam a Blahán, figyeltem, hogy nem követ-e. Szerencsére elég gyors voltam, elvesztett a szeme elől.

Nem értem, miért csinálta ezt. Az öltözködésem a legnagyobb rosszindulattal sem mondható extravagánsnak, nem vagyok szép, nem sminkelem magam. Fehér edzőcipő volt rajtam, fekete farmer, barna, fenék alá érő kabát és drapp sál. Semmi figyelem felkeltő.

Esetleg valami betegség? Nem pedofília, hisz az fejletlen testek iránt való vonzalom, de valami hasonló. Sajnálnom kéne?

Nagyon megijedtem.

De tényleg: ez büntetendő, nem? Javitsatok ki, de nem 14 éves kor a beleegyezés alsó határa, azalatt büntetik? Vagy ez csak a "valódi" szexuális érintkezésre vonatkozik?



2013. nov. 5. 21:12
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De akkor most síkitsak vagy kérjem meg, hogy hagyjon békén? Ez akkor most törvénybe ütköző, vagy sem? Leszálljak vagy maradjak fenn?

Nagyon félek, hogy meg fog találni...akárhol. Félek felszállni a buszra. Nagyon rosszul érzem magam... Nem tudom igazán, miért, talán részben azért is ami megtörténhetett volna, ha nem tudok elmenekülni...

Meg az is, hogy rossz kedvem volt, és nagyon rosszul estek a fiúk perverz poénjai. Csak két barátomnak mondtam meg, meg persze az anyukámnak, de olyan, mintha már nem lennék ugyanaz. Nem tudom leírni :( .

Nem tudtok valamit, hogy ez a szorongás elmúljon?

2013. nov. 6. 15:34
 22/33 kovpet ***** válasza:

Kiabálva szólítsd fel, hogy azonnal hagyja abba.

Igen, törvénybe ütköző, amit csinált. 14 a beleegyezés határa, de nem véletlenül hívják így. Te nem egyeztél bele semmibe. Ez 99 évesen is ugyan olyan bűncselekmény lenne.

Szerintem ne szállj le, de minden eset különböző, neked kell megítélned, hogy mi a legjobb az adott szituációban.

Nem fog megtalálni, főleg azért, mert nem is keres. De ha keresne sem találna meg. Kb 2 millió budapesti van és nem tud rólad semmit.

A szorongás majd elmúlik idővel. Próbáld lefoglalni magad: sportolj, olvass, akármi, ami eltereli a figyelmed.

2013. nov. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Direkt utánad menni vagy személy szerint téged keresni nem fog. Ezek mindig a pillanatnyi alkalmat keresik. Valószínűleg a te személyedre már nem is emlékszik.

Jobb, ha nem szállsz le ilyenkor (főleg nem olyan helyen, ahol jó eséllyel nincs is más a megállóban). Jobb, ha hangoskodással felhívod magatokra az utastársak figyelmét. Ha már 2-3 ember figyeli őt, akkor el fog tűnni pillanatokon belül.

Ha nem tudsz megnyugodni, keresd meg az iskolapszichológusodat. Segíteni fog.

2013. nov. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Hány nap után? Úgyértem, ez még csak tegnap történt. Mennyi idő múlva keressem a pszihológust, ha nem javul? 1hét, 1 hónap?
2013. nov. 6. 16:13
 25/33 anonim ***** válasza:
Akár már holnap is. Jobb ezt minél gyorsabban elfelejteni.
2013. nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Holnap nem érek rá. De pénteken lehet hogy bemegyek hozzá. Csak az a baj, hogy mindig kiröhögik azokat, aki pszihológushoz mennek. Nem tudom, hogy kiszivároghat e ez..
2013. nov. 6. 16:19
 27/33 anonim ***** válasza:
A pszichológusnak kötelessége bizalmasan kezelni az eseteket. Te ne mesélj erről többet az osztálytársaidnak, akkor gyorsan feledésbe merül a téma. Akivel nem történt még hasonló, az hajlamos éretlenül, gúnyosan reagálni rá (ahogy írtad is korábban).
2013. nov. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Az osztálytársaim nem tudnak róla, nem is fognak, a barátaim pedig mindig ott állnak mellettem és nem fognak fecsegni.
2013. nov. 6. 16:35
 29/33 anonim ***** válasza:
(Azt hittem, hogy a "fiúk perverz poénjai" ezzel voltak kapcsolatban.)
2013. nov. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Nem, azok mindig vannak. Minden ember minden szavában látnak valami szexuális utalást, amin röhöghetnek. Elég gyerekesek...
2013. nov. 6. 17:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!