Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez szexuális zaklatás?

Ez szexuális zaklatás?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok. Ma 6-os villamossal utaztam a Blaháig. Nagy tömeg volt a buszon. Egy zöld táskás férfi hozzám préselődött. Nem nézett rám, viszont pár perc múlva éreztem egy érintést a hogyismondjam, alsóbb nőiességemnél. Megijedtem, lejjebb húztam a kabátomat, de ott volt a férfi hideg keze. Egy perc múlva a kapaszkodón lévő kezemet megfogta. Kiszedtem a kezem, menekültem volna, d tele volt a busz....nem ismertem a környéket....többször is megérintett. A Blahánál szint menekülve távoztam a buszról, és ahogy leszálltam, megfogta a fenekem. Nagyon meg voltam ilyedve. Átrohantam a Blahán, figyeltem, hogy nem követ-e. Szerencsére elég gyors voltam, elvesztett a szeme elől.

Nem értem, miért csinálta ezt. Az öltözködésem a legnagyobb rosszindulattal sem mondható extravagánsnak, nem vagyok szép, nem sminkelem magam. Fehér edzőcipő volt rajtam, fekete farmer, barna, fenék alá érő kabát és drapp sál. Semmi figyelem felkeltő.

Esetleg valami betegség? Nem pedofília, hisz az fejletlen testek iránt való vonzalom, de valami hasonló. Sajnálnom kéne?

Nagyon megijedtem.

De tényleg: ez büntetendő, nem? Javitsatok ki, de nem 14 éves kor a beleegyezés alsó határa, azalatt büntetik? Vagy ez csak a "valódi" szexuális érintkezésre vonatkozik?



2013. nov. 5. 21:12
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Elírtam.
2013. nov. 5. 21:41
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb tényleg hangosan szólj rá, ha problémázik valószínűleg azért akad valaki aki "lerendezi".

Az emberek többnyire lsz*rják egymást, de azért ilyen esetekben segíteni szoktak.

2013. nov. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
De lassan már félek az emberektől. Síkitottam volna akkor is, de mintha nem lett volna hangom...
2013. nov. 5. 21:52
 14/33 anonim ***** válasza:
64%

#8: és ez a két tény szerinted mennyiben zárja ki egymást?


Egy nyomorult szatír az emberke. Van egy pár ilyen. Egyszer én is lerugdostam egyet a 3-as tujáról.

2013. nov. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
#14 De mondjuk nem ertem semmit se csinálni azon kívül, hogy leszorítottam a kabátom, mert mi van ha megver? Karatéztam, meg minden, de a hapsi minimum 3szor erősebb volt nálam....
2013. nov. 5. 21:59
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem ver meg. Ezek gyáva, beszari kis férgek, akik örökös sunnyogásban élik a szánalmas életüket.
2013. nov. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam.
2013. nov. 6. 06:13
 18/33 anonim ***** válasza:
Mindenképp legyél bátor, ha esetleg ilyen történne veled megint, véletlenül nem szoktak nyúlkálni az emberek, vagy ha igen, akkor bocsánatot szoktak kérni. Ha úgy érzed, hogy valaki fogdos, akkor azt sajnos jól érzed. Egyébként ilyenkor le is tudsz szállni és esetleg másik ajtón felszállni, ha esetleg nem mernél rászólni. Célszerű még azelőtt rászólni, hogy te megérkeztél volna oda, ahol amúgy is leszállnál. Én egyszer addig vártam, aztán már azért nem mertem szólni, mert akkor ő is leszáll, nekem is most kellene és akkor ketten fogunk állni kint, azt meg nem szeretném. Amikor biztosra érzed, hogy valaki többet ér hozzád, mint amennyi szerinted normális, akkor nézz rá, nyugodtan szólj bármit, mondjuk hogy "értékelnéd, ha nem érne többet hozzád véletlenül". Mindegy mit, lényeg, hogy állj ki magadért, neki kell menekülnie és nem neked! Én már szóltam rá trolin óvodáscsoport körül élvezkedő pedofilra, akit én vettem észre míg az óvónő dumcsizott, visszaszólt nekem a fickó, de utána egyből leszállt mert többen elkezdték nézni, hogy vajon mire szóltam be.
2013. nov. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 Agent Cooper ***** válasza:

A megvalósult bűncselekmény neve Szexuális kényszerítés. Miután az elkövető 14 év alatti sértett sérelmére követte el, ezért öttől tíz évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő! Ugyanis, ha valaki a másik beleegyezése nélkül szexuális cselekményre vagy annak eltűrésére kényszeríti a másik személyt (mint az jelen esetben is történt), az megvalósítja a szexuális kényszerítést.

Tehetsz feljelentést, de akár a telefontanún keresztül is tehetsz név nélkül bejelentést a 06-80-555-111 telefonszámon. Legközelebb mindenképp sikíts (bár remélem, hogy soha többet nem lesz legközelebb)!

2013. nov. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 kovpet ***** válasza:
100%

"mi van ha megver"


Egy felnőtt férfi egy sikító 13 éves lányt a tömött villamoson? Közönyösek az emberek, de azért nem ennyire. Mikor leszállna, már sokkal kevesebb foga lenne mint felszálláskor volt, az tuti :)

2013. nov. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!