Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Orokoltem a testvéremmel...

Orokoltem a testvéremmel egyutt egy lakást (fele ové fele enyém). Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

én nem lakom magyarorszàgon a hàz ures,O odaszeretne koltozni.Ehhez kell az èn beleegyezèsem vagy szabadon odakoltozhet?

Ha odakoltozott kèrhetem vamailyen uton hogy fizesse ki az èn rèszemet vagy adott esetben addig èl ott amig akar,anèlkul hogy bàrmit is tehetnèk?

Valamint ha vèletlenul kozuzemi tartozàsai lennènek akkor azt rajtam(mint màsik tulajdonoson aki viszont nem èl ott)is szàmonkèrheto?

Valamint megterhelheti hitellel a beleegyezèsem nèlkul a lakàst?

Koszi!



2013. nov. 10. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:

O odaszeretne koltozni.Ehhez kell az èn beleegyezèsem vagy szabadon odakoltozhet?


Odaköltözhet, de kérhetsz a te részedre járó lakáshasználati díjat.


Ha odakoltozott kèrhetem vamailyen uton hogy fizesse ki az èn rèszemet vagy adott esetben addig èl ott amig akar,anèlkul hogy bàrmit is tehetnèk?


Kivásárolhat, de nem kötelezhető rá. Ahogy feljebb írtam, lakáshasználati díjat kérhetsz tőle, akár bírósági úton is.


Valamint ha vèletlenul kozuzemi tartozàsai lennènek akkor azt rajtam(mint màsik tulajdonoson aki viszont nem èl ott)is szàmonkèrheto?


Ha végrehajtási fázisba kerül elmaradás miatt, akkor sajnos igen. Ez a rizikós része. Rá lehet iratni az órákat, de akkor a visszakapcsolás költsége azt terheli, aki szeretné egy kikapcsolás után visszaállítani a szolgáltatást. Ez pár tízezer szokott lenni.


Valamint megterhelheti hitellel a beleegyezèsem nèlkul a lakàst?


NEM. Ha megtörténne, akkor masszívan perelhető. Ő is, a banki alkalmazott is, a közjegyző is és az ügyvéd is - ugyanis nekik is össze kell játszaniuk, hogy ez létrejöhessen illegálisan.

2013. nov. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kényszer értékesítést kérhetsz a bíróságon a lakásra.

De inkább próbáljatok megegyezni.

2013. nov. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszi.és azt megtehetem hogy az ajàndèkozàst visszautasithatom e?(jelenleg negyed-negyed rèszunk van amihez kapni fogunk mèg egy negyedet fejenkènt)Ezt visszautasithatom?
2013. nov. 10. 21:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze de miért mondasz le róla?
2013. nov. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!