Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyhogy a jobboldaliak/konzer...

Hogyhogy a jobboldaliak/konzervatívok nem tüntetnek a melegfelvonulásokot, vagy egyéb toleranciára felszólító eseményen?

Figyelt kérdés
Révén, hatalmas jogharcos és társadalomtudós mindenki, amikor a külhoni magyarok elnyomásáról van szó. De amikor már ők az elnyomók, akkor valahogy nem jut eszükbe változásokért küzdeni. Mire jó nekik/nektek ez a képmutatás? Miért kell ugyanazt a nacionalista, demagóg nézetet vallani, aminek a román/szlovák, stb megfelelője a magyarokat nyomja el?

2013. nov. 19. 23:34
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
0%
Arra, hogy a istentiszteletek ellen nem szoktak tüntetni csak annyit reagálnék, hogy akkor béreljetek ki magatoknak egy épületet és azoknak a falain belül éljétek meg a szexuális hovatartozásotokat és ne a nyílt utcán mindenki előtt. Bármibe lefogadom hogy az ellentüntetők száma egyből radikálisan csökkenne.
2013. nov. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
38%

Hehe! Én már írtam ide, és jól vissza is szóltatok. Ezek szerint beletaláltam az elevenetekbe. Helyes! Na most azért álljunk meg egy pillanatra. Mi az, hogy gyűlölködünk? Írtam bármi olyasmit is, hogy utálom a buzákat, vagy gyűlölöm a melegeket? Nem. Azt írtam, hogy számomra a meleg-felvonulás nem a toleranciáról szól. Ha azt akarják a melegek, hogy egyenlőként kezeljék őket, akkor nem felvonulgatni kéne, hanem normálisan viselkedni, megpróbálni besimulni a társadalomba. Azt akarjátok, hogy a társadalom változzon egy szexuális deviancia kedvéért? (írhattam volna parafíliát is, csak nem tudjátok mit jelent) Nem nagyon izgat, hogy ki milyen szexuális életet él, sőt ismerek is meleg nőt. Sőt még dumálni is szoktunk. Nem nagyon foglalkoztat a szexuális hovatartozása. De ő nem is megy ki felvonulgatni, mint a többi idióta. Az ő szexuális hovatartozása csak rá tartozik és nem a társadalomra. Mint mondtam én sem vonulgatok fel azért mert heteroszexuális vagyok. Hogy milyen jogaimat korlátozzák? Erről könyvet írhatnék. Egyébként a melegek jogai sincsenek korlátozva. Ki mondta, hogy egy meleg férfi nem vehet el egy nőt? Senki. Hát akkor meg? Sőt még "élettársi-kapcsolat" is lehet. (ezt az intézményt eleve hülyeségnek tartom, szexualitástól függetlenül...)

Egyébként meg szeretném jegyezni, hogy annak ellenére, hogy mennyire toleránsok vagytok, úgy érzem legszívesebben megtekergetnétek egy kicsit a nyakamat. :D és még én nem vagyok elég toleráns...

A kérdező egyik mondatára még válaszolnék: nem jut eszükbe változásokért küzdeni. Én minden olyan változásért küzdök, ami építi a társadalmat és az emberek értékrendjét. A melegek felvonulgatása véleményem szerint egyáltalán nem képviseli azt, ami számomra fontos. Ahányszor felvonulnak megy a rinya, mert kimennek az ellentüntetők, meg a kopaszok, meg akkor vigyázzon rájuk a sok rendőr, mert a melegeknek joguk van biztonságban felvonulni. Egy demagóg politikai húzás az egész, és a melegek nem veszik észre, hogy csak kihasználják őket!

2013. nov. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
21-es: gondoltam, hogy vki ezt válaszolja majd arra. De akkor gondolj a vallási körmenetekre meg ilyenekre, hogy ott sincs ellentüntető.
2013. nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

"Ha azt akarják a melegek, hogy egyenlőként kezeljék őket, akkor nem felvonulgatni kéne, hanem normálisan viselkedni, megpróbálni besimulni a társadalomba."


És ezt is teszik. De nekünk minden nap heterofelvonulás, nekik miért nem lehet egy napjuk? Mind teszik a dolgukat, de ahogy megfogják egymás kezét, szállnak a beszólások, hanem az ütések... Hogy simuljanak így be, ha TI taszítjátok ki őket?


"akarjátok, hogy a társadalom változzon egy szexuális deviancia kedvéért?"


A saját kedvéért. Nézz utána a kutatásoknak, a társadalmak egészének jót tesz, ha elfogadóak a melegekkel. És lehet, hogy MOST MÉG deviancia. Kíváncsi vagyok, ismered-e a deviancia definícióját?


"Az ő szexuális hovatartozása csak rá tartozik és nem a társadalomra."


Na, szerintem is. Akkor miért nem házasodhat pl.?


"Egyébként a melegek jogai sincsenek korlátozva. Ki mondta, hogy egy meleg férfi nem vehet el egy nőt? Senki. Hát akkor meg?"


Te tényleg barom vagy. Te az ellenkező neműeket szereted, onnan választasz párt, ellenkező neművel kötöd majd össze az életed. De ők a saját nemüket szeretik, onnan választanak párt, de nem köthetik miattatok össze az életüket!


Amúgy is:

1, ahogy látom nagyon nagyra értékeled a házasságot, miért akarsz egy meleg férfit pl. és egy hetero nőt összetenni? Szerinted abban a házasságban lesz érzelem, szerelem? Az csak papír lesz, és tönkreteszi 2 ember életét is, a heteroét is.

2, komolyan nem érezted a szándékos hazugságot és ferdítést, amikor ezt írtad le?


"Egyébként meg szeretném jegyezni, hogy annak ellenére, hogy mennyire toleránsok vagytok, úgy érzem legszívesebben megtekergetnétek egy kicsit a nyakamat. :D és még én nem vagyok elég toleráns..."


Egy, az erőszak a te véleményeden állók fegyvere.

Kettő, én megérttetni akarom veletek, hogy tévedtek, és engem tények, titeket hiedelmek és téveszmék támasztanak alá.

Három, ti jogokat vontok meg másoktól; elnyomó, depresszív légkört teremtetek és büszkék vagytok erre. Ez destruktív, és a destruktivitást miért kéne tolerálni? A szerelem ezzel ellentétben hasznos, és építő jellegű.


"Én minden olyan változásért küzdök, ami építi a társadalmat és az emberek értékrendjét."


Csak a társadalom legyen pontosan olyan, mint te, mi? Nem te döntesz a jó és rossz felett, hanem a (neked ellentmondó) tények.


"A melegek felvonulgatása véleményem szerint egyáltalán nem képviseli azt, ami számomra fontos."


Tehát mások jogi és testi-lelki biztonsága neked nem fontos. Oké.


Ja meg még annyit, hogy ha kereszt van a nyakadon, vagy nagyban hirdeted az utcán, vagy akárhol hogy keresztény vagy. Mi lesz akkor? Semmi?

Deeeeeee, ha csak egy kicsit is férfiatlan férfi vagy, vagy férfiasabb nő, egyből kinéznek, beszólnak, megvernek, nem adják meg a munkát, stb. Főleg a keresztet kedvelő személyek. A valláskárosultakat és destruktív tombolásukat (sajnos) senki nem korlátozza, de az egyenlő jogokért küzdő melegetet persze igen.

Ez a társadalom rákfenéje.

2013. nov. 20. 22:02
 25/46 anonim ***** válasza:
57%
Az igazság az hogyha arról szólna a felvonulas hogy elfogadjanak titeket akkor megszüntetnétek. A felvonulásotok még senkiben nem ébresztett együttérzést vagy sajnálatot akit én ismerek csak utálatot. Én nem vagyok meleg ellenes csak látom, hogy a felvonulás miatt még jobban utalja a melegeket mindenki. Az is nonszensz hogy akinek nem tetszik a felvonulas azt rögtön lenácizzátok, közben közöm sincs Hitlerhez.
2013. nov. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
63%

Nos kedves kérdező azért látom karcolgatod a felszínt, de a lényeget nem fogtad fel.

1. Nincs hetero-felvonulás. (épp ezt pofáztam, hogy mi nem vonulgatunk fel) Ha valakit szeretsz, akkor azt minden nap szereted, ehhez nem kell felvonulni. (ezért is hülyeség a Valentin-nap is, de ebbe ne menjünk bele) Te meleg vagy? Jó. Nem foglak megakadályozni benne, hogy férfiakkal hálj. A te dolgod. Ugyanakkor az emberi faj nem kétnemű, nem tudom feltűnt-e neked? A férfi csak nővel képes utódot nemzeni és fordítva. Ennek valószínűleg valami oka van, nem gondolod? (ha a gondolatom végén a gyermektelen szülőkre fogsz asszociálni betöröm a képed!) Egy gyermeknek szüksége van az anyukájára, mint arra a személyre, akivel a legszorosabb emberi kapcsolata van a világon. Szüksége van apukára is, arra a személyre, aki a gyermeket a társadalomba bevezeti. Ez azt jelenti, hogy a gyermek-anya kapcsolatot a gyerek növekedésével kicsit lazítani kell, hogy a gyermek a társadalomba be tudjon illeszkedni. Egy egészséges családban ez így nézne ki. Most nem menjünk abba bele, hogy ez miért nem működik nagyon sok esetben. A gyereknek szüksége van az anyukájára és szüksége van az apukájára. Ennyi. Ezt lehet megérteni és nem megérteni.

2. Ismerem a deviancia fogalmát. MÉG DEVIANCA. Az. A kutatásoknál tartva, ha ez téged ennyire érint akkor igazán tudhatnád, hogy nincs pontos definíció arra, hogy mi is konkrétan a homoszexualitás. Nem tudják, hogy ez hormonális, genetikai, szociológiai eredetű szexuális zavart jelent-e, illetve milyen mértékben meghatározó ez az embereknél. csak elméletek vannak.

3. Melegek jogai nincsenek korlátozva, és ezért még barom is vagyok... Látom nem értetted a feketehumort! Semmi baj! Legközelebb rózsaszínűt mondok, talán az hatni fog! Magyarországon a homoszexualitás nem tiltott dolog! Ezt jobb, ha most leszögezzük! Mindenkinek joga van a saját szexuális érdeklőséhez. (kivéve a különböző parafíliákat, de ezekbe nem mennék be, mert akkor nagyon tuskó dolgokat tudnék leírni. Márpedig csak barom vagyok, nem tuskó.)

4. Tévedni csak tényekben lehet. Felfogásban, gondolkozásmódban, ideológiában, lelkiismereti dolgokban nem. Te úgy látod, én meg nem. Ennyi a történet.

Erőszak? Ugyan, hol láttál te engem felvonuláson? Hol láttad azt, hogy én belenyomtam az emberek képébe, hogy nézd vazze én így szeretem! Legyél toleráns, mert ha nem akkor egy hülye köcsög maradi vagy? Ennyivel letolhatnám a gatyámat az utcán és odaszarhatnék. Én így szoktam! Legyél toleráns! Azért a toleranciának is vannak határai. Mint mondtam ott éled meg és azzal a szerelmi életedet ahol csak akarod. De kérlek, ne told a képembe, mert rohadtul nem vagyok rá kíváncsi! Még mielőtt azt hiszed, hogy ezt csak a szivárványszínű zászlócskát lobogtatóknak mondom, ugyanezen a véleményen vagyok, ha ott nyalja egymást egy párocska előttem a buszon, vagy bárhol. Örülök a szerelmüknek, de a részletekre - köszönöm - nem vagyok kíváncsi!

5. A társadalom legyen olyan mint én? Nem köszi, nem hiszem, hogy az jó társadalom lenne. A társadalomnak legyen ERKÖLCSE! Ez az, ami mostanság nincs! Amit én a legjobban hiányolok! A minden hétvégén részeg, megdugott 13 éves kislányok, a gruppenszexelő tizenévesek, a sok drogos, bamegelő taknyosok. Ezektől fordul fel a gyomrom. Amikor - én általában rendszeresen - átadom a helyem a buszon az első reakció nem a köszönöm, hanem a meglepődés! Ez az ami miatt hányingerem van! Ezek után meg kijön néhány arc, hogy mi most melegek vagyunk szeressetek. Melegek vagytok. Jó! És? Menjetek haza aztán melegedjetek!

6. Mások testi-lelki biztonsága nem fontos számomra? Miért számodra fontos? amikor megkérdezte az unokaöcsém, hogy ugyan mondjam már meg, hogy az a két bácsi miért csókolózik? Erre mi a válasz? Ja Fülöpke ez teljesen normális dolog?

7. Nem hordok keresztet a nyakamban, az ismerőseim többsége nem is tudja, hogy milyen hitű vagyok. Ez csak rám tartozik. Én nem tolom ezt sem a másik arcába! Valláskárosult...pff...találj ki új szlogent, ez már lejárt! Egyenlő jogokat akarsz? Egyenlő jogaid vannak, te elmeháborodott! Egy jogod nincs meg, mégpedig az, hogy házasságot nem köthetsz azonos neművel, mivel azt csak férfi és nő köthet. Ha ennyire nem fontos számodra a vallás, akkor meg egyáltalán miért fontos számodra a házasság? Megsúgom neked, hogy a házasság (római katolisoknál) egy szentség. Egy szent intézmény, amely fel nem bontható, és amely lényege egymásnak hűséget fogadni és Isten áldását kérni a kapcsolatra. Mivel ez számodra nem jelent semmit, akkor ugyanmár miért fontos neked ez az egész? A polgári házasságkötés nem hiszem, hogy sokban térne el egy bejegyzett élettársi kapcsolattól. Akkor meg? Templomban úgysem akarsz házasodni, még akkor sem ha megtehetnéd. Egyáltalán nem is értem, hogy miért vered itt a melled? Csak a jog miatt. Hogy lehetőséged legyen? Még egy utolsó gondolatot azért hozzátennék a kis regényemhez:

tudod te, hogy mivel jár együtt egy jog/jogosultság?

2013. nov. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
35%
Egyetértek az utolsóval egyáltalán nem értem mire verik a melegek a mellüket, hogy mi az amiben korlátozva vannak.
2013. nov. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
73%

Például hogy nem puszilhatom meg az utcán a páromat, mert megkéselnek. AZÉRT..

Nincsenek egyenlő jogaink, mert van, akinek nem tetszik, hogy én férfiként egy másik férfiba vagyok szerelmes. Bezzeg a heterók vívhatnak csókcsatát a buszon, de ha én megsimogatom vagy egy csókot nyomok az arcára, akkor le vagyok szólva, meg basebllütővel jönnek rám, hogy az utca nem a buzeránsoknak való. Köszönjük, magyar mentalitás. Tisztelet a kivételnek, akinek van meleg ismerőse, és tudja, hogy semmi deviáns nincsen ebben.

2013. nov. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:
67%-os, hagyd már rá. Újra és újra ugyanazokat mondod, amiket már az elején megcáfoltam. Egy fafejű ember vagy. Nem a tények, hanem az indulataid irányítanak. És hazug is vagy, ha szerinted nem másodrendű polgárként van kezelve egy meleg, ha szerinted nincs kevesebb joga. Akkor mond ezt, ha nem veheted el a szerelmedet, hogy neked nincs megvont jogod, oké? És nem, nem vagyok meleg, de az idiotizmus idegesít, főleg a te képmutató, hazug idiotizmusod.
2013. nov. 21. 22:21
 30/46 anonim ***** válasza:
Ez a véleményem. Tudtommal szólásszabadság van. Ha nem tetszik, szar ügy! Légy velem toleráns, én is az vagyok a melegekkel, meg úgy általában az emberekkel.
2013. nov. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!