Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyhogy a jobboldaliak/konzer...

Hogyhogy a jobboldaliak/konzervatívok nem tüntetnek a melegfelvonulásokot, vagy egyéb toleranciára felszólító eseményen?

Figyelt kérdés
Révén, hatalmas jogharcos és társadalomtudós mindenki, amikor a külhoni magyarok elnyomásáról van szó. De amikor már ők az elnyomók, akkor valahogy nem jut eszükbe változásokért küzdeni. Mire jó nekik/nektek ez a képmutatás? Miért kell ugyanazt a nacionalista, demagóg nézetet vallani, aminek a román/szlovák, stb megfelelője a magyarokat nyomja el?

2013. nov. 19. 23:34
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
60%
Ha toleráns lennél, nem írnál ilyeneket. Az pedig nevetséges, hogy arra kérsz, hogy "Mi melegek toleráljuk azt, hogy mások nem tolerálnak minket". Ilyen nincs fejlett országokban, max a Balkánon.
2013. nov. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
28%

Pontosan erről szól a tolerancia! Örülök, hogy felfogtad!:) A tolerancia nem arról szól, hogy mindenki ugyanúgy gondolkozik. A toleranciának mindkét irányban működnie kell. Neked az a véleményed, nekem pedig más. A tolerancia azt jelenti, hogy annak ellenére, hogy különbözik a véleményünk nem próbáljuk meg a másikra erőltetni a sajátunkat. Márpedig én már az elején leszögeztem, hogy pont leszarom a másik ember szexuális identitását. Tehát nem az alapján mérem az embert, hogy kivel éli meg a szexuális életét. Ellenben végig azzal próbálkoztatok, hogy meggyőzzetek, hogy márpedig nektek van igazatok. Én pedig erre reflektáltam. Igen bunkó módon tettem, de úgy látszik az kellett ahhoz, hogy végre eljussunk odáig, hogy mi is a tolerancia. :) Helyes! Helyes!

Na szóval zárógondolatként: Továbbra is nyugodtan vonulgassanak a melegek, de ne várják el mindenkitől, hogy ők is csatlakozzanak, főleg ha a másik embereknek teljesen más a gondolkozásuk erről a dologról. Meg kell érteni azt, hogy csak azért mert a szabadosság egyre nagyobb teret hódít a világban, attól még nagyon sokan vannak, akik ez ellen vannak. Két különböző álláspont. Egymás mellett kell élnünk, szóval mehet itt a szájkarate, és győzködhetjük egymást, akkor sem változni a véleményünk, álláspontunk.

2013. nov. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
79%
Az a baj, hogy ezt erőltetni kell, nem pedig magától értetődő, hogy én is ugyanúgy élhetek, mint mások. A vonulás sem arról szól, hogy csatlósokat gyűjtünk, hanem hogy végre felfogja ez az ország is, hogy igenis lehet élni melegként, ugyanúgy, mint heteróként. Ha pedig a kisgyereked megkérdezi, hogy miért csókolózik két bácsi, akkor azt feleled: mert szeretik egymást. Az ember bárkibe beleszerethet, szabadon választhat, és nincs joga senkinek sem megvonni ezt tőle. Attól nem lesz elferdült a gyereked, hogy megtudja, hogy nemcsak férfi és nő közt lehet kapcsolat. Ha alapból erre neveled, hogy szabadon választhasson magának, nem pedig a te nézőpontod akarod ráérőltetni. Így lesz toleráns. Az a deviáns, aki nem tud túljutni az ilyen témákon, mint a homoszexualitás, és azt hiszi, hogy ő attól, hogy heteroszexuális, jobb nálunk. Képzeld, én is ugyanúgy fel tudnék nevelni egy gyereket, és nem arra nevelném, hogy a saját neméhez vonzódjon, hanem hagynám, hogy kibontakozzon. De hála az égnek, egyre inkább terjedőben van az ilyen felfogásmód, mint az enyém.
2013. nov. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem. A deviancia nem azt jelenti. Mindegy mit írok, mivel csak azokkal szemben hirdetitek a toleranciát, akik egyetértenek veletek. Már az elején írtam: egy nagy humbuk, demagógia az egész.
2013. nov. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

Azért, mert a melegfelvonulást mindenféle liberálisokhoz kötődő szervezet befolyásolja, és ha jobboldaliként odamész, akkor úgy kiutálnak, mint ha nyíltan melegként mennél az ellentüntetők közé.

Másrészt a jobboldaliaknak is jó így, mert lehet valamivel szemben félteni a közerkölcsöt a családot stb. Most viszont már a bíróság kimondta, hogy a melegfelvonulást nem lehet betiltani, úgyhogy több bőrt már nem igazán tudnak erről lehúzni, és inkább érdekük lesz nyitni a melegfelvonulás felé, ahogyan a nyugat európai országokban is tették.

2013. nov. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
Politikailag persze a jobboldal is nyithat. Magánemberként pedig mindenkinek a saját joga és ügye, hogy ő vonulgat, vagy nem. Hozzáteszem az összes ilyen vonulgatást, menetelgetést időpazarlásnak tartom. Annyi értelmük van, mint egy második segglyuknak.
2013. nov. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

Egy valamit fűznék csak hozzá. Ha előkerül ez a meleg-téma, mindig idecitálják valahogy a katolikus egyházat. Szerintem ez hiba, mert tévesen azt a látszatot keltik, mintha itt húzódna a fő törésvonal: katolikus egyház és melegek között. És akkor aztán lehet idetolakodni az egyház hibáival, holott ez a kérdés nem erről szól. Van egy rakás ateista, akinek köze nincs bármiféle egyházhoz, és mégis undorodik a felvonulástól. Embere válogatja. Nem kötelező templomba járni, a vallás mindenki magánügye, ez az egész meleg-házasság meg egy társadalmi kérdés.

A házasság nem csak egy keresztény és főleg hogy nem csak katolikus érték. Házasság már a kereszténység előtti időkben is volt, és volt azután is különböző kultúrákban. Van a természeti népeknél, van Kínában, Japánban, Indiában, indiánoknál, muszlimoknál, zsidóknál, mit soroljam? És nem tudok róla, hogy bárhol, bármerre a világon a nem hagyományosan keresztény kultúrákban létezett volna melegházasság. Akkor ezek szerint ők is ugyanúgy mind intoleránsak? Vagy csak minden kultúra tisztában volt azzal, hogy a társadalom alapja a család ami egy férfi és egy nő közt létrejött szövetségen alapszik? Szerintem az utóbbi.

Tehát akkor legyetek szívesek minden kultúrát és vallást egyöntetűen támadni, mert ez a katolicizmus folytonos felemlegetése rettentően árt lemez.

Másik, hogy a kérdésre is válaszoljak. Nem értem mi nem világos. Egy konzervatív pártnak benne van a nevében hogy konzervatív. Nézz utána, hogy ez mit jelent. Ők a hagyományos értékek mellett állnak ki, akkor miért kéne a melegházasságot támogatniuk? Nem ez van a nevükben, a programjukban, a rájuk szavazók nem erre adnak felhatalmazást, mikor melléjük teszik az x-et. Hozz létre egy "Támogassuk a melegeket" pártot, őket majd számon lehet kérni. Fordítsuk meg. A kérdés inkább az, hogy egy magát liberális pártnak valló párt miért nem támogatta a külhoni magyarokat, vagy miért nem szólalt fel mellettük, ha őket valamilyen joghátrány érte? A nevük alapján nekik ez kötelességük lett volna. Kérdezd őket szerintem.

2013. nov. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
Pardon *lejárt
2013. nov. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

#37

Akkor ez konzervatív érték, hogy ha valaki az életével kezdeni akar valamit, ami elvileg csak rá tartozik, akkor mindenki, akinek semmi köze hozzá, megpróbál keresztbe tenni neki?

És igenis a katolikus egyház az, amelyik a világnak ezen a részén leginkább uszított a melegekkel szemben, emberszámba se véve őket! Remélhetőleg már csak volt, mert hála Istennek kirúgták azt a pápát, és egy ép eszűbbet választottak helyette.

A történelmi időkben meg maga a párkapcsolat is más jelentésű volt, mint ma. Nem számított a vonzalom, lelki kötelék, hanem gazdasági, politikai számításokból házasították az embereket össze. Most viszont mindenki azzal köti össze az életét, akivel neki tetszik, és a társadalom azt elismeri és tiszteletben tartja. Ez a korunk normája heteróknál is, akkor nincs semmi nyomós indok, hogy melegek esetén miért ne így lenne.

Ha annyira ki akar állni a családi értékek mellett az egyház, akkor tessék inkább a heterók promiszkuitásával szemben papolni. Ja, hogy az már nem lenne olyan népszerű!

2013. nov. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

"Ha annyira ki akar állni a családi értékek mellett az egyház, akkor tessék inkább a heterók promiszkuitásával szemben papolni. Ja, hogy az már nem lenne olyan népszerű!"


Pontosan! Azért még mindig több feltűnősködő heterót látni az utcákon, mint meleget. Igazából konkrétan nyíltan melegeket nem is látok az utcán, pedig próbálok nyitott szemmel járni.


Ha egy heteró férfi 100 nővel akar kavarni, akkor ő lesz a népszerű ember. Ha megcsalja a feleségét egy fiatalabb nővel, akkor is ő lesz a macsó. Ha egy meleg férfi vágyik kalandokra, akkor ráfogják, hogy a meleg férfiaknak, csak a szex számít. Ha egy meleg férfi párkapcsolatot akar, akkor rögtön ráfogják, hogy nem normális dolog és, csakis titokban tegye a négyfal között.


Kérdem én, hogy lehet úgy teljes egy kapcsolat, hogy nem lehet kinyilvánítani az érzéseket bárhol? Nem nagy dolgokra gondolok, csak kézenfogásra és puszira.


Ha jobban átnézzük, akkor a heterók azok, akiknek az év mindennapja a heteroszexualitás hirdetéséről szól. Beszélnek erről otthon, munkahelyen, étteremben mindenhol. Nyíltan ölelkeznek és csókolóznak. Elmesélik, hogy hány nővel kufircoltak a hétvégén és még sorolhatnám. Ez nem hirdetés?

2013. nov. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!