Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet az ügyvéd a tanú?

Lehet az ügyvéd a tanú?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg zajlik a vagyonmegosztás. Igazából ami 25 év után a legnagyobb érték a ház. Viszont a ház adás-vételi papírját író ügyvéd a tanú is az adás-vételin. Ez így jogos? Hogy ugyan az a tanú és az ügyvéd?

Köszi előre is!


2013. dec. 12. 17:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Miért ne lehetne? Amikor én vettem a házat, az ügyvéd előtt adtam át az eladónak a vételárat és az ügyvéd volt a tanú.
2013. dec. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem! Ha ügyvédként jár el, akkor nem lehet ugyanazon szerződésben tanú is.
2013. dec. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Mint ügyvéd szerepel a paíron....dr.xy

Aztán a tanúknál is ő szerepel dr.xy és kiss juliska

Ne haragudjatok de nem akarok nevesíteni itt.

2013. dec. 12. 17:47
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Adás-vétel esetében lehet. Csak azt tanúsítja, hogy őelőtte cserélt gazdát a vételár. Ehhez nem kell idegeneket hívni.

Ellenérdekű perben nem lehet.

2013. dec. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Tudnátok még bekem segíteni pár dologban? Kétségbe vagyok esve...
2013. dec. 12. 17:58
 6/18 kovpet ***** válasza:
Ne haragudj, kedves kérdező, hogy így okoskodom, de egy sokmilliós értékkel kapcsolatos perben én nem bíznám rá magam a gyakorisok tanácsára, hanem ügyvédet keresnék gyorsan. Sokszorosan megéri majd, hidd el.
2013. dec. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Van ugyvedem a varosban a legjobb. A testverem gyermeke pedig most bojtarkodik :)

De annyira osszeomlottam hogy sok helyrol varok velemenyt hatha kapokbiztatast is :)

2013. dec. 12. 18:20
 8/18 kovpet ***** válasza:

Ja, igen, a vélemény. Az olyan ám, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra :)


Amúgy igen, a tanú csak azt tanúsítja, hogy a szerződést saját akaratukból írták alá azok, akik neve ott szerepel. Így lehet akárki tanú (18 év fölött) és még a szerződés tartalmát sem kell ismerniük.

2013. dec. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%
Nem is kell ra tanú ha van ügyvédi ellenjegyzés
2013. dec. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hihetetlen boldog vagyok....szoval biztos hogy nem kapok a hazbol...koszonom a valaszokat! :)
2013. dec. 12. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!