Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet az ügyvéd a tanú?

Lehet az ügyvéd a tanú?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg zajlik a vagyonmegosztás. Igazából ami 25 év után a legnagyobb érték a ház. Viszont a ház adás-vételi papírját író ügyvéd a tanú is az adás-vételin. Ez így jogos? Hogy ugyan az a tanú és az ügyvéd?

Köszi előre is!


2013. dec. 12. 17:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hogyhogy

..nem is erre vonatkozott a kerdes

2013. dec. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 kovpet ***** válasza:

Tessék? :)

Na, akkor fuss neki megint. Miről is van szó? :)

Vagyonmegosztás? Ez ok.

Milyen adás-vételi? Ki adott el kinek és mit? A házat? Kié volt?

2013. dec. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Keresztkérdés:

Az lett-e szerződésbe foglalva, amire a felek akarata abban a pillanatban irányult? Csak mert formai hibára hivatkozva megtámadni egy szerződést, amivel akkor egyetértettél, elég necces.

2013. dec. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Emberek! Jogvégzett vagyok, jogi szakvizsgával, ugyan mondja már meg valaki, hogy ki az az ostoba, bántatos barom, aki folyton lepontoz?! Nagyon ért a joghoz, ugye? Esetleg műteni is tud? Mert akkor még ma emigrálok, nehogy a kezébe kerüljek. :(


Nem, nem lehet tanú. Egy csomó esetben nem lehet tanú. Adás-vételi szerződés esetében előfordul, hogy tanúskodik, és el is fogadják, de ha nagyobb értékű ingatlanról van szó, akkor sokkal tisztább dolog, ha fogsz két tanút és velük írtatod alá. Az ügyvéd pedig ellenjegyzi.


Csak gondolj arra, hogy a házasságkötés esetén (az is szerződés ám) is kell ké tanú, nem írhatja alá az anyakönyvvezető tanúként is - ha már ott van alapon - a papírokat.

2013. dec. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

az adásvételi szerződést (adásvételt) nem kötőjellel kell írni


minek tanú, ha van ellenjegyzés? na erre adjon valaki választ!

talán magasabb rendű lesz az az okirat, amit tanúk látnak el kézjegyükkel, miközben van ellenjegyzés is rajta?

2013. dec. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Leírom nektek részletesen.

Egy 15m ft értékű házról van szó. 25 év után válunk a férjemmel és igen ez vagyonmegosztás. Arról van most szó hogy a házat felezni kellene de a férjem semmit nem akar adni belőle pedig a gyerekek velem vannak nem vele, munkája nincs nem is volt, nekem viszont 17 éves korom óta van munkaviszonyom mindent mindig én vettem és fizettem ami a házzal kapcsolatos volt. A férjem volt ott amikor az ügyvéd adásvételit készítette, én nem. Friss házasok voltunk, évek óta szerettem akkor még nem volt divat a házassági szerződést így odaadtam neki a pénzt hogy menjen el vegye meg a házat és én elmentem dolgozni.

A sógornőm mint kiderült már akkor is csak a szembe mosolygott a hátam mögött már szervezett egy ügyvédet.

Ez az ügyvéd írta/készítette az adásvételit és ő szerepel rajta tanúként is. Erre irányúlt a kérdés.


Köszönöm a válaszaitokat!

2013. dec. 14. 18:35
 17/18 anonim ***** válasza:
tehát a kérdés a 25 évvel ezelőtt született adásvételi szerződésre vonatkozik amivel a férjed megvette házatokat a te pénzedből és végül csak a férj nevére került az?
2013. dec. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Utolso igen :)
2014. jan. 27. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!