Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most rúgták ki a barátnőmet...

Most rúgták ki a barátnőmet létszámleépítés miatt, mivel tudnám nyugtatgatni?

Figyelt kérdés
Nagyon elvan keseredve, nagyon jó kis állása volt 2 évig, aztán most hirtelen "leépítés címszóval" kirúgtak pár embert a cégtől, irodai állás, jó fizetéssel, igényes környezetben. Nagyon össze van törve szegény, 1 hónapig még kapja a fizetését, nagyon sok hitele van, nem tudja hogy fogja fizetni. Én bíztatom, hogy ennyi szakmai tapasztalattal mint ami neki van, nagyon hamar akár 1-2 hónap alatt is állást fog találni. De csak zokog, sír a telefonban, ma fogunk találkozni este, mit mondhatnék neki, ami kicsit lenyugtatja? Fiatal szép, okos lány, felsőfokú végzettséggel, 7 éves munkatapasztalattal a háta mögött. Nagyon össze van törve... valami bíztató? :( köszi előre is mindenkinek!
2010. okt. 7. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát, valami hasonlókat hazudhatsz neki, dehát te is tudod, hogy ez nem igaz. Lehet úgy, hogy nagyon hamar munkát talál. Meg lehet úgy is, hogy másfél évig se.

Én inkább valami érdemi ötleteket mondanék neki. Például, ha sok hitele van, akkor gondolom, az lakás. Namost, mondhatod neki, hogy ha nem talál hamar munkát, akkor megpróbálhat kimenni külföldre dolgozni valamit. Ott sokkal magasabbak a bérek, persze a megélhetés is többe kerül. Viszont, ha van lakása, azt kiadhatja bérbe amíg kint van, és így a kinti költségei egy részétől megszabadul. Vagyis sok pénzt tud keresni, amiből nem gond a hiteleket fedezni. A magyar álláskereső oldalakat meg külföldről is lehet nézegetni, ha van valami, akkor jelentkezik, és hazajön. De ez átmenetileg megoldás lehet.

2010. okt. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Személyi kölcsöne van neki. Gondolod hogy ennyire nehéz állást találni, jó munkatapasztalattal, felsőfokú végzettséggel?:(
2010. okt. 7. 12:46
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is ebbe a cipőbe járok.Január óta vagyok munkanélküli.Előtte én is irodában dolgoztam.Na nem volt valami jó, de ennél az itthoni semmitevéstől százszor jobb.Sajnos az a nagy helyzet, hogy nem nagyon lehet ilyenkor semmi olyat mondani amitől jobb lenne.És ez még csak rosszabb lesz.
2010. okt. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyet. Ha valami olyanhoz ért, amit kevesen tudnak, akkor nagyon is könnyű. De ilyen "irodai, adminisztratív" (alias titkárnő), hát ehhez nem kell semmi végzettség, mindig van vagy 70 jelentkező legalább ilyenekre :/ Meg ez egy nyomorult urambátyám országa, itt elsősorban az számít, hogy van-e ismeretséged, aztán ha van, akkor benyomnak mindenhova, ha meg nincs, akkor hiába lobogtatsz akármilyen papírt. Külföldön azért könnyebb, és ez egy reménysugár lehet szerintem. Nekem is ez a menekülési tervem végszükség esetére.

De mondhatod még neki azt is, hogy segítetek neki állást keresni, végigkérdezitek az ismerősöket, stb.

2010. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ezt mondom neki, hogy segítek én is, kérdezősködöm a munkahelyemen (multicég), szólok ismerőseimnek, barátaimnak, szüleimnek, 1-2 hónap alatt találunk neki állást. Egyébként igen, irodai munkatárs volt, és nem akárhol hanem egy nemzetközi ügyvédi irodában. Én azzal bíztatom, hogy azért két év tapasztalat itt, sokat nyom majd, ha bárhova jelentkezik.
2010. okt. 7. 12:58
 6/14 anonim ***** válasza:

Én meg jogász vagyok (tehát doctor juris), mégse adnak semmi munkát. Nemhogy nemzetközi ügyvédi irodában, hanem kis zugügyvédeknél se. (Mindig összefutok jópár hasonló cipőben járó kollégával, ha egyáltalán behívnak).

Igaz, nekem nincs is többéves munkatapasztalatom. De hogy legyen, ha esélyt se adnak rá, hogy legyen? :P Ez egy ilyen világ. Az én szakmám is borzasztóan telített, de az ilyen irodai munkatárs, na az aztán meg pláne, mert oda bárki jelentkezhet egy érettségivel is, és csak pofára megy a kiválasztás.

2010. okt. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Külföldön sem könnyebb állást találni,főleg ha nem tudja az illető az adott ország nyelvét..Én Angliában élek.Tavaly januárban létszámleépítés volt ,és minden külföldi dolgozott,köztünk engem is leépítettek.Na azóta sem kapok munkát..jelenleg is csak part-time melóm van..Szóval itt sem könnyű kint..nem beszélve arról,hogy az ilyen irodai munkákra itt kint is hasonlóan működik mint otthon..Ismerős,jó végzettség,nagyon jó társalgási nyelvtudás kell..
2010. okt. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én speciel valami szalagmunkára gondoltam külföldön, ha már arról van szó. Persze, tróger meló, de legalább nem alulról súrolja a minimálbért, már HA egyáltalán hajlandóak bejelenteni, mint itthon. Az azért szempont, pláne akinek hitelei vannak (nekem hálisten nincs, és nem is lesz).

De nőknél lehet au-pairkedni, babysitterkedni is, például.

2010. okt. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ma 13:17

Szalagmelós gyárban dolgoztam...Létszámleépítés volt/van minden gyárban szinte..Ahol már nincs ott még nem indultak be,hogy embereket vegyenek fel..

Meg lehet próbálni a szobalány melókat,de ott meg épp hogy a létminimumot keresi meg az ember..Ha ilyen állást talál,akkor nem fog tudni kijönni havonta belőle,ha haza is kell küldenie a hitelekbe pénzt,és itt kint is bérelnie kell lakást..Nem olcsóak a szállások..(a kaját nem említem,mert az egyáras az otthonival.Van ami olcsóbb van ami drágább de az nem vészes)

Irodába tuti,hogy nem tud egyből menni...

2010. okt. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nos, akkor a kérdező problémájára ez valóban nem megoldás.

Nekem még lehet, ha arra kerül a sor - hitel nélkül, meg nekem volna is mit kiadni akkor, ha tartósan nem tartózkodok itthon...

2010. okt. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!