Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen magatartás jellemző a...

Milyen magatartás jellemző a szukákra tüzelés alatt?

Figyelt kérdés
Próbáltam keresni a neten erről infókat, de nem volt elég. Először tüzel a 7 éves mopszunk (nálunk először, mert még csak 4 hónapja van velünk) Már elvileg a vérzéses időszak vége felé jár. Nagyon nyugtalan mostanában, sokat nyüszög, keveset eszik és állandóan az ajtót bámulja... Ezt mindet betudhatom a tüzelésnek? Van még valami amire számítsak?
2011. júl. 4. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Most jön a termékeny időszak,ezalatt különbözőképpen viselkedhetnek. Van kutya akit nagyon megvisel és van aki könnyebben túlvan rajta.

Nem ártana ivartalanítani mielőtt gennyesméhgyulladást kapés méhdaganatot. Sajnos az ebben a korban szokott következni. És ha rossz állapotban van és úgy kell műteni az rizikós. Beszélj a dokitokkal

2011. júl. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül úgy nagyjából egy ivartalanítás? És az nem viselné meg annyira, mint a tüzelés?
2011. júl. 4. 12:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én kutyáimon semmilyen változás nincs, de szerintem ez annak tudható be, hogy szigorúan fogom őket. De ettől függetlenül az ivartalanítás ajánlott.

Az ivartalanítás ára attól függ mekkora a kutya. Minnél kisebb, annál olcsóbb, és vannak akciók is. Nekem 10 kg volt a kutyám, és 21 ezerért csinálták meg, de! ebben benne volt a chip ára és a kontrolvizsgálatok is. Ahogy felébredt, máris jól volt, pár óra múlva már házat akart őrizni.

Viszont még kockázat, a kutya kora. Minnél idősebb, annál veszélyesebb az altatás. Nekem az egyik kutyám 10 éves. Őt már nem ivartalanítanám, habár nem látszik rajta a kora.

2011. júl. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Altalaba ingerlekeny lessz
2011. júl. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az amstaffunk már másodjára tüzelt. Elsősorban megdagad a nemiszerve. Sokat nyalogatja, igazgatja, és ha véletlenül hozzáér az ember lábához, akkor látszólag kellemetlenül éri. Hangulatban melyik kutya hogy viseli. az enyém fokozatosan nyugodott meg, mostmár egész jól viselkedik. azelőtt rombolt, és komisz volt. Mostmár kezelhetőbb.
2011. júl. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!