Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha engem pl. baleset érne, a...

Ha engem pl. baleset érne, a párom nem jöhetne be hozzám a kórházba? (leszbikus kapcsolat)

Figyelt kérdés

Nemrég a zebrán majdnem elütött egy kocsi,és az ijedtség utáni első gondolatom az volt,hogy ha valami történne velem,a páromat nem is értesítenék,vagy be sem jöhetne hozzám a kórházba,nem kaphatna információt a hogylétemről?

4 éve élünk együtt. Budapesten lakunk,az ő szülei 200 km-re élnek,nekem pedig az egyetlen élő rokonom a nővérem, 100 km-re. Egy baleset esetén nyilván még így is a családot értesítenék valamilyen módon,ugye? De ha pl. a személyim mellé becsúsztatnék egy kis papírt,hogy baleset esetén értesítendő: és ráírnám a párom nevét,adatait? És "meghatalmaznám",hogy adhatnak neki információt? Akkor ez így működőképes?

Sajnálom,hogy itt kell kérdezősködnöm,de sajnos nem vagyok vele tisztában,mik a lehetőségeink. A nagy semmin kívül...

Szerintetek?


2014. márc. 25. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
2%

Amikor fölteszed ezt a terjengős kiegészítést, hiteltelenné válik mindaz, amit a főkérdésben írtál.

Szedd össze magad.

2014. márc. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Olyan mérhetetlenül rasszista és homofób a Magyar társadalom,hogy még átsegítenének a túlvilágra is,ha megtudnák,hogy leszbikus vagy ! -.-

Ha van jogsid,akkor a tokjában van egy olyan rész,hogy baleset esetén értesítendő:..... Oda beírhatod. Vagy a pénztárcádban egy jól látható helyen cédulára felírhatod. A mentősöknek le kell meóznia,hogy mi van nálad. Ők megtalálják,ha jó helyen van.

2014. márc. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó,bocs. csak most ez nekünk eléggé aktuális téma a történtek után. És segítséget kértem. Nem arra volt szükségem,hogy kioktass. de azért köszi.
2014. márc. 25. 11:45
 4/8 anonim ***** válasza:
2%

Csak próbálom kívülállóként értelmezni amit írsz. És próbálom mögé képzelni.

Bocsi, nem megy. Életszerűtlen amit leírtál. De láthatod, nem a pozítív véleményeket gyűjtöm.

2014. márc. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második válaszolónak. Nincs jogsim. Ezért gondoltam,hogy a pénztárcámba,a személyim mellé teszek cédulát.
2014. márc. 25. 11:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Életszerűtlen az,hogy téged baleset ér,és szeretnéd,ha az ember,akivel az életedet megosztod,legalább értesülhetne erről? Vagy elmondanák neki a dokik,ha érdeklődik,hogy mégis mik a kilátások? Tudod...azt kívánom,hogy soha ne kelljen ilyenen agyalnod.
2014. márc. 25. 11:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi van?
2014. márc. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem tavaly műtöttek Szegeden, és a párommal mentem. Őt adtam meg értesítendő személynek, először nem értette az asszisztens, hogy egy nőnek, hogy lehet egy másik nő az élettársa. De fél perc alatt be tudta fogadni az információt.

Ő vette át a zárójelentést, ő beszélt a nővérekkel, nem volt gond.


De a tárcádba tényleg legyen benne a száma, a mobilodba pedig a telefonkönyveb írd a párod neve elé, hogy ICE ezt keresik a mentősök,

(In case of emergenci). De okostelefonokba meg lehet adni vészhelyzetben tárcsázandó számokat amiket úgy is lehet hívni, hogy nem oldják fel a telefonod.

2014. márc. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!