Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyemen alá irattak...

Munkahelyemen alá irattak velem egy levelet amiről azt mondták h meghatalmazás. Aztán az irataim is fénymásolták pár nap mulva. De attól tartok félre vezettek és gőzöm sincs mit irtam alá. Így érvényes az a levél hogy elsem olvastam?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 17. 08:06
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Ez remek! Így olyanért is perelhetnek amit elsem követtem.
2014. ápr. 17. 09:20
 12/35 Shai-Hulud ***** válasza:
77%

Teljesen mindegy, hogy jóhiszeműen írtad alá, vagy nem.

Ha az aláírásod ott van a lap alján, abból az a feltételezés, hogy TUDTAD hogy mit írsz alá.

Ha tanúként írtad alá, akkor tanúként, de mindenképpen tudtad, hogy mi van a papíron.

Olyan nincs, hogy "nem hagyják, hogy elolvasd", egyetlen munkahely, egyetlen munkaadó sem kötelezhet ilyenre, mert ez egyszerűen törvényellenes. De még ha lenne is ilyen, akkor sem vagyok hajlandó semmit sem aláírni elolvasás nélkül.


"Azért másnak nem ilyen egyszerű, hogy csak úgy kirúgatja magát."

Valóban nem, de látatlanban akkor sem írok alá semmit, mert a főnököm nem a barátom, és korántsem biztos, hogy jót akar nekem.


"Mellesleg rajtad kívül szerintem senkinek nem jut eszébe a munkahelyén, hogy a főnöke ki akarja szedni a belsőszerveit."

Jó, szó szerint biztosan nem. De például így nyugodtan aláírathatnak veled egy olyan szerződést, hogy kétszer ennyit dolgozol, fele ennyiért... És ha aláírtad, akkor meg is szívod.


Tanulság: SEMMIT nem írunk alá elolvasás nélkül!!!

2014. ápr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nem tudlak sajnálni.
2014. ápr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommentekek. Hát minden esetre bizom a legjobbakban de talán van egy mentő övem remélem az kihúz...
2014. ápr. 17. 09:28
 15/35 anonim ***** válasza:
97%

Igaza van annak aki azt írja, hogy semmit nem írunk alá amíg el nem olvastuk. Még az apró betűs részt is el kell olvasni. Olyan meg nincs, hogy a munkahelyen nem hagyják, hogy elolvasd, hanem írd alá és kész. Akkor felállok, és nem írom alá, vagy azt mondom, hogy ebédszünetben vagy cigiszünetben (ha dohányzik valaki) vagy hazaviszem átolvasom, és aláírom.

Ha valaki nem olvassa el a szerződést, és ennek ellenére aláírja, az is érvényes.

Legalább kaptál másolatot? Ha nem akkor menj be a főnökhöz, és kérd el, mond, hogy újra el szeretnéd olvasni.

Amúgy bármit is írtál alá, az már él, és el kell fogadnod akármi lesz.

Az is lehet, hogy a te nevedben vesznek fel nagyobb összegű hitelt. Vagy aláírtad, hogy ezentúl más munkaidőben, más pénzért dolgozol.

Nagy butaságra vall aláírni bármit is, hogy nem olvassuk el. Ezt bizony a saját ostobaságod eredménye lett.

2014. ápr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
60%
Figyelj, üsd már fel A magyar helyesírás szabályai című könyvet ott, ahol az egybe- és különírás szabályait taglalja, továbbá ahol a központozásról és ott is, ahol a rövid és hosszú magánhangszók használatáról esik szó. Mondom: világít az írásodból, hogy nem vagy túl értelmes, ebből pedig nagyobb bajaid is lehetnek még.
2014. ápr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
78%

"Gondolod, hogy a munkahelyen hagyják olvasgatni az embert?"


Természetesen.

2014. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
20%

""Gondolod, hogy a munkahelyen hagyják olvasgatni az embert?"


Természetesen."


Ja, vagy éppen kibaxák a pitsába, mert olvasgat munka helyett.

2014. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
68%

De hát ez Magyarország.

Itt mindig is a gonosz járt jól és az ártatlannak kellett szenvednie.

2014. ápr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

"Ez remek! Így olyanért is perelhetnek amit elsem követtem."


Ez így, ebben a formában igaz.

2014. ápr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!