Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyemen alá irattak...

Munkahelyemen alá irattak velem egy levelet amiről azt mondták h meghatalmazás. Aztán az irataim is fénymásolták pár nap mulva. De attól tartok félre vezettek és gőzöm sincs mit irtam alá. Így érvényes az a levél hogy elsem olvastam?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 17. 08:06
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy miért nem olvastad el, amit aláírtál?


Ha bármilyen hivatalos dokumentumot aláírsz, akkor neked is kapnod kell(ett volna) belőle egy példányt.


A helyedben legalább megpróbálnék utólag kérni egyet. Ha pedig a kérésemre sem adna belőle másolatot a munkáltatóm, akkor tényleg több, mint gyanús lenne a dolog, és utánajárnék, hogy milyen jogi lehetőségek vannak ilyenkor.


Bízom benne, hogy nem kell nagy árat fizetned ezért az életre szóló tanulságért.

2014. ápr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
61%

"Ja, vagy éppen kibaxák a pitsába, mert olvasgat munka helyett."


Soha ne hazudj kedves gyermekem! A hazugság hiteltelenné tesz!

2014. ápr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
68%

"Gondolod, hogy a munkahelyen hagyják olvasgatni az embert?"


Mivel kötelességük hagyni, így kénytelenek hagyni. Sokat nem tehetnek ellene.

2014. ápr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolod, hogy a munkahelyen hagyják olvasgatni az embert?"


Az ilyen hozzászólókat ütném le mint a szart. Ha alá akar a paraszt íratni valamit, miért ne hagyná? Ki az a barom aki olvasatlanul bármit is áláírna? Már úgy értem a kérdezőn kívül.

2014. ápr. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

"Ja, vagy éppen kibaxák a pitsába, mert olvasgat munka helyett."

Ne legyél már ostoba!

Ha egy szerződést az orrod alá tolnak te nem írod alá? Hiszen a munkáltató akarja, hogy aláírd, és ez azzal jár, hogy 2 percben elolvasod mi van a papírra írva. Nem regényt olvasol, vagy újságot, hanem egy aláírandó szerződést.

Soha nem hallottam olyan esetről, hogy valakit kirúgtak mert elolvasta a szerződését.

Szóval ne írj hülyesége, mert nem igaz, hogy nem lehet elolvasni..(pedig dolgoztam már olyan helyen ahol komoly, kemény szabályokat vezetett be a főnök)

2014. ápr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Megkaptam az üzenetedet, és most is azt mondom, hogy nagy butaság volt aláírni. Már eleve az egy nagy kamu, hogy kajajegyhez kellesz tanúnak. Nem is értem, ezt hogy vetted be?? Ha dolgozol, ha éppen nem látsz jól, akkor azt kellett volna mondani a kollégádnak, hogy

"Drága! Látod most dolgozom. Tedd le az asztalra, amint lesz szünetem elolvasom. "

Vagy mondhattad volna azt is, hogy

" Oké, tedd le az asztalra, holnapra visszahozom amint elolvastam, és aláírtam."


Mentegetőzhetsz, hogy nehéz munkád van, éjszakás voltál, rosszul láttál, akkor sem csinálunk olyan butaságot, hogy aláírunk valamit amiről fogalmunk sincs mi az.

Tényleg gondolkodhattál volna, mert ugyan minek kell tanú egy kajajegyhez? Amit a munkaadó adhat de nem kötelező adnia? Ami nem jár semmivel a munkavállaló részéről, csak megkapja minden fizetéskor, és elkölti ott ahol el lehet költeni???

Téged átvertek.

2014. ápr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

"Soha nem hallottam olyan esetről, hogy valakit kirúgtak mert elolvasta a szerződését. "


És tudod miért nem? Mert ilyen még a világtörténelemben nem fordult elő.

2014. ápr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.. Miért nem írod le ide a lényeget, és nem üzenetbe?

Mert sokan nem arra gondolnak ami valójában történt.

Te éjszakásként dolgoztál, és egy kollégád az orrod alátolt egy maghatalmazást, hogy írd alá, hogy másnap délelőtt valaki átvehesse az illető kajajegyét. Te mint tanú igazolod ezt az aláírásoddal, hogy Ica meghatalmazta Bélát...

Oké, ilyen előfordul, mivel az éjszakások nem tudják délelőtt átvenni.

De ehhez minek neked a fénymásolt irataid???

Mondjuk azt sem értem, hogy az illető miért nem tud várni a következő műszakkezdésig??

Én is 3 műszakban dolgoztam, és az éjszakások ugyanaznap megkapták a kajajegyüket mint a délelőttösök vagy délutánosok. Akkor minek ehhez meghatalmazás??

2014. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Az irataim ezután csak úgy lett másolva hogy úgy nevezett adat egyeztetés vagy mi címszó alapján az egész üzemnek le fénymásolták az iratait. Itt volt a kutya elásva
2014. ápr. 17. 11:36
 30/35 A kérdező kommentje:
Az adat egyeztetés egy bizonyos egészség pénztárnak kellett ahonnan kijött egy öreg ember
2014. ápr. 17. 11:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!