Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyik tanárom rendesen megmaka...

Egyik tanárom rendesen megmakacsolta magát, el akar lehetetleníteni. Hogyan léphetek fel jogilag ellene?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy egy korábbi konfliktusunk miatt egész félévben nem akart beengedi az órájára, s amikor elmagyarázták neki, hogy ezt nem teheti meg, akkor ugyan bemehettem, de mindig levegőnek voltam nézve. Most elég erős a gyanúm, hogy meg fog buktatni, holott a tárgya kötelező. Nem szeretnék miatta csúszni abban a reményben, hogy hátha majd jövőre nem lesz ennyire hülye. Rektorral beszéltem, de mindenki csak húzza a száját, gyávák. Hogyan léphetek fel ellene jogilag?
2014. ápr. 28. 12:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Főiskolás vagyok, végzős.
2014. ápr. 28. 12:43
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
A tények teljes feltárása nélkül erre semmit nem lehet mondani.Nem hiszem, hogy értelmes lenne a teljes ügy minden részletét itt kiteregetni, ezért a fórum nem alkalmas jó válaszra.
2014. ápr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vizsgakovetelmenyeket teljesited, koteles vizsgara bocsatani. Namost ha ott elhuz, ahogy el fog, akkor lehet kerni hogy bizottsag elott vizsgazhass ha jol tudom.
2014. ápr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jol megszivattad?
2014. ápr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézz utána, kérheted-e, hogy másnál vizsgázhass a tárgyból. Nálunk volt ilyen lehetőség.
2014. ápr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet másnál vizsgázni, de azért a korábbi konfliktus sokat elárul... Nálunk azért bukott egy gyerek matekól kb 3x, mert úgy kezdett érvelni, hogy "Tanárnő, ne b@sszunk ki egymással..." Aki ennyire hülye, hogy nem látja a saját helyét az megérdemli szerintem.


Amúgy meg semmit sem ér, ha másnál vizsgázol, úgyis tudja az egész tanszék a sztorit... Ha hülyeséget csináltál, akkor talán a legegyszerűbb bocsánatot kérni. Én még nem láttam olyat, hogy egy tanár ok nélkül kiválaszt egy embert és csak őt nyüszteti. (pedig hidd el, láttam más sok mindent a műegyetemen...) A tapasztalataim alapján természetesen lehet keménykedni a jogaiddal, de ez nálunk eddig mindig visszaütött. Aki nagyon ugrál azt megjegyzik és jól megszívatják vizsgán. Ez ellen lehet lázadni és jól megütni a bokád, vagy bele lehet simulni a rendszerbe, betartani a játékszabályokat, akkor is ha teljes idiótaság. Megsúgom, hogy az utóbbival jóval könnyebb az előrejutás.

2014. ápr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy jóval könnyebb így az előrejutás, csakhogy én nem vagyok ennyire takonygerincű, barátom. Ennyi a történet. Gondolod, nem jutott eszembe százszor is a bocsánatkérés? De mindig visszatartott az, hogy ezek után hogy néznék tükörbe. Egyébként meg pont azért nem fogok bocsánatot kérni, mert nekem egyáltalán nincs miért. Emiatt az ember miatt konkrétan már hagyta ott tanuló az iskolát, én meg nem fogom annyiban hagyni. Te simulj, és érvényesülj, majd köpd le magad a tükörben, ha még képes leszel belenézni.
2014. ápr. 29. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!