Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar rendesen enni a...

Nem akar rendesen enni a babám, a súlya sem gyarapszik megfelelően. Hogyan tudnék jobb étvágyat "csinálni" neki?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kisfiam, korrigált 9 hónapos. Amióta beindult nála a mozgásfejlődés és a fogzás (most jött ki a 7. foga), alig akar enni. Amit megeszik, azt lemozogja, mert csak akkor áll meg, ha alszik. Volt olyan hónap, amikor semennyit sem hízott, az átlag kb. 200 gramm havonta. Tápszert már több hónapja nem fogadja el, tejpépeket sem. Most az az újabb szokása, hogy kanállal sem akar enni, csak a kezemből fogad el ételdarabkákat, vagy úgy, ha ő veheti el. Sokfélét kínálok neki, de csak nagyon keveset eszik. Nincs türelme enni, mindig akadna fontosabb dolga. Az etetőszékben ordít, játékai nem kötik le evés közben. Már csak úgy tudom neki adni, ha én is nekiállok enni, akkor odajön, felkapaszkodik mellém és állva hajlandó valamennyit enni.

Az orvos szerint nincs aggodalomra ok, őszerinte megfelelő a súlya (7750 gramm). Csak annyit mondott, hogy a mozgékonysága miatt etessük kalóriadúsabban (persze nem cukorral, kicsivel több olaj az ételébe, reszelt sajt).De én nem vagyok nyugodt, talán azért sem, mert nagyon kis súllyal született, mindig paráztam a súlygyarapodásán. Nem hosszú baba, csak 72 cm, nem is látom soványnak, de akkor is aggaszt a kevés gyarapodás. Tudom, minden baba más, és nem is verseny, de a környezetemben lévő fiatalabb babák mind nagyobbak. Hogyan tudnám rábírni, egyen rendesen?


2014. márc. 17. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
A lányunk időre született 50 cm-el és 3100 gr-al. 11 hónaposan 73 cm és 7900 gr volt és nem volt vékony. Már majdnem két éves és makk egészséges. Igaz ő sem eszik sokat.
2014. márc. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyen veletek együtt az asztalnál. lehetőleg azt, amit ti is esztek. Társaságban megjön az étvágy is.
2014. márc. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
esetleg a forevernek a Kids tablettáját összetörve adhatod neki,az tuti étvágyat csiál még a vasszöget is megeszi majd..:)
2014. márc. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk motiválta az evésre ha velünk ehetett. Sokkal jobban, többet evett mint "magányosan"
2014. márc. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
kislányomat túlhordtam 3500gr és 54cm született 19-én lesz 11hónapos és 76cm és 11kg (nagy súlyú tudom de nem kövér egy kicsit husikás csak) de dettó ugyan ez a helyzet január és március között 49dkg szedett fel nagyon mozgékony és neki is jön a foga egyszerre 2is. én is csak úgy tudom etetni hogy ha velünk eszik és inkább darabos ételeket amiket a kezével el tud venni. így néha az ebéd is nehézkes. de nem aggódom míg van súlygyarapodás és nem lehangolt. szerintem ahogy nő egyre nagyobb lesz a mozgástere úgy csökken a súlygyarapodás is mert lemozogja.
2014. márc. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszaitokat!

Próbáltuk az együtt evést is, de néhány falat után már tekeredett is ki az ölemből, hogy azonnal tegyem le, mert neki dolga van... Tejtermékeket sem igazán hajlandó enni, mert ugye a joghurtot csak kanállal tudom adni, a túró száraz önmagában. Ha jó kedvében találom egy-egy babapuding lecsúszik megfelelő figyelemeltereléssel.

Igyekszem nyugodtnak maradni, remélem hamar meggondolja magát.

A tablettának utánanézek, köszönöm!


Szép napot kívánok!

2014. márc. 18. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!