Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyósom ellen birtokvédelmi...

Anyósom ellen birtokvédelmi eljárás volt, mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
Röviden leírom a mi történetünket. 3 éve vagyok a párommal, van egy 9 hós kisfiunk. Albérletben lakunk, sajnos időközben a párom munkanélküli lett, így kevés pénzből napról-napra élünk. Kértük az édesanyját, aki önkormányzati lakásban él( 2,5 szobában egyedül) hadd mehessünk oda, nem engedte, kirakott az utcára, pedig már az unokáját vártuk. Gonosz, rosszindulatú, abszolút nem érdekli sem a fia, sem az unokája. Még terhes voltam mikor párom elindította a birtokvédelmi eljárást, ahol mi kaptunk igazat, de azóta is albérletben élünk. Lecserélte a zárat, így nem tudunk bejutni a lakásba, de mi ezt nem tehetjük meg? A párom oda van bejelentve, nem vagyok hajlandó az utcára menni pici babával. Most biztos sokan kérdezik minek szültem, de a kisfiam az életem értelme, ő a mindenem. Koraszülött lett, több mint egy hónapot én is bennt feküdtem(preeclampsia), nem is jött be, azt mondta nem érdekli, akár árvaházba is vihetik. Ezt csak azért írtam le, hogy átérezzétek milyen szar ember, az én szememben ő nem ANYA. Hogyan lehetne megkeseríteni az életét? Nem lehet kitúrni onnan? Segítsetek. Köszönöm
2009. dec. 25. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Miért nem a te szüleidhez költöztök???...


Elhiszem, hogy a kisfiad az életed értelme, de tudod az ember normális esetben akkor szül gyereket, ha van megfelelő lakása hozzá és rendszeres jövedelme, amiből eltarthatja.


Nem mások nyakára kell(ene) szülni gyereket és főleg nem más lakásába. Nem kötelezhetitek az anyósodat, hogy a lakásába fogadjon titeket! (A fia oda van bejelentve, de te nem!)


Kérjetek ti is önkormányzati lakást magatoknak, vagy éljetek albérletben.


Ja, és például a te szüleidet is "kitúrhatnátok" a lakásukból! Nem igaz?...

2009. dec. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj,hogy ezt mondom,de az első író kicsit keményen írta le,de igazat írt.HA már valaki vállal gyereket ne más nyakára vállalja.Miért kell az anyóst is ilyen helyzetbe hozni?Arra ti sem gondoltok,hogy esetleg nem akar a pici babával együtt élni?Mert tényleg csodálatos dolog a gyermek érkezése,de amennyi öröm annyi bánat,gond is van vele.Amúgy is mit érnétek el avval,hogy odamentek mind hárman?Mert nyertetek egy pert,az csak annyira segít neked,hogy oda mehetsz,de nem szólhatnál egy szót sem,ha az anyós,ezek után sem lenne tekintettel rátok.Ilyenkor majd a gondok jönnének,és te mindig ide fogsz írni,hogy milyen szemét az anyós,mert hangosan bömbölteti a tévét,csapkodja az ajtót(pedig tudja,hogy a pici alszik)Vagy kutyát,macskát fog tartani,és mi lesz a pici mászni fog?

Szóval csak a probléma lesz később is..Ha már gyermeket vállaltatok,akkor nektek kell a megfelelő körülményt biztosítani,és nem a szüleidnek meg az anyósodnak..

2009. dec. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
őszintén egy nagy f.sz vagy hogy más embert akarsz kitúrni a lakásából és igaza is van anyósódnak k.rvára nem az ő gondja a gyerek hanem a tiéteké de a te szüleidet nem lehet kitúrni mi? gratulálok
2009. dec. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem értem mi közötök egy olyan lakáshoz amit ő tart fenn.

Nem bántásból mondom de ha oda mentek mi lesz a nagyival, ő menjen az utcára. Ha odaköltöztök és a habzó szájú nagyival veszeketek éjjel nappal. Ilyen hangulatban nöjön fel a gyerek?

2009. dec. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagyival vagyok, én se engednélek be titeket. Jó is lenne ha mindenki úgy oldaná meg a lakhatást hogy kiturja az egyik rokonát. 2,5 szobában 2 munkanélkülivel meg egy üvöltő babával, minden bevételét felélnétek nem is értem hogy képzeltétek.
2009. dec. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

HM.Ez elgondolkodtató mindkét oldalról.Tényleg Te honnan jöttél?A Te szüleiddel mi van?Amikor albérletben laktatok szerintem nem gondoltátok át ezt a gyerekkérdést alaposan.

A nagyit is két oldalról lehet nézni:ő már öreg és nem biztos hogy bírja idegekkel a nyüzsgést szeret magának lenni.A párod meg minek költözött el otthonról? Most meg jó lenne visszamenni? Nem lehetett valami jó a Kapcsolatuk ha a nagyi még az unokájára se kiváncsi.Itt a gyerek a fontos én ha igazán szeretném a fiam nem hagynám utcára kerülni a kisbabával, magam ajánlanám fel a fölös szobát.De azt csak ti tudjátok milyen volt alapból a kapcsolatuk.De mindegy a gyerekkérdést mindig alaposan át kell gondolni mert a szülő a legfelelősebb érte.

2009. dec. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de nem ismertek, úgyhogy ne ítélkezzetek. Lehet hogy albérletbe szültem meg a kisfiamat, de mindent megteszek érte, és meg is fogok tenni. Ha ő bajba kerülne, soha nem raknám az utcára, sem őt sem a családját. Egyébként nem élősködni szeretnénk, csak szerettünk volna pár hónapot, hogy összeszedjük magunkat. Mindent megadok a gyermekemnek, mert nekem ő a legfontosabb.
2009. dec. 27. 10:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Meg lehet oldani,itt nálunk 1 hétig ingyen lehetnétek,de ebbe még kettő valakinek a beleegyezése kell,ÍRTAM PRIVÁT ÜZENETBE TELEFONSZÁMOT IS!
2009. dec. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!