Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 6 eve nem fizetek TB-t,...

6 eve nem fizetek TB-t, kulfoldi munkahely, nem jelentettem be itthon, lehet bajom?

Figyelt kérdés

Fene se tudta, hogy ki kell jelentkeznem a TB-bol. Kerdesem az lenne, hogy most szoljak nekik vagy ne? Eddig engem nem keresett meg senki, felek ha johiszemuen beszolnek most utolag, akkor ramszallnananak, mig ha kussban maradok, akkor eszre sem veszik?

(Kulfoldon EU allam rendesen fizetem a tarsadalom biztositast meg mindent)



2014. jún. 4. 23:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi 8 évvel ezelőtt jöttünk ki Angliába, és már akkor szüneteltettük a TB fizetését. Mégis így, hogy megkaptuk az OEP engedélyét a TB szüneteltetésére, a NAV a férjemet tavaly óta piszkálja, hogy TB elmaradása van, és 400 ezret követelnek.

Szóval a "nem tudtam, hogy jelezni kell a TB-nek" nem mentesít fel a kötelességed alól.

Nagyon valószínű, hogy idővel észre fogják venni, hogy évek óta nem fizetsz, és akkor komoly összeget fognak a nyakadba varrni.

2014. jún. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Hááát, jó kérdés, kíváncsi lennék én is... Én azonnal bejelentettem, elvileg rendben van, de sose lehet tudni...


Ha 1-2 évről beszélnénk, azt mondanám jelentsd be, ha követelik az elmúlt 1-2 évet, akkor még kifizethető, de így, hogy ennyi idő eltelt... Olyannal kellene esetleg beszélni, aki szintén hasonlóan járt, hogy amikor bemutatta a megfelelő papírokat, hogy kint fizeti az egészségügyi hozzájárulást évek óta, akkor elengedték-e neki visszamenőleg vagy a nyakába varrták a büntetést.

2014. jún. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Hozzatennem hogy ez ido alatt egyszer nem voltam beteg. Ha ez az orszag ilyen, akkor inkabb vissza se jovok.
2014. jún. 5. 00:37
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem fizetek semmit, mert kulfoldon fizettem. Nem fogok ket helyre fizetni
2014. jún. 5. 00:38
 5/20 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Nálunk épp most megy a harc a NAV felé. A férjem is évek óta ide fizet TB-t Angliába,végül is itt dolgozik. De a NAV szerint nem jelezte. Pedig jeleztük, az engedély is megvan, mégis követelőznek. Pár hónapja el is küldtük a papírokat, az itteni munkahelyi papírokat, és azt,hogy itt kint mióta fizeti a TB-t.. De vagy nem tudnak olvasni vagy próbálkoznak még.. Most várjuk mit lépnek..

2014. jún. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Az nem számít, hogy nem voltál beteg. Az nem úgy működik, hogy ha beteg leszek akkor megyek, mert nem fog hipp-hopp ott teremni a kórház és a képzett orvos.


Az, hogy nem fizetsz két helyre: nem is szabad. A jogszabályok szerint, nem fizethetsz otthon és más EU-s országban (ha ott élsz).

[link]


"Közösségi rendelet alapján, a tagállamok valame

lyikében dolgozó személy kizárólag abban a

tagállamban kötelezett járulékfizetésre, ahol kereső tevékenységet folytat. Így, a magyar

jogszabályok alapján fennálló társadalombiztos

ítási járulékfizetési kötelezettség rá nem

terjed ki, illetve annak önkéntes teljesítésére sincs lehetőség. "

2014. jún. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
40%

Figyu, te otthon kijelentkeztél hogy véglegesen távozol, leadtad a személyidet és csak az útleveled maradt?

Mert ha igen, akkor nincs gond.

Akkor követelhetik rajtad, ha otthon még be vagy jelentkezve valahová állandóra, tehát van személyid, lakcímkártyád.

2014. jún. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor követelhetik rajtad, ha otthon még be vagy jelentkezve valahová állandóra, tehát van személyid, lakcímkártyád."


Nem, még akkor sem követelhetik ha fizet egy másik országban. Csak jelezni kellett volna az OEP felé, hogy miért nem fog fizetni Tb-t. Egy formanyomtatványt kitölt az illető, és már szünetelteti is a TB-t.

A gond a kérdezőnél az, hogy a bejelentési kötelezettségét nem tette meg, és ezáltal jár a büntetés ami 100 ezer forintól indul.

2014. jún. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

8: persze, ezt tudom.. csak ha a kérdezőnek már nincs otthoni állandó lakcíme, akkor nem is kell fizetnie, nincs ügy, fölöslegesen aggódik.

Ha még megvan az állandó lakcím, akkor viszont bajban lehet mert elmulasztotta a kijelentkezést.

2014. jún. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
30%

"Hozzatennem hogy ez ido alatt egyszer nem voltam beteg. Ha ez az orszag ilyen, akkor inkabb vissza se jovok."


Na de gondolom a szüleid itthon hagytad, hogy fizessük Nekik a nyugdíjukat, orvosi ellátásukat. Na az ő költségeikre kéne TB-t fizetned.


És nem baj, ha nem jössz haza. Viszont akkor kérlek ne is szavazgass a kontónkra külföldről.

2014. jún. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!