Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha hivatalos ügyben azért nem...

Ha hivatalos ügyben azért nem tudok részt venni egy tárgyaláson vagy fellebbezni határidőben, mert műtenek és ezért hetekig is "írásképtelen vagyok", azt hogy igazoljam?

Figyelt kérdés

Az a probléma, hogy itt azért különleges adatokról van szó, és mi van abban az esetben, ha még kicsit kényes is az a különleges adat, és ezért nem kívánom az adott hatóság tudomására hozni a műtét jellegét, viszont másképp hogyan bizonyíthatnám az igazamat, hogy önhibámon kívül mulasztom el a határidőket?


Vagy saját felelősségem tudatában kijelenhetem, hogy ez és az van, de nem csatolok semmilyen papírt, az említett ok miatt.

Vagy esetleg ilyenkor kötelezhető vagyok a különleges adataim kiadására? Hogy van ez?



2014. jún. 16. 11:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Orvosi igazolással, mint az isiben...
2014. jún. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Amennyiben életbevágó a műtét, akkor simán orvosi papírokkal lehet igazolni. Ha mellműtétet csináltatsz, akkor nem.
2014. jún. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Andizsuzsi ***** válasza:

Azért kíváncsi lennék, hogy mi az az intim műtét, ami miatt valaki hetekig írásképtelen lesz.

Egyébként meg ha a fellebbezés a te érdeked, akkor eldöntöd, hogy mi a fontosabb a számodra, titokban tartani a műtétedet, vagy élni a jogaiddal.

2014. jún. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

ne vicceljetek már ... hihetetlen h ebben az országban legtöbben annyira természetesnek is veszik, hogy nem létezik magánélet se különleges adat.

Tehát miért is kellene nekem pl. a fogyasztóvédelem tudomására hozni az én privát szférámat?

2014. jún. 16. 13:49
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó, de hogy extrém példát mondjak, ugyan miért kellene megosztanom bármely hivatallal, hogy levágták a farkam? Most nem?
2014. jún. 16. 13:51
 6/15 Andizsuzsi ***** válasza:
Attól, hogy levágták a farkad, még bőven tudsz fellebezést írnod. És azért kell megosztanod, mert ha nem támasztod alá, akkor nem fogadják el az indokodat. Nem nagyon van olyan indok, ami lehetetlenné tenné azt, hogy megírj valamit, hacsak nem vagy öntudatlan állapotban, minden mást meg lehet oldani. Az meg a hatóságot marhára nem érdekli, hogy neked milyen magánéleti ügyleted van.
2014. jún. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen. Főleg ha amiatt mondjuk 2 hétig kellett kórházban lenni, és sajnos senki nem volt hajlandó kiszaladni nekem a postára, na meg eleve egy átkozott gépet és nyomtatót se volt hajlandó oda hozni az ágyamhoz egyik nővérke se.


Ne haragudj, de ugye jogász vagy?

Továbbra se hiszem, hogy ez így lenne, amikor még arra is törvény van, hogy a saját háziorvosom elöl letiltsam a szakorvosi dokumentációt, majd pont egy X hivatallal lennék köteles az igen bizalmas (különleges) adataimat megosztani.

2014. jún. 16. 15:04
 8/15 Andizsuzsi ***** válasza:
Még egyszer mondom, nem vagy köteles. A te döntésed, hogy a saját érdekedben megteszed-e, vagy sem. A hivatalok pedig nem csak géppel írt beadványokat fogadnak el. Ha eleve tudod, hogy ilyen történhet, akkor viszel magaddal tollat, papírt, felbélyegzett borítékot, és a probléma máris megoldódott (a hivatalok nagyon prímán elbírálják a kézzel írt beadványokat is). Kifogások keresése helyett inkább a megoldáson gondolkodhatnál, főleg, ha az a te érdeked elsősorban.
2014. jún. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

kifogások .. ja hogyne.

tehát, nézzük:

1, ugyan miért is léteznek különleges adatok

2, ugyan kit érdekel egy karműtét ami után hetekig be van gipszelve, és garantáltan írásképtelen az ember.


de igazad van, csak kifogások. majd próbálok lábbal írni vagy bal kézzel (ami eddig se ment soha)

2014. jún. 17. 10:18
 10/15 anonim ***** válasza:

Már egyszer leírtam, de leírom újra; létfontosságú a műtét? Ha igen, akkor el kell mondanod, hogy mi bajod van, ha tetszik, ha nem, egyébként is csak orvosi igazolást fogadnak el.


Ha nem életbevágó (plasztikai műtét) akkor hiába titkolózol, mert ha meg is mondod, akkor se fogadnák el, mivel ilyenre bármikor el lehet menni.


Szóval mérlegelni kellene a helyzetet, utána pampogni (vagy még akkor sem).

2014. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!