Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy tudom lemondani a TB...

Keshu kérdése:

Hogy tudom lemondani a TB fizetesi kotelezettsegemet?

Figyelt kérdés
Angliaban elek,tanulok,igy nem fizetem az itteni biztositasomat..ettol fuggetlenul van. Az adohivatal csak ugy szunteti meg a Tb-met otthon ha elkuldom a bizonylatot miszerint itt fizetve van.Ilyennel nem szolgalhatok,ettol fuggetlenul biztositott vagyok itt.

2014. júl. 7. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
ha biztosított vagy, akkor az valahogy történt, nem? Ha nem munkahely által, akkor Te magad kötöttél biztosítást.. ami egy szerződés végülis.. azt küld el a bzi oepnek
2014. júl. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

Ha ott biztosított vagy, akkor van ottani bármilyen azonosító számod. Nekem csak ennyit kellett beadni, egy nyomtatvány, azon beírva a szám (meghatalmazottam töltötte ki és adta be, haza se kellett utazni miatta).

Bizonylatot nem kellett beadni. Nem értettél valamit félre?


Viszont ezt nem ártana baromi gyorsan tisztáznod, mert amíg nincs beadva, addig ketyeg a dolog és követelhetik rajtad az elmaradt TB-t. Jártak már így páran.

Esetleg kérdezz az angliai magyarok csoportban, hogy más kint tanulók mit adtak be.

2014. júl. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Bekuldtem az igazolast a biztositotol a kartyak masolatat..a kitoltott nyomtatvanyt(a szamot is).Nem fogadtak el.

"30 napon belul 2013.04.07.napjatol kulfoldon fennallo biztositasi jogviszonyat hitelt erdemlo modon(kulfoldi munkaszerzodes,vagy biztosito altal kiadott igazolas masolatban)iazolni sziveskedjek." Munkaszerzodesem ugye nincs..a biztositotol telefonon kertem egy igazolas masolatot majd meg is kultek amit en tovabbitottam a apeh fele egy nagy A4-es boritekban amibol mar talan csak a szuletesi anyakonyvi kivonatom hianyzott volna..szoval a valaszok egyertelmuek..de valamin megis elcsuzhattam.

2014. júl. 8. 01:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!