Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogdoktorok, hogy is van ez?...

Jogdoktorok, hogy is van ez? Gyerekem apjának a haláláról 5 hónap után véletlenül értesültem. Külföldön halt meg, hazahozatva sem lett. (41/N)

Figyelt kérdés

Örökség nincs utána,nem ezért kérdeztem.Évek óta nem láttam,mert lezüllött,de gyerekünket annak idején együtt is éltünk,a nevére vette.

Nem kellene a hivatalnak azért mégis csak értesítenie minket?

Ha pedig ennyire nem törődnek evvel,én hol tudok utána nézni ezeknek a dolgoknak?



2014. júl. 25. 13:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
6%
Ezt most hogy gondolod? Valaki meghal külföldön (azt nem írod, hogy hol, de nem egésze mindegy), ott eltemetik - és akkor az ottani hatóság elkezd nyomozni, hoyg valahol Európában van-e valami hozzátartozója? Ezt te sem hoszed komolyan....
2014. júl. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%
Az én apám itt halt meg, törvényes gyereke vagyok, bár nem ő nevelt. Mégse értesített senki.
2014. júl. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
27%

Értesíteni akkor tudnak, ha valaki jelenti kulfoldon es anyakonyvezteti a halálesetet. Akkor is csak a legközelebbi, legegyszerűbben fellelhető hozzátartozót keresik meg elso körben. Ezután hónapok -vagy akar tobb ev! - elteltével kerül sor hagyatéki tárgyalásra, amihez előbb fel kutatják a lehetséges orokosoket, igy a fiadat is (amennyiben hivatalosan is o az apa)


OFF Az miért problema, hogy nem lett hazahozatva? En is kulfoldon elek, ha meghalok meg véletlenül se akarok Magyarországra "visszamenni" , nem véletlenül jöttem el onnan.

Hameg evek óta nem volt kapcsolattartás szinten nem ertem a háborgast.

2014. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
36%
Nyilván azért nem értesültél, mert nem volt örökség.
2014. júl. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
18%

Akkor tudnak értesíteni, ha tudnak rólad.

A külföldi hivatal szerinted hogyan talált volna meg?


Azt meg egyáltalán nem értem - "jogdoktor" létemre -, hogy minek akarsz most épp utána nézni akkor, ha arról tudsz, hogy hagyaték nincsen, ezért eljárás nem indul majd?

2014. júl. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
64%
Hagyatéki eljárás során szokták felkutatni az örökösöket. Mivel nincs örökség, nincs hagyatéki eljárás sem.
2014. júl. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Én nem értem miért nem érted?Mégis csak a gyerekem apja és hivatalosan a nevére vette.Minden adat megvan rólunk.


Nem kéne azért mégis tudnom,ha meghalt a gyerekem apja?Azért a gyereknek mégis csak kellene tudnia róla,mi van az apjával.


Ráadásul annak idején azért ő ragaszkodott is annyira,hogy elment a gyermekvédelmisekhez,hogy bebiztosítsa a láthatást.Ennek is meg kell lennie a hivatalban.Aztán mégis ő tűnt el,elég rossz körökbe keveredett,priusza is lett.


Ausztriában felkötötte magát és így találták meg állítólag.


Amúgy pedig annak ellenére mi lett az egészből,érzelmileg nagyon is érint.Közös gyerekkorunk volt,ami pedig hozzá kötődik,most pedig egyszerűen úgy érzem,mintha a gyerekkorom egy része is"meghalt" volna vele.



Szóval engem azért érdekelne,hol tudom mindennek utánanézni hivatalosan.Csak van valami.

2014. júl. 25. 13:39
 8/31 anonim ***** válasza:
71%
Fognak értesíteni, ha a magyar hatóságok tudnak rola. Hagyatéki tárgyalás minden esetben van, akkor is, ha nincs hagyaték.
2014. júl. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nincs örökség ha kiskorú a gyerek és tanul árvasági jár neki.

Másrészt kérdező a szülőknek és a gyereknek kell egymást keresni nem az államnak.

2014. júl. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Én meg a válaszadókat nem értem. Szerintetek ha a gyereketek apja meghal, akkor ez a gyerek szempontjából teljesen felesleges információ? Ó hát mit törődtök ti ezzel.


"(2) Ha a haláleset nem a meghalt személy utolsó belföldi lakóhelyén történt, a jegyző a halottvizsgálati bizonyítványt köteles a meghalt személy utolsó belföldi lakóhelye szerint illetékes jegyzőnek, ha pedig a meghalt személynek belföldön lakóhelye nem volt, vagy az nem állapítható meg, a hagyatéki vagyon fekvésének helye szerint illetékes jegyzőnek megküldeni.


(3)


(4) A halálesetet a jegyzőnek, vagy a közjegyzőnek az is bejelentheti, akinek a hagyatéki eljárás megindításához jogi érdeke fűződik. A bejelentő a halálesetet anyakönyvi kivonattal, holtnak nyilvánító, vagy a halál tényét megállapító bírói határozattal, illetőleg egyéb hitelt érdemlő módon igazolni, jogi érdekét (örökösi, hagyományosi, hitelezői stb. minőségét) pedig valószínűsíteni köteles. A jegyző, illetőleg a közjegyző, ha az eljárásra nem illetékes, a bejelentésről további eljárás végett értesíti az illetékes jegyzőt, illetőleg közjegyzőt.


(2) Ha a hagyatéki leltározás során a leltárelőadó azt állapítja meg, hogy a hagyatékban kiskorú gyermek, cselekvőképességet korlátozó vagy kizáró gondnokság alá helyezett vagy ismeretlen helyen távollevő személy érdekelt, az ingóságokat is leltározni kell, és a hagyatéki leltár egy példányát a gyámhivatalnak meg kell küldeni."


Bár érdemes elolvasni mindent:

[link]


Kellett volna értesítést kapnotok, de ezt te is tudod valahol.

A gyereketek örökös, hiszen ingósága biztos volt az apának, valamint ha kiskorú a gyereketek, árvasági ellátás illeti.

2014. júl. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!