Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszéd feljelenthet,...

A szomszéd feljelenthet, azért mert a saját telkemen "kevés" ruhában vagyok?

Figyelt kérdés

Nincsen 3 méter magas kerítés így belátni oldalról.


A feleségem és én is úgy gondoljuk, hogy ilyenkor nyáron nem kell ruha az emberre és élvezni kell a természet közelséget, a kellemesen lágy szellő simogatását.

Meg amúgy is, Isten is meztelenre teremtette Ádámot és Évát.


Sajnos a szomszéd nagyon frigid és prűd, feljelentéssel fenyegetőzik.



2014. aug. 13. 17:16
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, de ha valaki utananez, valaszoljon vegre a kerdezönek, engem is erdekel! Nem semmi, most eszembe jutott, h alig, h beköltöztünk a lakasunkba, a ferjem nem hagyott beken, mar masnap (!!) muszaj volt megvenni a függönyöket az utcara nezö nappaliba, pedig en a berendezes utan terveztem, akkor latni jol igazan, milyen a legjobb, es raadasul errefele többnek nincs is függönye ugyanebben a helysegben. Akkor ö milyen, ha a szomszedod szted "nagyon frigid és prűd"? Vajon mit szolna, ha az udvaron meztelenül maszkalnek?

Engem tenyleg nem erdekel, ki mit csinal a sajat hatarain belül, de ugy elkepzeltem par szitut: a szomszed vendegeket var, grillparty... Vagy elköltözik, es többgyerekes, kisgyerekes csalad veszi meg a hazat, na a gyerekeknek majd magyarazkodhatsz, mi micsoda es mire valo! Ha nem ugy fejezed ki magad, abbol akar lehet feljelentes is kiskoru provokalasa/veszelyezese vagy akarmi miatt, vagy?

2014. aug. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
24%
Feljelenthet, csak körbe fogják röhögni. Az ingatlanod magánterület, ahol annyit meztelenkedhetsz, amennyit akarsz. Ha a szomszédot zavarja, nyugodtan tehet ellene: nézhet másfelé, vagy felszerelhet valamit a kerítésre, csak persze akkor nem lenne mire panaszkodnia, szóval miért is tenne ilyet, ugyebár.
2014. aug. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
11%

Ha egy bepillanto gyerek meglatja, es megkerdezi, mi az ott es miert all fel, kivancsi lennek, erre konkretan mit mondassz? (Aztan jön a következö kerdese hasbol... esetleg "hozzanyulhatok, h milyen?"...stb)


elözö

2014. aug. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
68%
Magánterületen sem lehet úgy járkálni meztelenül, hogy a szomszédok, vagy az utcán járók lássanak. Ez kimeríti a közszemérem sértés fogalmát. Ha feljelent a szomszéd, a jegyző megbüntethet, jogosan. Ez nem prűdség.
2014. aug. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
78%
Közszemérem sértésról hallottál már te gyagya! Hiába magánterület ha belátni. Ha én a magánterületemen csellózok hajnal egykor, simán feljelentenek csendháborításért. Senki nem kiváncsi a nyamvadt testetekre.
2014. aug. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
15%

"Magánterületen sem lehet úgy járkálni meztelenül, hogy a szomszédok, vagy az utcán járók lássanak."


Ne hazudj! A kukkolás senki számára sem kötelező.

2014. aug. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
31%
Nománmost. A magyar ember saját birtokjának ura abba senki sem parancsolhat néki. Tehát ha följelent akkor megbüntetik.
2014. aug. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
90%

"A magyar ember saját birtokjának ura abba senki sem parancsolhat néki"


Azért ez nem teljesen igaz. Pl nem építhetsz akármekkora, akármilyen házat, elég rendesen bekorlátoznak.

Nem tüzelhetsz akármikor.

Nem tarthatsz olyan és annyi állatot, amilyet/amennyit akarsz. Sok esetben haszonállatot sem.


És nem is meztelenkedhetsz, ha bárki beláthat a telkedre...

2014. aug. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
89%
És nem lehet a saját telkeden sem pedlagfű.
2014. aug. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
52%
Nem értem miért pontoztátok le a 4-es mikor ő adott egyedül értelmes választ. Dolgoztam már ilyen ügyben is, volt hogy birtokvédelmet kellett kérni nudizmus miatt. A nudistáknak kötelező lett egy téglafalat építeni saját költségből.
2014. aug. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!