Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit lehet tenni, ha a szolgált...

Mit lehet tenni, ha a szolgáltató csalással vádol ha a szomszéd, vagy a saját munkatársaik megsértették az órát? Fogy. Védelem azt mondja, semmit.

Figyelt kérdés

max, hogy ismeretlen elkövetőt feljelentsek és ezzel kérjem a szolgáltatót, hogy felmentsen a (jogtalan)vádaskodásaik alól.

de érdekes, hogy bejelentés nélkül jöttek órát ellenőrizni...


meg ha félévente büntetnének ilyennel, azt is megtehetik.


2014. júl. 31. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Fogadjunk hogy a Tigáz gázórájáról van szó. Ez a maffiaszervezet szokott ilyennel próbálkozni. Szerintem állj ki az igazadért.
2014. júl. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

már egyszer legfutottuk ezt a kört pedig, kihozták: ismeretlen elkövetőnek és elálltak a 100 ezer feletti bünterésemtől.

erre most ismétlik magukat.


hallottam én is a Tigázról, már azoktól is tartok, mert az az órám is kint van a folyosón.

de ez az eon most

2014. júl. 31. 13:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez amúgy tényleg nagyon gáz, panelban lakok (még) és itt is kint vannak a folyosókon a villanyórák. Gyakorlatilag bárki hozzájuk fér, aki betéved a lépcsőházból, vagy aki utál téged stb. Jó, nem jellemző, de sose lehet tudni. És akkor mit csinálok, ha valaki csinál valamit az órámmal?


Én arra gondoltam, hogy a lépcsőházban lehetne tenni ez ellen. Az órák általában szabadon nyitható beépített szekrényekben vannak, amiket nem lehet zárni. Na szerintem zárhatóvá kellene tenni, és lennie kéne egy plexis résznek, hogy a szolgáltató le tudja olvasni az órát mikor kell. Kinyitni meg csak a lakók tudnák. Legalább a mindenféle emberek hozzáférése ki lenne küszöbölve. De ez meg egy olyan dolog, amit úgy se szavaz meg a lakóközösség, mert jaj nem volt ezzel még baj, meg nehogy már erre költsünk, ha mégis akkor elhagynák a kulcsot stb.

2014. aug. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ugyanaz lenne, ha zárható is lenne.

ha bármi megváltozik az órán, a fogyasztó felelőssége.


én az előző esetből tanulván havonta nézegettem az órámat, hogy minden ok vele, és de érdekes, hogy akkor történt valami, amikor kint voltak tudtomon kívül ellenőrizni..

2014. aug. 11. 12:16
 5/7 A kérdező kommentje:

annyi a védelem, hogy ha rendellensességet tapasztal a fogyasztó, jelenti

és akkor hátha nem őt büntetik..

2014. aug. 11. 12:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy a fogyasztó felelőssége, de ha nem fér hozzá minden jött ment, hanem mondjuk csak az a három ember, aki azon a szinten lakik, akkor lehet, hogy nem fog az órádhoz nyúlni, mert mindenki tudni fogja, hogy vajon ki volt, és esetleg nem szeretné, ha egyszer kivernéd a fogát. Így meg, hogy bárki, bármikor hozzáfér, mégsem ütheted le a haragos szomszédot, mert az is lehet, hogy a török szőnyeg árus volt, akit az ötödikről hülye öregasszony engedett be véletlenül, ő meg mérgében, hogy senkinek se kellet a szőnyeg összebacta pont a te villanyórádat, érted..
2014. aug. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nálunk 20 lakás van egy folyosón, két szekrény 10-10 órával


de szerintem akik kijönnek, ők érdekelve vannak abban, hogy hibát találjanak. én elsőkörben rájuk tippelnék.

2014. aug. 11. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!