Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Osztatlan, kettő tulajdonos...

Osztatlan, kettő tulajdonos esetén, kell-e mindkét tulajdonosi beleegyezés egy új személy állandó lakcím bejelentéséhez? 2014. Tisztelettel. Éva.

Figyelt kérdés

#tulajdonos #tulajdon #bejelentés #állandó #esetén. Minden #aláirja?
2014. szept. 1. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Igen.
2014. szept. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem. épp most mentem ezen keresztül, csak az egyik tulajdonos aláírását kérik
2014. szept. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem kell. Elég az egyik tulajdonos is. Egy hete csináltattam.
2014. szept. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem, elég az egyik tulajdonos aláírása is. Tapasztalat.
2014. szept. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kell. Legalábbis tavaly kellett! Szép is lenne, ha a fél tulajdonomba más is beköltözhetne!
2014. szept. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Normál esetben kelleni kéne. Más kérdés, hogy van, ahol nem kérik - elég baj az...
2014. szept. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy kell mindkét tulajdonos aláirása, megyek az okmány irodába, jogilag engedték-e én aláírásom nélkül? Nem kielégítő válasz esetén, ügyvédhez kell fordulnom. Köszönöm a válaszokat.
2014. szept. 3. 09:34
 8/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, én is azt gondolom, úgy lenne normális, ha mindkét fél aláírása kellene, de sajna valóban megcsinálták a harmadik személy lakcím bejelentését az én aláírásom nélkül is. Az más kérdés, hogy egyébként is hozzájárultam volna, de én sem értem, hogyan lehetséges ez. Ha vitás ügyre került volna sor, szerintem szorult volna az okmányiroda alkalmazottja.
2014. szept. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Okmányirodában, elmondták, nem kell csak egy tulajdonos aláírása. Kényszer kilakoltatás lehet, de ez esetektől eltérő.Én még ügyvédtől kérek tanácsot. Az exem így az apai részt megkérdőjelezte, gyerekei számára. Evvel az állandó bejelentéssel, haszonélvezeti jogot szerzett. Így gondolkodik aki nem a gyerekeit nézi.
2014. szept. 4. 09:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy állandó lakcím létesítése semmiféle tulajdonjogot, vagy haszonélvezeti jogot nem keletkeztet, még a lakáshasználat jogát sem feltétlenül. Ezért lehet nyugodt szívvel az albérlőket is bejelenteni, semmiféle plusz jogot nem hoz magával. A lakáshasználati joga az érvényes bérleti szerződéssel keletkezik.

Ha a bejelentéshez elég egy tulajdonos aláírása, valószínűleg a kényszerkijelentéshez is, ezt akkor tedd meg te.

2014. szept. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!