Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha egy autónak én vagyok a...

Ha egy autónak én vagyok a tulajdonosa de az üzemben tartója nem, és mondjuk szeretnék megválni az autótól akkor ahhoz kell az üzemben tartó beleegyezése is?

Figyelt kérdés
Lehet idétlenül hangzik a kérdés de nem nagyon vagyok jártas ebben mivel először lesz autó a nevemen. Azt is szeretném még tudni, hogy igy az autót bármikor leirathatom a nevemről?

2013. nov. 24. 19:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

felmondhatod az üzembetartóit és eladhatod az autót. Hiszen a te tulajdonod.

Leíratni nem lehet a nevedről, csak eladással, vagy leadással a roncstelepre.

2013. nov. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nálad van a törzskártya, el tudod adni úgy, hogy az üzembentartói jog megmarad az egyednél. Kérdés, hogy ki volna olyan hülye, hogy megvegyen egy autót látatlanban, amivel nem rendelkezhet szabadon... merthogy az üzembentartói jog vagyon értékű jog, önkényesen visszavenni nem lehet.
2013. nov. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!