Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni telefonos...

Mit lehet tenni telefonos zaklató ellen?

Figyelt kérdés
Ma már a harmadik nap, hogy privát számról valaki állandóan felhívogat engem mobiltelefonon. Én pedig privát számot nem veszek fel! Ebben a 3 napban ez már a 11-ik hívás és még csak délelőtt van. Mit akarnak? Valami reklám lehet, vagy mi? Vagy küldjön SMS-t ha fontos, de privát számot én nem hívok vissza. Ötletek hogy mi/ki lehet ez, és mit lehet tenni ellene? Eddig is volt ilyen, csak lakástelefonon, az mind reklám volt, ami privát szám...
2014. szept. 5. 11:44
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Volt olyan, hogy egyszerűen nem vettem fel, vártam míg kinyomja, valamikor én nyomtam ki, amikor felhívott.
2014. szept. 5. 11:47
 2/28 Koplárovics Béci ***** válasza:
61%

Ha a szomszéd hív, hogy ég a házad, akkor sem veszed fel? :)

De most komolyan... Miért nem veszed fel? Mi van, ha fontos? Persze jó eséllyel nem. De ha marketing, és azt mondod, hogy nem kell, akkor utána nem fog hívni... De addig nem tudod meg, hogy zaklat vagy tényleg mondani akar valamit.

2014. szept. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Otthon vagyok. Ha fontos, jelenítse meg a számot, vagy küldjön SMS-t hogy ki ő. De az, hogy már vagy tucatszor hívogat titkosítottan az már szerintem kimeríti a zaklatás fogalmát.
2014. szept. 5. 11:52
 4/28 A kérdező kommentje:
Ezt nem hiszem el, már MEGINT!
2014. szept. 5. 11:52
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Basszus vedd már fel egyszer és ne szenvedj.

Valószínűleg tényleg okkal kereshet, ha ennyiszer próbálkozik és neki a telefon másik végén fogalma sincs arról, hogy azért nem veszed fel, mert a rejtett a száma...

2014. szept. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel, ha telefonos izé, akkor lerakod és kész. De azért a 3 nap alatt 12 hívás már bőven elég arra, hgy felved.
2014. szept. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Koplárovics Béci ***** válasza:
68%

"Ha fontos, jelenítse meg a számot, vagy küldjön SMS-t hogy ki ő."


Pl Invitel, mint szolgáltató alapértelmezésben NEM jeleníti meg a számot. A hívónak meg esetleg fogalma sincs, hogy kiírja-e az övét vagy sem.


"De az, hogy már vagy tucatszor hívogat titkosítottan az már szerintem kimeríti a zaklatás fogalmát."


Nem, ez nem zaklatás. Főleg, hogy napközben teszi.


"Ezt nem hiszem el, már MEGINT!"


És már rég túl lennél rajta. Sajnos van, akin lehetetlen segíteni.

2014. szept. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
27%
marketingesek, addig hív a rendszer amíg egyszer fel nem veszed.
2014. szept. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Sok helyen még vezetékes telefon van, pl. kórházak. Felveszed ha telemarketinges, lecsapod és kész.
2014. szept. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Engem nagyanyám szokott így hívni, mert a mobilja régi, és minden egyes hívás előtt be kell állítania, hogy küldje a számot. Idős, általában elfelejti. Csak akkor esik le neki, mikor nem azt mondom, hogy "szia, Mama", hanem "igen, tessék". Aztán nem győz bocsánatot kérni, mert elfelejtette. :D


Szóval a helyedben felvenném, bárki lehet. Ha marketinges, leteszed és kész. Vagy van félnivalód?

2014. szept. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!