Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni telefonos...

Mit lehet tenni telefonos zaklató ellen?

Figyelt kérdés
Ma már a harmadik nap, hogy privát számról valaki állandóan felhívogat engem mobiltelefonon. Én pedig privát számot nem veszek fel! Ebben a 3 napban ez már a 11-ik hívás és még csak délelőtt van. Mit akarnak? Valami reklám lehet, vagy mi? Vagy küldjön SMS-t ha fontos, de privát számot én nem hívok vissza. Ötletek hogy mi/ki lehet ez, és mit lehet tenni ellene? Eddig is volt ilyen, csak lakástelefonon, az mind reklám volt, ami privát szám...
2014. szept. 5. 11:44
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Mennyivel jobb, ha kijelzi, de te nem ismered a számot, a tudakozó meg azt mondja, hogy nem nyilvános?
2014. szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Vajda Gábor válasza:

ÉN háromszor felvettem és mindháromszor 2 másodpercig tartott a hívás...szóltaqm hogy igen tessék és az illető lerakta.Na ezt megunva blokkoltam a privát számok híváskijelzését.Ha valaki ekkora paraszt akkor csessze meg.A telefon meg se csörren hívhat ahányszor akar...


Szüleim meg tudják hogy hogyan érnek el....(mármint hogy vezetékesről ne keressen a rokonság...)

2014. szept. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Aztán meg ha rokonodat baleset éri, és kórházban vezetésről akarnak hívni, nem fognak elérni...
2014. szept. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
bármilyen szolgáltató, hatóság mindenképpen meg fog jeleníteni egy fajta számot, még akkor is, ha az csak egy telefonközpont kívülről. azt ne higyje senki, hogy ezek a marketingesek feladják...én 1x vettem fel, leraktam...hívogattak utána is, egy nap 3-4x...felvettem, nyomatékosabban elküldtem őket az anyjukba...de ugyanúgy hívnak mások...durván már 3-4 hónapja ilyen heti rendszerességgel 2-3 napon hívogattak, mostmár le van tiltva telón, hogy fogadja a privát számos hívásokat...lehet igen, hogy épp valaki olyan akar elérni, aki fontos, de nem tudok mit csinálni...
2014. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Aha, persze. Kapásból eszembe jut a T-Mobil, ami rejtett számmal hívott, meg jó néhány cég, ahova önéletrajzot küldtem...


Ettől függetlenül a marketingesek is így hívnak, ez tény. Telemarketingeztem (1 hónapig bírták az idegeim), és volt olyan, hogy valahogy kikapcsolt a mikrofonom, szóval ugyanez történhetett, mint veletek. :D

2014. szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Olyan voltam mint te, soha nem vettem fel a rejtett számot. Egyszer csak hívnak, jó kedvemben voltam, és felvettem. Ugyan az hivogatott. 2 napig. Második nap felveszem, erre az egyik barátom édesanyja hívott, hogy "jövőhéten szerdán lesz a kisfia temetése. meghalt autóbalesetben, és örülnek hogy végre már el tudtak érni"...

Ennyit erről.

2014. szept. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Én örülök, ha marketinges hív, mert t-mobile-os vagyok, és növeli a pontjaim számát, minél hosszabban beszél valaki és akkor is ha engem hívnak. Szóval félreteszem, aztán had mondja.
2014. szept. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

A marketingesek nem véletlenül hívogatnak, valószínű te adtad meg nekik a számodat, például beszálltál valami internetes nyereményjátékba, feliratkoztál valami hírlevélre. Csak nem olvastad el a feltételeket.


De ha felvennéd a telefont, akkor tizedannyi hívást kapnál.

2014. szept. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!