Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igazságos, hogy a magyar...

Igazságos, hogy a magyar ember ha munka nélkül marad,34 200 Ft /fő /hónap bevételt meghaladván már semmilyen támogatást nem kap? Hol élünk?

Figyelt kérdés

Négyen lakunk egy háztartásban, anya, apa, két gyerek, akik betöltötték a 25-öt.

Az egyik gyerek szintén egy hónapja állástalan, a másik meg most diplomázott, és álláskereső.


Az anya fizetéséből élnek, ami kb. 80 ezer nettó. Az apa 3 hónapja nem kap munkát, és előtte is csak kiskönyvezett.

Apa akart segélyt kérni, mivel nem elég mindenre a 80 ezer Ft (evés, számlák, hitel...stb.).

Azt mondták, hogy az anya a kereső , (a gyerekek nem számítanak, mert már különélő felnőttek)tehát az apával ketten számítanak és a 80 ezer az több kettőjükre mint a minimál, azaz 34 200Ft.

-azt sem veszik figyelembe, hogy négyen laknak 80 ezerből

-és azt sem, hogy az apának nem vállalják át a TB-járulékot sem!


Mit lehet ilyenkor tenni?

Mert nem tudunk semmit csinálni, nem hiszem el, hogy 34 ezer forintból meg kell élnie egy magyarnak!


2010. jan. 20. 15:19
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 A kérdező kommentje:
71%: nem vagyok roma, h segélyekre akarom építeni az életemet:D
2010. jan. 20. 18:28
 22/65 anonim ***** válasza:
0%
az a baj hogy ez a mocskos ország már eladta a "gatyáját" is!!!gondolok arra hogy mikor bejöttek az országba "tesco,cora,penny stb.ezek a cégek ki viszik az országból a pénzt!JA mennyi állást biztosítanak ezek?kérdezitek!ha tudnátok ezek a cégek úgy jöttek az országba hogy 10 évig jol hallod 10 évig semmijen adót nem fizettek (ezt biztos forrásbol tudom)az államnak sz@rért hugyért dolgoztassák az embereket ök meg milliárdokat zsebelnek be! mi folyik itt!!??(domek)
2010. jan. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
Aloha tanya, biogazdaság növényekkel és állatokkal, munkaidő rugalmasan. Ha érdekel, akkor megadom a telefonszámot.
2010. jan. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 A kérdező kommentje:

74%, igazad van!


Aloha tanya?! Az hol van?!

2010. jan. 21. 14:51
 25/65 anonim ***** válasza:
35%

ne haragudj, de szánalmas hogy nem találsz munkát, és az egyik válaszolónak a férje is az ;)

nem interneten kell keresni, mindenki tudja hogy ha ott van valami egyből elkapkodják..


az én anyukám megszerkesztett szórólapokat kinyomtatott a copy generalon keresztül, ugyanis nyomtatója nem volt és bedobálta a postaládákba hogy ő takarítani szeretne. egy héten belül annyian jelentkeztek hogy vígan élt a fizetéséből..

el kell menni a rózsa dombra, vagy a szikla utca környékére (ha pesti vagy) és bedobálni szépen akár a takarítást, akár a gyerekfelügyelést.. sokkal többre mész vele mint az internetet böngészve, csak ugye lusta vagy.. hát ez van! (nem teljesen legális, de megélhetésért csinálod)


utolsó lehetőségnek ott a mc donalds/burger king stb. interneten IS jelentkezhetsz (mert ugye lusta vagy) elküldöd az önéletrajzod és egy két hónap és dolgozhatsz is..


Akinek nem tetszik az ország menjen Romániába, nem értem, itt mindenki csak sírni tud?? mások sokkal rosszabb körülmények között élnek, nekik még internetjük sincs ;) ki a faszt érdekel, az önsajnálat -.-' diplomával meg lehet munkát találni csak határozottnak kell lenni.. nekem villamosmérnöki diplomám van, azonnal találtam munkát ;)

2010. jan. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem aki akar talál munkát!!! Nem segélyért kell sorba állni, de ezt egy diplomásnak magyarázom? Vállalhatsz bárhol takarítást is és közben meg keresel magadnak való állást. Én a főállásom mellett találtam takarítást és csináltam is, hogy több pénzem legyen. A rendőrök meg nem keresnek olyan jól a járőrök 100 körül kapnak.
2010. jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező: a segély annak jár, akinek segély nélkül nem biztosított a túlélése. Ti nem ebben a helyzetben vagytok. Amúgy a tiétek a lakásotok? Ha igen, akkor vagyonosak vagytok. Ha ez a lakás egy nagyvárosban található, akkor az átlagot meghaladó mértékben vagytok vagyonosak. És egyvalakinek még állása is van a családban: ennél sokkal rosszabb helyzetek is léteznek.


Amúgy el lehet menni alkalmi munkát végezni (árufeltöltő, gyorsétterem, kérdezőbiztos és más hasonlók). Valamint összébb lehet húzódni a lakásban, kiadva az egyik szobát havi 15-20 ezer + rezsiért egy albérlőnek.


Az országot szidókat meg kérem, hogy vegyék a fáradságot és vándoroljanak ki. Köszönöm.

2010. jan. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 A kérdező kommentje:

Na, ma feladam hirdetést érettségire felkészítést vállalok, kezdetnek jó.


A "mérnöknek" meg üzenem, ők tényleg eltudnak helyezkedni, a pedagógus nem igazán!

Nem pesti vagyok, nyilván akkor lenne munkám, ugyanis ahol én lakok az ismerőseim egy része pestre költözött.


Na, mindegy zárjuk le ezt a dolgot, rendbejönnek a talán majd a dolgok.


Én MAGYAR vagyok és nem egyéb , úgyhogy költözzön az ki, aki nem való ide....

2010. jan. 21. 19:01
 29/65 anonim ***** válasza:
50%

ne haragudjatok azért az ember nem vállal el mindent.az is számít mennyit fizetnek! ez a baj hogy már nem.elvesztették az emberek az önbecsülésüket!(bármit csak fizessenek)

én szobafestő vagyok:nem mentem el a vállalkozónak 6000-ért naponta azt mondta van más ,de amúgy ismert hogy precízen és szépen dolgozom,két hét mulva ő kereset fel hogy elzavarta azokat a kontár alkoholistákat menjek hozzá FIGYU 8000-ért dolgozni! és mentem .ne alázkodjatok meg senkinek tudom nehéz de ha bízol magadban eléred céljaidat! azóta jolmenő válalkozo lettem! szép napot!

2010. jan. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
18%

15:47:


Az anyuka vagyok, akinek a párja nem talál munkát.

Köszönöm, szerintem meg te vagy a szánalmas!


46 éves embert ki fog felvenni takarítani? Ki fogja felvenni a MCDonald'sbe? A másik dolog, hogy havi 60 ezer forintból szintén nem vagyunk kisegítve, de sebaj, legalább a napi robot megvan! A Mekis meló legfeljebb azoknak a fiataloknak megoldás, akik még család nélkül élnek, tanulnak, a szüleikkel laknak.


Tudom, adjam be a gyereket bölcsibe, menjek robotolni, menjen a párom is, ez a szép magyar perspektíva! De ebből még mindig nem lesz sem otthonunk, sem villanyszámlánk, legfeljebb a hasunkat rakjuk tele belőle.

Egyébként az én párom sem árufeltöltőnek, sem Mekis kasszásnak nem kellett.


14 évet tanulással töltöttem el az életemből. Sokra megyek vele! Undorít, hogy egyesek szerint még mi vagyunk a hobásak azért, amilyen helyzetbe kerültünk!


Tudod, én 10 éve sem voltam más ember, mint most, és a párom se! Mégis megéltünk! Volt munkánk! Be voltunk jelentve! Most meg még minket köpnek le, hogy nyomorgunk!

Tudod mit? Teszek Romániára, én Magyarországon élek, és elegem van abból, hogy itt mindenbe bele kell törődni! Azt hiszed, nem mennénk el egy normális gondolkodású országba, ha mehetnénk? Dehogyisnem! Azt hiszed, nem akarunk dolgozni? Dehogyisnem! Ki tehet arról, hogy itt nem becsülik meg azt, aki dolgozni akar? Aki esetleg többre vágyik, mint a takarítás havi 60 ezerért? Az ember nem azért tanul, hogy azután takarítson! Az ember nem azért fizet nyugdíjat, hogy aztán nyugdíjasként dolgozzon! (Egyébként az én anyukám is takarít a nyugdíja mellett.) Mellesleg, ha te diplomás vagy, és van munkád, miért hagyod, hogy az anyukád takarítson? Nem ő támogatott, hogy tanulhass, és most leszólhass bennünket?


Szégyellhetnéd magad! Az ilyenek miatt, mint te lehet velünk bármit megtenni!

2010. jan. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!