Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakhatatlan kollégium esetében...

Lakhatatlan kollégium esetében kihez fordulhatunk segítségért?

Figyelt kérdés
Egyetemi kollégiumról van szó. A körülmények egyszerűen embertelenek. 15ezret fizetünk havonta és cserébe tényleg csak annyit kapunk, hogy fedél van a fejünk fölött. Nem vágyok luxuscikkekre, de azért 15ezerért a normális fűtés és a meleg víz talán nem olyan hatalmas kérés. Közölték velünk, hogy elromlott a kazán és nincs pénz megjavítani, így egész télen nem lesz meleg vizünk és fűtésünk. A szobában lévő ablakon akkora lyuk tátong, hogy ki tudom dugni rajta a kezemet. Már jeleztük többször a HÖK felé, de sajnos ők sem tudnak különösebben mit tenni. Írtak már minden lehetséges embernek, akinek valami köze van a kolihoz, de semmi. Ilyen esetben mit lehet tenni? Nem szeretnék most már második évben is nagykabátban aludni télen...
2014. okt. 3. 00:15
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
15k ne várj többet
2014. okt. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szántóvető ***** válasza:
menjetek be a jegyzőhöz,lehetőleg mindannyian egyszerre.
2014. okt. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kovpet ***** válasza:

Majd ha nem koleszos leszel, rájössz, hogy a számítógéped által elfogyasztott áram meg az általad elfogyasztott víz jön ki annyiból, amit te mindenért összesen fizetsz.

A fűtés, világítás, internet, szemétdíj nem fér bele ennyibe. A karbantartási munkák díjáról meg a portaszolgálatról nem is beszélve. Nekem a közös költségem kb ennyi, amiben nincs benne semmi, csak kis állagmegóvás meg pár közösen fizetendő tétel.


Amúgy gondolom nem gonoszságból ilyenek az állapotok, hanem azért, mert nincs pénz javítani a dolgokat.

Az ablak rését pl te magad is meg tudod csinálni egy léccel vagy PUR habbal vagy szilóval (ezek ezer forint alatti tételek). A kazán javítására meg dobjatok össze pénzt.


Amúgy tényleg sajnálom, hogy ilyen gondok vannak és tényleg nem így kellene működnie a dolgoknak, de a nincsből nem lehet nagyon ugrándozni. Nem véletlen, hogy egy albérlet 40-50-től kezdődik és kb még egyszer ennyi a rezsi. Az a piaci ár. Ha a hasznot levesszük, akkor sem reális, hogy a hetedéért is legyen ugyan az a színvonal.

2014. okt. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Úgy látszik ezen az oldalon tök oké, hogy a pénzemért nem kapok semmit. A szerződésben benne van, hogy ezért a pénzért, amit fizetek mi jár. Ha odaírták volna korrektül, hogy bocsi, csórók vagyunk, nem lesz fűtésetek, akkor nem parádéznék, mert akkor tudom előre, hogy mire számíthatok. És akkor lett volna lehetőségem elmenni másik kollégiumba.

Az meg hogy az előző "kedves" kommenteket leszedték, szánalmas... én nem leszedtem volna őket, hanem egy nevet is tettem volna melléjük.

2014. okt. 3. 13:29
 5/10 kovpet ***** válasza:

Az nem igaz, hogy nem kapsz semmit. Ott lakhatsz.

Az viszont igaz, hogy nem azt kapod, amit ígértek és ez tényleg nincs rendben így.

A kolesz vezetőjénél tudtok reklamálni. Esetleg az egyetemen is, a dékáni hivatalban (gondolom). Esetleg a médiához is lehet fordulni. Most lesz választás, biztos ráugranak, ha igen rosszak az állapotok.

2014. okt. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szántóvető ***** válasza:
a közjegyzőt nem véletlenül írtam,ő tud nyomást gyakorolni a bérbeadóra.
2014. okt. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kovpet ***** válasza:
Közjegyző? :)
2014. okt. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 szántóvető ***** válasza:
az bizony.az egyetemi kollégium középület,a közjegyző köteles foglalkozni a konkrét esettel.
2014. okt. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kovpet ***** válasza:
A Jegyző lesz az, nem egy közjegyző :)
2014. okt. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 szántóvető ***** válasza:
elnézést akkor a jegyző.
2014. okt. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!